Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, до днес усилено четях форума, но не намерих отговор на няколко въпроса. Нов съм във форума и не съм сигурен ,за мястото на темата.
Купих пролетта пелетна камина Cola Termo Orion 13,7 kW, до настоящия момент беше без вода. С нея смятам да отоплявам апартамент. Проблема е следния: след като напълних системата с вода и достигна 2 бар налягане почнаха да текат някой кранчета клапи и т.н. смених и към момента няма капки. Обаче след помпата (вградена) излиза метална тръба и влиза вертикално във водната риза. При 2 бар налягане има лека капка която се образува постоянно на 4-5 мин. лошото е, че капката се намира по високо от гайката която държи тръбата от помпата и излизащата резба от водната риза. Дали заварката при водната риза е спукана и при такаава капка ще работи системата, надух до 2 бар тъй като има предпазен клапан на 3 бар и логически до 3 бара никъде не би трябвало да пусне системата както и камината.
Друг въпрос има може ли на студено да напомпам до 0.9 бар и след заплаване и достигане на работен режим до макс 65 градуса да стигне 1,5 бар и да игнорирам това сълзене ?
И какво е значението на налягането в системата при по при ниско сравнително от порядъка на 0.8-0.9 на студено , за да не се обрзува това сълзене ,от колкото ако е 1,3-1,7 бар ?
Така, както го описваш или аз разбирам, нещата отиват на гаранционно събитие с тая капка.
Естествено,че ако намалиш предналягането, сълзене може и да не последва при загряла инсталация.
камината е втора употреба и я купих ,работеше до последно и то няколко месеца, т.е. предния отоплителен сезон, няма връщане..
Да, в това ми е надеждата, в събота ще стигна до първо запалване и се надявам да закисне така да се каже или ако сълзи да събере една капачка за няколко часа.
Няма да закисне, ама може и да спре, като натрупа котлен камък.
Да не ти пука, лесно поправимо е.
Няма нужда да правиш 2 бара стартово. Почети в тая насока. Нещо от сорта 0.7-0.8 до 1 бар е напълно достатъчно. Първо правиш налягането в РС, което да е 0.2-0.3 по малко от налягането на течността при студена инсталация.
ами доста изчетох и не така не схващам защо някой системи работят на 1,4-1,8 при положение, че са на едно ниво , а не на 0.8 бара например. За закисването мн се надявам някак си да се получи понеже камината беше 6 месеца без вода и повечето уплътнения прокапаха, днес всичко смених ,но там е такова място ,че няма как да се смени оправи или поне аз незнам.
Здравейте, проблема с водната риза се оказа много комичен, след като се обезвъздуши водната риза , тръгва от обезвъздушителя вода и се стича по един тънък улей и ме заблуди сериозно.
Камината работи , но не знам как я настройвам , задавам 60 градуса , тв мери входящата /връщаща вода и намаля или увеличава пламъка, друго трябва ли се се прави като опция :?
Някой ако има камина Cola , или модел termo Orion ще се радвам да сподели впечатления.

Тема "сълзи от връзка на тръба с водната риза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: