Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Привет на всички. Четох доста от темите за отопление. Но имам няколко питания относно поставяне на трипътен вентил. А и целта ми е малко да се подобри наличната инсталация.
малко инфо за наличното:
Котел Прити 18kW двуходов стоманен, отворена система с панелни радиатори, помпа, 4 радиатора, 1 лира в баня, 1 лира в кухня. Горелка на пелети. Стаен термостат.
Къщата е на два етажа отопляваше се със самоделен котел до преди 6 г. След протичне на котела е сменен с Прити на твърдо гориво. първия етаж е с изолирани радиатори. етажо който отоплявам е с две стаи коридор и кухня. Кухнянта е на нивото на първи етаж. От котелното тръгва вертикален щран до тавана там се разклонява на две и минава надолу към радиаторите. Всички са без термоглави.
От това което съм разбрал до тук съм решил да монтирам термоглави. топло трябва вечер и събота и неделя, през деня няма никой на този етаж. Горелката е поставена миналата година. Знам че котела не е за пелети но миналата зима изгорях 3тона пелети . Като се отоплявам с климатици коагто е до минус 2 ,3 градуса иначе се пали парното. Проблема е че котела хваща нагар и доклокото разбрах е защотоняма байпас. А и допуснах грешка миналата годоина като бях настроил помпата да включва на 45 градуса. Питането е как да свържа трипътния вентил и каъв точно да взема (мислех да е термовар). Тръбите около котела са 1 1/4" вертикалната е 2 цола. ето малко снимки на мазалото в къщи.
Изображение
Така са свързани радиаторите като от другата старана на стената има друг.
Изображение

Изображение
вертикалната тръба към тавана
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Инсталацията е изграждана преди около 30години, помпа и котел бойлер и лира в банята са добавяни преди 6г.

Тема "Подобряване на локално парно отворена система." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: