Най - вълнуващия въпрос зимно време.
molt - специалист
Само да кажа какъв отговор получих от Прити на въпроса ми за схема на камината или къде е разположена водната риза.

Код: Избери всички

Здравейте.
Вашите искания към нас не са сред регламентираните
и няма да бъдат изпълнени.
Поздрави,
Милчо.
Толкова ли е строго секретно :?
Здравейте искам да попитам дали мога да монтирам пелетна горелка на камина Прити S3 17+5кв.
jiwano - помощник
Здравейте, да не правя нова тема ще пиша тук. Топля се с камина с водна риза с 3-5куб.м на сезон,комбинирано с климатици, когато не е много студено. Искам да интегрирам едно Грейко РБ 20 или РБ 30 - не знам какво точно ще бъде и какво ми трябва точно. Камината е Дипломат Модена 14+3 кВ. Проблема е в това, че няма кой да слага дърва през нощта и през по-топлите зимни дни и че не мога да контролирам огъня-като се разгори става много топло, като я намаля /да тлеят дървата/- започва да пуши и образува конденз и цапа стъклото и комина. Мисля, че една автоматизацийка ще дойде добре на каминката. Въпросите: Има ли смисъл да се занимавам с подобноприспособление? Няма ли да гори прекалено много, сравнено с дървата? Може ли да се настрои Грейко - то да гори под 1 кг. на час/само да поддържа горенето/ без да се отразява това неблагоприятно на работата му - образуване на сажди, конденз по водната риза? Има ли някой, който би се наел с настройка и консултации по темата? За София става въпрос :partyman:
speka_rs - майстор
Колега според мен спестеното от готова пелетна камина, ще бъде изхабено в нерви. Както писаха по рано в темата, че при камините имаш вентилатор на изгорелите газове, а при горелките за котли имаш на самата горелка. Така че ако не ти изпаданала на супер цена РБ 20, тогава не си струва времето и средствата.
Последна промяна от speka_rs на пон авг 12, 2019 4:15 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
:)
Последна промяна от filmatoplo на пон авг 12, 2019 9:29 pm, променено общо 1 път.
пон авг 12, 2019 1:01 pmfilmatoplo написа:
:) Тази глупост няма да ти се отдаде.
Опаааа!!!
Що така бе, Филме?!! Ти, като я прайш, не е глупост или за другите е "глупост", щото предполагаш, че не могат да я напраят?!!
Имам и печка имам и РБ-20, дето ши ми остани свободно, за експерименти, оти брата ми прекарва газа.
Ако са топля един месец, с посочената "глупост" ( предвид газа, се пак пари съм платил за удобство) искам да ми издействаш от Виртито- Майстор като Филматопло.
Става ли?
filmatoplo - майстор
:)
Последна промяна от filmatoplo на пон авг 12, 2019 9:29 pm, променено общо 1 път.
jabata - специалист
За можене всичко може, въпроса е обаче защо му е на човек да си купува мелница на 8. Септември, като си слага пелетна горелка на камина. Проста сметка, пелетната горелка струва около 2к. лв.Като добавиме към това поне 500лв. труд, ще излезне всичко 2.5к. Е сори, ама за тези пари човек ще си вземе готова пелетна камина с водна риза. а старата може да донесе някой лев озеленена в Стомана или Кремиковци.
Не за друго, старата камина трябва да се преправи, къде мислиш да сложиш горелката, освен на вратата, и тогава какво вместо огън в камината ще гледаш една горелка....
Гругия вариант е да срежеш отдолу камината да сложиш една горелка под водната риза, (по подобие на Виадрусите, както ги слагат на скара, в която е горелката. Но тогава, трябва да преправяш пепелника и най-вече доста добре да уплътняваш пепелника и всичко за да ти се смести горелката. Това начинание за мене има смисъл само ако сам си го правиш и искаш да гледаш и да се топлиш на естествения дървесен огън, а нощем да имаш подгряване, за да не се налага да ставаш да мяташ дърва. ако сам си го правиш за кеф става, ако обаче за всичко викаш майстори и плащаш, ще ти излезне супер солено. И пак КПД-то ще бъде далеч под това което очакваш. Т.е. ако отоплението на дърва ти излиза една сума, то на пелети с това съоражение ще ти излезне поне 2 пъти отгоре.

Тема "Камина с пелетна горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: