• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nnikbg написа:
Що си мисля че горелката няма мощност. Някъде ми се мерна 8 кВ. Водата не стига до всички консуматори а в същото време се връща студена вода. Какво ще стане когато водата почне да циркулира навсякъде.

Аз предлагам:
1, Котела на максимална мощност (80 - 85 градуса изходяща вода) / лесно ще се разбере към кой кръг отива водата.
2, Помпата да включва на 65 градуса и да е на III степен. Автоматиката е хубаво нещо обаче когато всичко друго е ОК.

Трипътния (смесителния) как е махнат ? Може ли снимка.
Май правилно забиляза туй варненчи.
Я да видим настройките на горелката.
Предполагам, че на трипътния му е изкормен термостата. Къкту са прай на проблемни бигачки.
Помпата да се включи на 3та скорост-3 ама римско, до отстраняване на проблема.
Съжалявам, проблеми с нета......май
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет окт 13, 2017 8:39 pm, променено общо 1 път.
nnikbg - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
nnikbg написа:
Що си мисля че горелката няма мощност. Някъде ми се мерна 8 кВ. Водата не стига до всички консуматори а в същото време се връща студена вода. Какво ще стане когато водата почне да циркулира навсякъде.

Аз предлагам:
1, Котела на максимална мощност (80 - 85 градуса изходяща вода) / лесно ще се разбере към кой кръг отива водата.
2, Помпата да включва на 65 градуса и да е на III степен. Автоматиката е хубаво нещо обаче когато всичко друго е ОК.

Трипътния (смесителния) как е махнат ? Може ли снимка.
Май правилно забиляза туй варненчи.
Я да видим настройките на горелката.
Предполагам, че на трипътния му е изкормен термостата. Къкту са прай на проблемни бигачки.
Помпата да се включи на 3та скорост-3 ама римско, до отстраняване на проблема.
Съжалявам, проблеми с нета......май
Помислих че си се облъчил от антената на аксаковска панорама :-D :-D :-D
:rock: :rock: :rock: ей голям купон напрайхте , чак и Миро беше там.

Нямам Грейко и не знам как да си види колегата мощностите. Може да са го чипосали на 5 киловата.
nnikbg написа:
Трифон П.Трифонов написа:
nnikbg написа:
Що си мисля че горелката няма мощност. Някъде ми се мерна 8 кВ. Водата не стига до всички консуматори а в същото време се връща студена вода. Какво ще стане когато водата почне да циркулира навсякъде.

Аз предлагам:
1, Котела на максимална мощност (80 - 85 градуса изходяща вода) / лесно ще се разбере към кой кръг отива водата.
2, Помпата да включва на 65 градуса и да е на III степен. Автоматиката е хубаво нещо обаче когато всичко друго е ОК.

Трипътния (смесителния) как е махнат ? Може ли снимка.
Май правилно забиляза туй варненчи.
Я да видим настройките на горелката.
Предполагам, че на трипътния му е изкормен термостата. Къкту са прай на проблемни бигачки.
Помпата да се включи на 3та скорост-3 ама римско, до отстраняване на проблема.
Съжалявам, проблеми с нета......май
Помислих че си се облъчил от антената на аксаковска панорама :-D :-D :-D
:rock: :rock: :rock: ей голям купон напрайхте , чак и Миро беше там.

Нямам Грейко и не знам как да си види колегата мощностите. Може да са го чипосали на 5 киловата.
Нещо ми става с нета, ама.....
Даже и на 5 киловата да е, ако всичко е нормално, ще ги разпределя по равно между всички радиатори. Ма то пък май има нещо ненормално в тая инсталация. Добавената де. Голямо Х.
Новоселски, ако затвори крана преди трипътния, котела ще работи 10 минути и ще се загаси по температура. Тези трипътни вентили са точно като термостатите на кола. Студена кола-циркулация само през парното, демек малък кръг, точно дето е крана на колегата. Големия кръг отваря чак като се достигне някаква температура. Та, затвори ли крана, ептен ядове ще бере.
andy_forresite - майстор
Колко киловата радиатори са закачени? Колко от тях на 2 етаж?
3 кг на час са поне 10 реални kwh към инсталацията. Дали няма да се наложи втора помпа за първия етаж... Много различни цолажи.
Питам за радиаторите поради съмнения дали смесителния вент е монтиран правилно.
Горелката не вдига градуси защото не се и бори да вдига още. Така са я настроили. Бръкни в настройките със задържане на двата горни бутона и направи 0,4,7 след което задай 70 градуса. Виж дали гори с осветеност над 170 и дали падат неизгорели пелети.
Трипътния е монтиран правилно, вижда се на снимките. Който е правил старата система, си е разбирал от работата. Затова са и различните цолажи постигнат е еднакъв дебит през всички консуматори, без допълнителна арматура и помпа. Перфектно.
Само трябва да се захрани новия котел от там, където е захранен и стария. Сега е свързан все едно в средата на колектора и си дърпа от тръба с по голям диаметър-по малко съпротивление.
Няма нужда от втора помпа. Ако се направи байпас с клапа на трипътния и Грейко може да топли на естествена циркулация.
https://photos.app.goo.gl/fJ0CteHF909Wf9sH3
Това съм го показвал няколко пъти. Пробвал съм - работи.
fbr - майстор
Аз също съм съгласен, че не достига мощност на при работа с Грейко. Трипътния шунтира системата при ниска температура на водата. При работа на котела с дефицит на мощност, системата е частично шунтирана от трипътния, остатъчния поток протича през частта системата с най-ниско хидравлично съпротивление (горния етаж), а през частта с по-високо хидравлично съпротивление (долния етаж), поток няма. Като се затвори малкия кръг, както го е направил като е махнал трипътния, условията за байпас (шунтиране) се елиминират, но котела се натоварва с по голям топлинен товар и теква конденз.
Не е от мощността. Трипътния е на 50гр. На 55-56 е напълно отворил големия кръг. Котела си прави 65 градуса, които ходят само на горния етаж, а там е топло. Водата и тока ходят по най лесния път. Есбе не работи като Термовар. Крана беше притворен и пак не стана.
Тука вече зехме да теглим едни и същи локуми.
andy_forresite - майстор
astroka написа:
... При пробата с махнатия вентил освен конденза , котела работи на зададената температура на включване на помпата и не качва на горе. Като максимум докарах котела до 55 градуса при всякакви варианти на градуси на помпата. Но пък топлеше навсякъде! Сега седи със почти затворен кран над трипътния , няма конденз, втория етаж е топъл , първия леден, помпата включва на 62 градуса, котела е зададен 72, но успява да стигне 64-65 , като това за работа 3 часа. ....
Астрока, цитирам те заради Т.Тр. Виж че без вентила котельо се е загрял само до 55 градуса. Обърни внимание че с трипътния е вдигнал 64-65 при задание 72. За мен това значи две неща: 1) големи радиатори и 2) горелката е настроена да може да постига 65°
Когато е с 3-пътния водата върти и през малкия, и големия кръг и си мисля, че няма нужния напор да захрани ет. 1. Всъщност помпата го има, но свързването на тръбите не е донаправено и не е достатъчен. Или трябва да се свърже правилно с преправяне на тръби и фитинги, или с 2-ра помпа с контактен термостат на топлата тръба към ет. 1, която вода вече е преминала през ет. 2. Малко с приоритет ще се грее втория ет, но пък ще е топло и на двата.
Hoвoceлckи - майстор
andy_forresite написа:
Когато е с 3-пътния водата върти и през малкия, и големия кръг и си мисля, че няма нужния напор да захрани ет. 1. Всъщност помпата го има, но свързването на тръбите не е донаправено и не е достатъчен.
Сега има ли напор или няма напор (при положение, че върти през втория етаж) :?
Може би "дебит" ... ама как пък си предпочита втория етаж :?
Или не е донаправено ... през далечната `93 година :wink:

astroka, дай една снимка как "студената" влиза във Виадруса. Гледай някак си да се вижда колкото може повече от нея :prayer:
astroka - специалист
Добавям още снимки, да ме извините за мръсотията , но е котелно и е след монтаж на Гтрейкото и още не съм подреждал и чистил!
Ще добавя инфо за новите колеги , които се включиха. Системата има 16 радиатора общо или 206 май бяха като ребра, като те са разделени по равно на всеки етаж. 7 на първи и 7на втория, 2 на стълбите. Дори разположението им е едно и също. Стоят един под друг. Не съм мерил колко е водата , но е към 800-900литра според мен. Всичкото е чугун , без кранове и вентили към момента, в тази седмица и това ще сложа. Към Виадруса имам стара помпа, монтирана на времето с него. Не е ползвана освен за опити.

Прикачен файл

IMG_20171014_140713_resized_20171014_021128901.jpg

Прикачен файл

IMG_20171014_140630_resized_20171014_021128434.jpg

Прикачен файл

IMG_20171014_140621_resized_20171014_021128660.jpg

Прикачен файл

IMG_20171014_140607_resized_20171014_021127620.jpg
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16

Тема "Обезвъздушаване на локално парно без кранове и обезвъздушители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: