• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vsterev - специалист
Здравейте,
в едната стая искам да сменя единият алуминиев радиатор с вентилаторен воден конвектор. Причините за смяната са две -става въпрос за непостоянно отопляема къща, минуса е че при радиатора трябва да мине доста време за да започне да се чувства работата му и втората причина е икономия на подгряване да настроя водата на котела на 50 градуса, мога да го направя, защото в другите стаи - хол, кухня, баня съм на водно подово.
Понеже става въпрос за спалня желая уреда да е тих и да мога да спя спокойно нощно време, затова искам да попитам Клима 2000 с тангенциален двигател удачен вариант ли е за монтаж в спално помещение, също така тръбите са вече прокарани, но те са 16 мм, това проблем ли ще е за нормалната работата на конвектора?
шоп - майстор
Лично аз не харесвам Клима 2000 супер шумни са и с двата типа вентилатори. И в холовете не бих си монтирал такива.



Напиши в гугъл: супер/ултра тих воден конвектор и ще видиш какво ти трябва за спалня

Аз се бях насочил към олимпия, но си купих 8 бройки аермек 7.4 киловата заради цената им
vsterev - специалист
шоп написа:
Лично аз не харесвам Клима 2000 супер шумни са и с двата типа вентилатори. И в холовете не бих си монтирал такива.



Напиши в гугъл: супер/ултра тих воден конвектор и ще видиш какво ти трябва за спалня

Аз се бях насочил към олимпия, но си купих 8 бройки аермек 7.4 киловата заради цената им
На първо място ми излиза Carisma на Sabiana, а Aermec от кого го купи, не намирам почти нищо в нета за тях?
шоп - майстор
olimpia splendid са много тихи конвектори, а ако са леко преоразмерени могат и без вентилатор... за спалня е супер

каризмата по спомен малките модели са 29 децибела на мин. мощност на вентилатора, което също е много добро ниво на шум

аермека го внасят много фирми, няма да правя реклама... и супер подробен ПДФ файл в нета има относно всички характеристики.

Преди месец с дни четях и избирах модели, ходих да ги гледам всички точно заради шума.
шоп - майстор
Ако не си си купил още вентилаторен конвектор, мога да ти дам телефона на един стабилен продавач.

Аз днес си взех още 6 бр Аермек 42ка, профилактирани на добра цена. Като нови са! И добра отстъпка ми направи :wink:

Прикачен файл

SAM_9251.JPG

Прикачен файл

SAM_9250.JPG

Прикачен файл

SAM_9249.JPG
vsterev - специалист
шоп написа:
Ако не си си купил още вентилаторен конвектор, мога да ти дам телефона на един стабилен продавач.

Аз днес си взех още 6 бр Аермек 42ка, профилактирани на добра цена. Като нови са! И добра отстъпка ми направи :wink:
Имаш л.с.
vsterev - специалист
Мерси за инфото и аз се сдобих с такъв конвектор.
vsterev - специалист
шоп написа:
=D>
32 ка или 42 ка?
32-ка, даже я инсталирах вчера, има много лек шум, но аз бях готов за това, може би 42-ките са по-добре балансирани телата спрямо вентилаторите, защото търговеца ми каза, че 42-ките били с една идея по тихи на 1-ва скорост, но при мен 42-ката не можеше да се монтира заради по-голямата дължина на тялото. Иначе и 32-ката си има два датичка за въздуха и водата и автоматичен термостат, което си е много добре.
vs - напреднал
Здравейте,
може ли да споделите някакъв контакт на търговеца. Аз също имам нужда от два радиатора.
Благодаря
  • 1
  • 2

Тема "избор на вентилаторен конвектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: