Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте интересува ме дали някой ползва котел голден Файер. Трябва ми малко помощ за настройките на котела.
viewtopic.php?f=10&t=48270
Ако се разровиш, може да излезне и още нещо.
Малко по надолу на тази страница, да речем.
Котела ми е 35 кв. А горелката 45 кв. Голден файър. Отоплявам 2 етажа по 90 кв.м. 7 радиатора, 1 лира и един бойлер 80л. Дайте някакви настройки на параметрите на този тип горелка за да сваля разхода на пелети, миналата зима както и да пробвам да глася настройките под 3 чувала на ден не съм падал ( при температура около 0° ) , а когато беше към -15 отиваше на 6-7 чувала на ден. Друго ми питане е когато изгасне котела и примерно не се пуска 2 часа, всички радиатори ми изстиват и стават ледени, има ли някаква опция да не гасне котела при достигане на температурата на стайния термостат, просто да си подържа някакво минимално пускане на пелети. Помагайте който може
Последна промяна от Krasimir.A на пет окт 13, 2017 10:11 am, променено общо 1 път.
nokoniko - специалист
Krasimir.A написа:
Котела ми е 35 кв. А горелката 45 кв. Голден файър. Отоплявам около 90 кв.м. 7 радиатора, 1 лира и един бойлер 80л. Дайте някакви настройки на параметрите на този тип горелка за да сваля разхода на пелети, миналата зима както и да пробвам да глася настройките под 3 чувала на ден не съм падал ( при температура около 0° ) , а когато беше към -15 отиваше на 6-7 чувала на ден. Друго ми питане е когато изгасне котела и примерно не се пуска 2 часа, всички радиатори ми изстиват и стават ледени, има ли някаква опция да не гасне котела при достигане на температурата на стайния термостат, просто да си подържа някакво минимално пускане на пелети. Помагайте който може
ЗАЩО СИ КУПУВАЛ ТОЯ ЛОКОМОТИВ ЗА САМО 90 КВ.М.
Абе Алтъни, Лилита и вс.др......Вий по 69 теми ли ши пускати, нагли ли сти или нещо ни ви стига?!!!
Извинявам се, че пускам темата но просто не намерих това което ми трябва в другите теми. Искам да попитам дали е възможно да не гасне котела като стигне температурата от стайния термостат а да поддържа някакъв слаб огън ( защото според мен така ще е по икономичен). И някой ако е стигнал до някви настройки на параметрите с който е доволен да сподели.
nokoniko написа:
Krasimir.A написа:
Котела ми е 35 кв. А горелката 45 кв. Голден файър. Отоплявам около 90 кв.м. 7 радиатора, 1 лира и един бойлер 80л. Дайте някакви настройки на параметрите на този тип горелка за да сваля разхода на пелети, миналата зима както и да пробвам да глася настройките под 3 чувала на ден не съм падал ( при температура около 0° ) , а когато беше към -15 отиваше на 6-7 чувала на ден. Друго ми питане е когато изгасне котела и примерно не се пуска 2 часа, всички радиатори ми изстиват и стават ледени, има ли някаква опция да не гасне котела при достигане на температурата на стайния термостат, просто да си подържа някакво минимално пускане на пелети. Помагайте който може
ЗАЩО СИ КУПУВАЛ ТОЯ ЛОКОМОТИВ ЗА САМО 90 КВ.М.
Извинявам се моя грешка оправих си поста

Тема "Котел golden fire, настройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: