Най - вълнуващия въпрос зимно време.
todor.dimitrov написа:
Тоест да спирам помпата като изгасне горелката ?
Със сходни джаджи съм.
Трипътен на 60 градуса, помпата тръгва на 57, спира на 56.
Контролер за буфера, пали горелката на 55 горе и я гаси на 60 долу. Докато дойде време да пали пак, температурата в котела е около толкова.Има функция да пуска помпата с горелката и да я гаси 10 минути след като подаде команда стоп, но не ми харесва да пуска помпата, когато всичката вода е студена. Затова си я върнах помпата на управление от горелката.
Конденз ще имаш винаги когато палиш при изстинала вода. Това е само докато затопли и край, после няма проблем.
gnt69 - майстор
todor.dimitrov написа:
Тоест да спирам помпата като изгасне горелката ?
Остави горелката да командва помпата, ако има такава възможност де. Аз моята система съм я нагласил да тръгва помпа на 61 градуса съответно спира на толкова. А котела гаси на долна температура в буфера 56 и горна около 75.
mircho82 - помощник
Здравейте, може ли да ми каже някой как с тези настройки ми дава такъв разход при дневни температури +7 и нощни -1/-2 гр? Горелката е Бисолид gp35R tsc-тубосна (с настройки на 25kw горелка и темп на водата 60гр) поставена на Виадрус 35kw, отоплява два апартамента на 5-6 етаж с обща площ около180кв. Имам стаен термостат в единия апартамент, като се опитвам , чрез него и термо глави да направя температурата горе долу еднаква. На режим автоматичен по периоди ,които съм задал ми гори 45-50кг на 24 ч.
период 1 от 6:30ч - 13:30ч / 23,5гр ,
период 2 от 13:30ч - 17:30ч/ 20,5гр ,
период 3 от 17:30ч - 23:45 /24гр и
период 4 от 23:45ч - 06:30ч 20,5гр
На режим ръчен при зададена целодневна температура 23,5гр на термостата и настройка от седмичния програматор на горелката да се изключи в 23:45ч и вкл 06:30ч, ми гори около 30кг . Тогава горелката по-често модулира и влиза в режим резерв , гасне според мен около 12 ч за час-два след това към 15:30 пак гасне за час-два и след това от 19:00 до към 21ч , всичко това при достигане на тази 23,5гр на темп в стаята. Пробвах с автоматичния режим с по-малки разлики между температурите и периодите с цел да не изстива котела, но тогава качва разхода. ??? Някой ако може да даде съвет.
andy_forresite - майстор
Позволява ли да се намали на 20 kw?
Питам защото от 06:30 до 12:00 часа работи добре и след това гаси. Не е добре това гасене, тъй като трябва да гори до 13:30 ч. Тоест запалва втори път за деня и пак е в режим догонване на градуси, било на вода, било на стая.
От 13:30 до 17:30 ч. си намалил с 3°. Това означава че в 13:30 ще изгасне докато падне температурата според хистерезиса на термостата и ще запали за трети път за деня. Ще постигнеш 20,5°и веднага след след това искаш 24° - отново форсиране за да набере недостигащите 3,5°.
В 23:45 ч. намаляваш градусите с 3,5°. Горелката гаси и запалва когато паднат градусите. Може би някъде към 02:30-03:00 часа пали за четвърти път. Тъкмо е стабилизирала 20,5° и пак от нея се иска да наваксва градуси...
За да избегнеш тези "стинтове" помисли за намаляване на 20 kw и задаване от 6:30 до 22:30 часа на 23°. Нищо повече. За тези 16 часа би изгорила 32-35 кг. ... предполагам.
mircho82 - помощник
Незнам дали мога да и намаля още киловатите. Настройките които са въведени са на 25 киловатовия модел, които като мощност ме устройват, а и предполагам с другите за 35kw ще смуче повече. Може би трябва да се намали подаването или времето , но незнам кое и колко. Искам единствено да намеря най-ефективните настройки с термостата. Идеята ми е понеже имам малко дете и сутрин всички като станем да е около 22гр, след това до към 13ч да е качи макс на 23,5-24гр и след това докато спи да падне температурата до към 21-22 . В 18ч да бъде 23- 24гр до вечерта, това е. И когато му направих температурните периоди така с малка разлика ми гори повече , не помня вече 50-60кг.
https...
Последна промяна от Virtex на пет фев 16, 2018 8:33 am, променено общо 1 път.
Причина: изтрит линк с реклама

Тема "Най-ефективна работа на котел на пелети." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: