• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Когато стопли стаите и главите започнат да затварят ще се вдигне и температурата на водата в котела. Гори на 3 защото къщата има нужда от топлина.
nnikbg - специалист
Системата ти е голяма и доста инертна. За 4 часа няма как да добиеш реална представа за нуждите и а и времето е топло.
Основния проблем с циркулацията е решен :supz: :supz:. Като застудее и котлето поработи ден два ще си регулираш Грейкото, ако е нужно де.
astroka - специалист
След монтажа на термоглави и затоплянето на всички радиатори, дойде време да се заиграем с настройките на горелката. Продължава да не достига зададена температура на котела. Съответно буха само на трета степен и ако продължа така сезона ще ми излезе доооста дебело. Някой каза , че след като затопли и главите затворят ще си стигне градусите, но за момента според мен си е стоплило ,а градусите не си достига. До сега не съм я виждал да пада от максималната степен. Според Вас какви настройки да и задам?
шоп - майстор
astroka написа:
Продължава да не достига зададена температура на котела. Съответно буха само на трета степен и ако продължа така сезона ще ми излезе доооста дебело.
Отоплението на пелети не е евтино!

Падат ли в пепелника неизгорели пелети и колко е температурата на димните газове?

Сега навън е 11 градуса и ти се струва голям разхода, а при -20 :? :? :?
astroka - специалист
Всичко си изгаря за момента. Димните газове(предполагам е тази икона с пламъчето) варират от 130-180, като в по голяма си част са между 150-170.
шоп - майстор
Монтирай термометър и премери. Не знам за коя икона говориш, но мисля, че е за осветеността.
andy_forresite - майстор
Задай по-ниска температура, например 65°. Необходимата топлинна енергия за поддържане на 75 гр на водата е повече от тази за поддържане на 65. Загубите от котела и тръбите също е по-малка при по-ниската температура. На каква температура в стаята са термоглавите с големите радиатори? Сега ще погледна назад да видя какво топлиш че съм забравил...

п.п. аз пък имам проблем с образуване на големи бучки пепел, в които има и жар (нажежени пелетчета). Който има рецепта нека пише, може и на ЛС. И с двата вида пелети ги образува, при това за има-няма 2 часа горене.
preslav - майстор
andy_forresite написа:
п.п. аз пък имам проблем с образуване на големи бучки пепел, в които има и жар (нажежени пелетчета). Който има рецепта нека пише, може и на ЛС. И с двата вида пелети ги образува, при това за има-няма 2 часа горене.
Не му разбирам много, но проблема ти е в една от тези съставки - https://www.google.bg/search?q=%D1%82%D ... 7fnZ1YBqdM: - по метода на изключването вероятно не ти достига кислород.
andy_forresite - майстор
За "триъгълника на пожара" съм говорил пред отговорниците по пожаробезопасност, видове пожарогасители, кой кога се ползва спрямо какво гори и тн.
Става въпрос за степен І, тъй като сега гори 90% на нея. През другите само претичва и не мога да разбера ще прави ли този проблем. Пробвах с кислород 42%, след това 41% и сега съм на 40%. Всички са по две паления за да има достатъчно време за събиране на данни за анализ. Без промяна. Защо пък само от 42 до 40 може да се попиташ ... защото контрола ми са степени ІІ и ІІІ, съответно на 44% и 46%. Подаването е приблизително 1,2 кг/ч; 2 кг/ч и 2,5 кг/ч, но това е по изчисления. Реално си взима повече. Примерно първа гори около 1,5 кг/час, но не мога да я направя по-слаба - няма устойчиво горене (гасне). Стига до изчакване/suspend по 3-4 пъти на вечер. Съответно не върви да направя ст. І с въздуха на ІІ. На този етап подозирам позадръстен комин, но пък въобще не пропушва при палене ... :?

Иначе, да припомня, 206 глидера има astroka, разпределени в 16 радиатора. Един чугунен глидер 500 мм на 110 мм (височина/дълбочина) има 100-ина вата. Явно неговите са по-големички, много вода, следователно за 4-5 часа разхода няма как да е приятен. То само докато затопли глидерите и тръбите отиват не малко количество пелети. Само предполагам ... 12 кг пелети за загряване на водЪта от 20 до 60 градуса. Ами, сега е моментът на истината. Да го пуска поне 12 часа и това е разхода щом вече е с термоглави. По-нататък няма да става по-добре (ноември, декември ...).
astroka - специалист
andy_forresite написа:

Иначе, да припомня, 206 глидера има astroka, разпределени в 16 радиатора. Един чугунен глидер 500 мм на 110 мм (височина/дълбочина) има 100-ина вата. Явно неговите са по-големички, много вода, следователно за 4-5 часа разхода няма как да е приятен. То само докато затопли глидерите и тръбите отиват не малко количество пелети. Само предполагам ... 12 кг пелети за загряване на водЪта от 20 до 60 градуса. Ами, сега е моментът на истината. Да го пуска поне 12 часа и това е разхода щом вече е с термоглави. По-нататък няма да става по-добре (ноември, декември ...).
Вчера го запалих към 4 след обяд. В 8 вечерта сипах пелети и маркирах нивото в бункера. Днес без да съм го гасил пак в 8 вечерта допълних бункера. За тези 24 часа е изгорило по-малко от два чувала(23-25кг.) по груби сметки. Термоглавите на втория етаж седят на 3-та степен(20градуса), а на първия съм ги оставил малко над 3(предполагам 21 градуса) . Стайния седи и той на 21градуса. днес за през деня го намалих на 20, но това са дребни разлики. Достигне ли температура в стаята , спира да гори и радиаторите изстиват. Падне ли температурата пали и наваксва. Чудя се дали да не пробвам да му задам по- ниска температура на котела и да спра стайния? Дали няма да е по добре да не спира и да поддържа 45-50 градуса постоянно, от колкото да гасне и да пали по няколко пъти и да загрява на ново цялата инсталация? Не знам дали по тази схема ще топли и на минусовите температури?
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Обезвъздушаване на локално парно без кранове и обезвъздушители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: