• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
бай Кольо - напреднал
Да , проверих ги - Р37 си беше =1 - само фотосензор . Другите две бяха на 20 и двете .Увеличих ги малко до около 50 ... пак така .

Сензора е два килоома на тъмно и около стотина ома осветен .... не знам с какви стойности трябва да е . Дори накъсо на клемите на контролера показанията са 0 .
Rumen72 - специалист
бай Кольо написа:
Да , проверих ги - Р37 си беше =1 - само фотосензор . Другите две бяха на 20 и двете .Увеличих ги малко до около 50 ... пак така .

Сензора е два килоома на тъмно и около стотина ома осветен .... не знам с какви стойности трябва да е . Дори накъсо на клемите на контролера показанията са 0 .
Предлагам - включи горелката - извади сензора и го освети с фенер , като следиш данните на дисплея за осветеност , ако регистрира осветеност - имаш запушен отвор на фотосензора към горивна камера / фотото не вижда какво става в горивното супло / - възстнанови видимодтта към суплото - ако не отчита осветеност - сервиз - вероятен проблем с входа на контролера!
Не давай на късо входа на котролера!!!!
Виж и това - конфигуриране на IN2 /при мен е 18/ - параметър - Р74
Нямам я шибаната таблица с възможните стойности за конфигуриране на системата - ако я намери някой да ми я прати, много ще съм му благодарен

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (66.61 KиБ) Видяна 1821 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (96.6 KиБ) Видяна 1821 пъти
бай Кольо - напреднал
Значи това с осветяването го правих - не реагира . Мисля че проблема е или в настройките на входа или има нещо прецакано в самият контролер .
За това търся някой който е в час с настройките за да сверя нещата .
Благодаря за помощта - утре ще проверя и тия неща.
И понеже нали казах че съм техниеско лице - по цял ден се занимавам с контролери но искам да пробвам всичко преди да го сваля за да проверя нещата вътре. Дано само са буферирали входовете а не са ги навързали директно в проца като при Бош .

Всичкото това ако не се отзоват от сервиза им разбира се .Опции винаги има .
Rumen72 - специалист
бай Кольо написа:
Значи това с осветяването го правих - не реагира . Мисля че проблема е или в настройките на входа или има нещо прецакано в самият контролер .
За това търся някой който е в час с настройките за да сверя нещата .
Благодаря за помощта - утре ще проверя и тия неща.
И понеже нали казах че съм техниеско лице - по цял ден се занимавам с контролери но искам да пробвам всичко преди да го сваля за да проверя нещата вътре. Дано само са буферирали входовете а не са ги навързали директно в проца като при Бош .

Всичкото това ако не се отзоват от сервиза им разбира се .Опции винаги има .
Ади Ва, Бач Кольо Ва, ко стана с Файара ва, ади, чи ма изгриза любопитствуту ва, дет са вика Га пускаши куката, писа постове у 4 сабахлям, пък сиа ни споделяш, казвай ко стана чи устау без джулани да ма гризе
бай Кольо - напреднал
Я га ва ... рабти деба и кучито .... мерси съм за всички съвети и другото написано тук оти иначе трябваше да зимам чифтето ....

:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:

Прикачен файл

razgele.jpg
razgele.jpg (111.81 KиБ) Видяна 1782 пъти
Rumen72 - специалист
бай Кольо написа:
Я га ва ... рабти деба и кучито .... мерси съм за всички съвети и другото написано тук оти иначе трябваше да зимам чифтето ....

:prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
Браус, къф беши дефекта ни казваш?
бай Кольо - напреднал
Не знам .... нали казах че при осветяване на сензора не даваше никакви показания на дисплея .Стоеше си нула . Тая вечер проверих всички настройки във всички позиции в сервизното меню .Освен твоите и един приятел ми свали всички негови .Всичко беше наред и от нямане какво да правя я стартирах .Нещо много дълго време се забави , пушек от запалването липсваше и реших да я спра . Натиснах бутона и започна да продухва а аз си цъкам там бутоните и изведнъж гледам > температура на пламък - 89 < ХА ... че нали точно това го нямаше а при гасене се появи .... пелетите се бяха разпалили.
оставих я , загасна , пускам я - всичко тръгна .Входа се отпуши .10 проби все работи .Пуснах я - загря до 55 градуса всичко е ок .Спрях я - надявам се утре да тръгне пак :-D
Единствената промяна която направих - вдигнах скоростта на вентилатора при запалване на 100 че ми се видя малко въздуха.
Rumen72 - специалист
бай Кольо написа:
Не знам .... нали казах че при осветяване на сензора не даваше никакви показания на дисплея .Стоеше си нула . Тая вечер проверих всички настройки във всички позиции в сервизното меню .Освен твоите и един приятел ми свали всички негови .Всичко беше наред и от нямане какво да правя я стартирах .Нещо много дълго време се забави , пушек от запалването липсваше и реших да я спра . Натиснах бутона и започна да продухва а аз си цъкам там бутоните и изведнъж гледам > температура на пламък - 89 < ХА ... че нали точно това го нямаше а при гасене се появи .... пелетите се бяха разпалили.
оставих я , загасна , пускам я - всичко тръгна .Входа се отпуши .10 проби все работи .Пуснах я - загря до 55 градуса всичко е ок .Спрях я - надявам се утре да тръгне пак :-D
Единствената промяна която направих - вдигнах скоростта на вентилатора при запалване на 100 че ми се видя малко въздуха.
U01 на 140v, и немаш грижи :-)
бай Кольо - напреднал
На U01 параметрите са Р14 /Р30 - там не съм ги гледал какви са май.
Rumen72 - специалист
бай Кольо написа:
На U01 параметрите са Р14 /Р30 - там не съм ги гледал какви са май.
Оти,ба? Р14/Р30 , значи че стойноста трябва да е между Р14 - мин.стойност вентилатор и Р30 -макс. стойност вентилатор, тъй че ръгаш на 140, което значи че внтилатора ще работи при разпалване със 140v напрежение - пали без отказ пробвано, при по ниска стойност мое си опукаш запалката, щото и иде малко дуането, дет са вика „духането му е майката”! :-)

Прикачен файл

Screenshot_2017-10-20-22-39-31.jpeg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Ново меню на пел.камина Голден Файар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: