Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Да не плаша никой ,зимата една 20 ка за нищо ги няма 4 човала на ден ,с страшен студ стига по 5-6 ,рекорда е 7 . :wink:
шоп - майстор
@Su-37, сметка без кръчмар

Тези сметки при какви топлозагуби?
Навън +5 или - 25 е?

Истината е, че гориво трябва да остане за да стигне. Иначе тези тънки сметки ще доведат до мръзнене.

Това за дублирането на вентилаторни конвектори и радиатори направо не го разбирам. Ще дадем една торба пари, ще запълним стаята с отоплителни тела и закакво?

Ми че конвекторите имат степени, на 1 могат да поддържат, отопляват и без вентилатор!!!

Изобщо съм в шах :-D
шоп - майстор
filmatoplo написа:
Да не плаша никой ,зимата една 20 ка за нищо ги няма 4 човала на ден ,с страшен студ стига по 5-6 ,рекорда е 7 . :wink:
При - 20 един приятел удари 9 чувалчета за 24 часа. Къща без изолация само с много хубава дограма.
Горелка GP 35 :-D
filmatoplo - майстор
Е ся вече да ги стресирам ,горелка Бурнит 150 киловата гори на един хотел 300 кг за 24 ч . :wink:
jabata - специалист
Каквото и да си говориме, без да плаша никого, ще кажа че отоплението на пелети е всичко друго, но не и евтино.
Каквото и да говориме за разход, само ще кажа, че за къща от порядъка на 80 квадрата в полу планинки район на България, със хубава дограма и изолация са необходими 6-7 тона на сезон (октомври - април). Вече ако човек иска да поддържа някакви градуси от сорта на 25-26, тогава може да скочи и на 8-9 тона.
Вече ако човек започва да включва термостати, едната стая да е топла от 6 до 9 сутринта, другата от 6 до 11 вечерта, тогава може и да падне разхода. Но започне ли човек по-този начин може и да изкара зимата с 1 тон. Но това в никакъв случай не трябва да бъде база за сравнение.
filmatoplo - майстор
Така е ,последната ми инсталация ,всички радиатори панелни имат термоглави ,само 2 лири и бойлера са без ,котлето Грейко 20 ще работи по таймер и по водата на модулация .Или заданието е че попчти по цял ден хората са на работа + ученик ,час два преди да се преберат всичко трябва да е сработило и сгряло ,когато са в къщи искат комфорт тоест горелката да си работи без да спира и да има топла вода за баня и кухня .И затова избирам горния режим според искането . :wink:
Su-37 написа:
1 километър, ноо важното е че съм по темата. А какво има да каже по същество някой височайш високоуважаван сноб? Случайно да познаваш такъв :yawinkle:
Въх, разкрит съм. Чест е за мен, че ме четеш и помниш.
Най-ефективна работа на котел на пелети- това е работа на номинална мощност, където съотношението киловат-финикиец е най благоприятно за поръчалия музиката. За масовата 20ска, това са 17-18 киловата.
А как няма да харча пелети от 8 до 5 следобед, ....... ми не е по темата, мойто м'че.
todor.dimitrov - напреднал
Здравейте отново,

стартирах системата. Термостат следящ температурата в буфера спира горелката на 80 градуса и я пали на 55. Това е около 2 часа работа и 3-4часа почивка при сегашните температури.
Има една топлозагуба която доста ме притеснява, а именно циркулацията през котела когато горелката не работи.Това лесно може да се реши но при стартиране на циркулацията ще дойде проблеча с конденза. Кое е правилно в моя случай ?
Не се притеснявай! За 3-4 часа, котела няма да изстине толкова, че да текнат водите.
todor.dimitrov - напреднал
Тоест да спирам помпата като изгасне горелката ?

Тема "Най-ефективна работа на котел на пелети." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: