Най - вълнуващия въпрос зимно време.
molt - специалист
Здравейте, искам да попитам дали е възможна подобна комбинация.На тази камера за вграждане Прити G W18
Прикачен файл:
kamina.JPG
да се монтира пелетна горелка /например грейко rb20 /.
Камината я ползвам 3 година и топли доста, но автоматизацията на пелетите си е голямо предимство.Ако може да се комбинират би било чудесно.
Гледа има снимки на тези камери и с сами един отвор/на бели фон/ а и с два отстрани и два отгоре/на жълтия фон/.Моята е с един ако помня добре /за какво с тези отвори?/
Да се направи отвор отстрани на камината и да са хване с фланци както и при котлите.
В интернет има камини на пелети и дърва значи е възможна комбинация, но въпроса е дали може да се пригоди тази камера.Питах производителите как е разположена водната риза на камината, но все още няма отговор и няма да има предполагам.Ако не е отстрани предполагам мога да вкарам горелката.Камерата е "облечена" в гипсокартон и може да си поиграя да скрия и горелката до някаква степен, както и бункера за палети над камината.
А дали цялата хамалогия ако е възможна си заслужава.Има готови пелетни камини, но ако мога и да горя дърва на тази си е един голям плюс.
Вие какво мислите?
Rumen72 - специалист
molt написа:
Здравейте, искам да попитам дали е възможна подобна комбинация.На тази камера за вграждане Прити G W18
Прикачен файл:
kamina.JPG
да се монтира пелетна горелка /например грейко rb20 /.
Камината я ползвам 3 година и топли доста, но автоматизацията на пелетите си е голямо предимство.Ако може да се комбинират би било чудесно.
Гледа има снимки на тези камери и с сами един отвор/на бели фон/ а и с два отстрани и два отгоре/на жълтия фон/.Моята е с един ако помня добре /за какво с тези отвори?/
Да се направи отвор отстрани на камината и да са хване с фланци както и при котлите.
В интернет има камини на пелети и дърва значи е възможна комбинация, но въпроса е дали може да се пригоди тази камера.Питах производителите как е разположена водната риза на камината, но все още няма отговор и няма да има предполагам.Ако не е отстрани предполагам мога да вкарам горелката.Камерата е "облечена" в гипсокартон и може да си поиграя да скрия и горелката до някаква степен, както и бункера за палети над камината.
А дали цялата хамалогия ако е възможна си заслужава.Има готови пелетни камини, но ако мога и да горя дърва на тази си е един голям плюс.
Вие какво мислите?
Мисляяяяя- като надуе вентилатора да разпалва пелетититееее и като почне да излиза от всички отвори за вентилацияяяя- беги по далече , че жената ще ти скъса ...... :-D :-D :-D
Има го правено упражнението и е обяснявано подробно и със снимки, но не мога да намеря темата.
Мисля, че Лазар Ганев го беше правил. Камината беше натикана под някакво стълбище.
filmatoplo - майстор
Да точно Лазар Ганев -камина с горелка ,днес също ме питаха същото ,няма невъзможно .миналата зима за малко да го напрвя но купихме оригинал Екоспар :wink:
filmatoplo написа:
Да точно Лазар Ганев -камина с горелка ,днес също ме питаха същото ,няма невъзможно .миналата зима за малко да го напрвя но купихме оригинал Екоспар :wink:
Филматори не само пише, а и много чете. Наздраве!
molt - специалист
Ще потърся ако някои намери темата нека даде линк.
За вентилатора да има вероятност да задими. Въпреки, че сега и да отворя вратата и сешоар да духа в огъня няма проблем. Не е точно същото, но.... ако се затвори добре не мисля да има проблем
filmatoplo - майстор
Ама и аз съм един знайко - забравих :lol: Имам направена камина с горелка Фероли ,забравих защото камината е правена и помислих че не се брои щото тази купешка :wink: .В случая преработих вратата - всичко се уплътни ,дефакто си става както при котел .
minca - специалист
Филме,кажи повече за тази комбинация,защото като си изгоря дървата и аз мисля нещо такова..Мисля ,че разхода на пелети ще е доста
filmatoplo - майстор
Ами за 10 киловата камина почти няма горека на пазара ,това фероли дето го монтирах е 50 клв ,камината също .
minca - специалист
filmatoplo написа:
Ами за 10 киловата камина почти няма горека на пазара ,това фероли дето го монтирах е 50 клв ,камината също .
Моята е около 18 квт саморъчно направена.Каква горелка би станала за нея?

Тема "Камина с пелетна горелка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: