• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen72 - специалист
viewtopic.php?f=10&t=52474&start=130
Rumen72 господ здраве да ти дава и пари златен си
Delev88 - напреднал
Дойде човек от въпросната фирма.Настой камината и сега си ми черни стъклото,понякога ме дава грешка R12.И същия ми казва че помпата не работи,и същия не знае че при определени градуси помпата включва.И как да вярвам че този е компетентен е ми е настроил камината като хората.И пак ще попитам някой ако има читави настройки за пелетна камина GF24 ще съм благодарен да ги сподели.
andy_forresite - майстор
Е, така е като покажеш че нищо не разбираш. Започват да ти носят от 101 кладенеца вода. Празни приказки за пълнене на времето и едни обяснения, които пред наистина неразбиращите хващат декиш дет се вика. Както и да е. Показа ли ти как да променяш времето за подаване и секундите пауза? Ако отговорът е Да, направи 2-3 мин. видео клип отблизо да видим колко пелети идват, как гори и да дадем препоръки.
Delev88 - напреднал
Съпругата ми беше тогава у нас,аз бях на работа и той по терефона ми ги обеснява тея неща.А на жена ми и беше показано от къде да си променяме градусите и времето да си настойвам кога да пали и кога да се гаси.Другите настроики не ни интересували.
бай Кольо - напреднал
Айде да попитам из нещо ако някой е наясно .Чисто нова VIP 858 я купих пролетта и я монтирах преди 2 седмици - пускам я , запалва пелетите гори малко време и изписва ЕR12 - неуспешно запалване .Обадих се в сервиза им .... ни дума ,ни вопъл , ни стон . :evil:
Понеже съм техническо лице реших да видя за кво иде реч - оказа се че контролера не вижда фотосензора за пламъка .Проверих сервизните менюта - настроена е само на фотосензор .
Има ли някакъв пиниз ако знае някой да се изключва фотосензора та от там да иде проблема ?Сензора за температурата на димните газове работи макар че е изключен като опция .
Италиански контролер е .
Rumen72 - специалист
бай Кольо написа:
Айде да попитам из нещо ако някой е наясно .Чисто нова VIP 858 я купих пролетта и я монтирах преди 2 седмици - пускам я , запалва пелетите гори малко време и изписва ЕR12 - неуспешно запалване .Обадих се в сервиза им .... ни дума ,ни вопъл , ни стон . :evil:
Понеже съм техническо лице реших да видя за кво иде реч - оказа се че контролера не вижда фотосензора за пламъка .Проверих сервизните менюта - настроена е само на фотосензор .
Има ли някакъв пиниз ако знае някой да се изключва фотосензора та от там да иде проблема ?Сензора за температурата на димните газове работи макар че е изключен като опция .
Италиански контролер е .
Къде седя цяло лято? Щом си тех . грамотен, провери фотосензора, кабели , почисти фотоелемента и виж регистрира ли осветеност?

Прикачен файл

IMG_20171018_223729.jpg
бай Кольо - напреднал
Фотосензора работи - проверен е . Кабели , връзки са наред.
бай Кольо - напреднал
При осветяване съпротивлението му се променя но на дисплея не отчита нищо.
Rumen72 - специалист
бай Кольо написа:
При осветяване съпротивлението му се променя но на дисплея не отчита нищо.
Провери стойности Р37 и L00 до IL нещо си, винаги има вероятност за дефектен фотосензор!
Режима тява да е „пелети„ не дърва или комби 1 или комби 2, провери зададеният режим, бат . На тел пада , дано съм помогнал, инак трява на сервиз или да явидя на място!

Прикачен файл

Screenshot_2017-10-18-22-48-34.jpeg

Прикачен файл

Screenshot_2017-10-18-22-48-03.jpeg
Последна промяна от Rumen72 на ср окт 18, 2017 10:57 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Ново меню на пел.камина Голден Файар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: