Най - вълнуващия въпрос зимно време.
За мен правилно е да държиш решетката в мазето в затворено положение (без да виждаш отвори). Когато намаляваш тягата въртейки да се виждат отворите към комина, на камината ѝ е по-трудно да си изхвърли пушиляка и затова вдига димните газове и от това ти се опушва по-бързо джама на камината. Знаеш как да регулираш димния вентилатор. Не ти трябват такива клапи в мазътъ.
Е па хубаво си е комото.
Да прав си затворих го отдолу, събота неделя ще побвам другия комин, днес бях при един познат и при него стъклото на V , пробивам дупка в розетката и включвам тамрозетката е уплътнена ще облепя и с алум тиксо, комина е чистен и ще видя дали има разлика в горенето и стъклото. Иначе на комото мисля че е доста добра сглобка за парите си.... то вече има нови модели от тая година усъвършенствани гледам в сайта им
Камината не и трябва комин с много тяга 10-15 паскала предостатъчно .така или иначе докато има и въгленче в нея се върти вентилатор и изсмуква пушека и го набива в комина .Моя комин е мн широк 35/25 висок над камината поне 8 -9 м тегли като луд ,вчера имаше вятър и камината свистеше - увеличава засмукването същевременно пламъка гори буйно .Ако има регулираща клапа няма да е така но няма къде да я сложа ,не искам да ми изсмуква топлото от етажа ако я сложа тук .
filmatoplo написа:Камината не и трябва комин с много тяга 10-15 паскала предостатъчно .така или иначе докато има и въгленче в нея се върти вентилатор и изсмуква пушека и го набива в комина .Моя комин е мн широк 35/25 висок над камината поне 8 -9 м тегли като луд ,вчера имаше вятър и камината свистеше - увеличава засмукването същевременно пламъка гори буйно .Ако има регулираща клапа няма да е така но няма къде да я сложа ,не искам да ми изсмуква топлото от етажа ако я сложа тук .

Филме, слабо четеш. Подарявам патента. Клапа можеш да монтираш на комина, в подпокривното.
Можеш даже и външно на комина, но е малко по сложно. То, за външно, има къде къде по прост и лесен начин от разните клапи, регулатори......
Ти си сръчко, ама напъни акъла малко!
Аз не се оплаквам от тягата ,нека си свисти ,е някога ще се запали комина ама нали трябва и пожарната да има работа . :lol: нямам подпокривно ,с този туризъм всичко е стаи . :-D
Играх си днеска 2_3 часа преместих в другия комин, него като отворих видимо си почва от моя етаж...... ама ефект за сега не усещам, стъклотп пак жапа птгоре надолу..... отказвам се :x
Ама ти само заради да не черни стъклото ли си играеш ,ако бях разбрал по рано щеше да ти кажа че не е от комина .Виж Грейко се опитват да не се цапа но пак се черни ,стъклото е стена с най ниската температура в камерата - познай къде ще се залепи пушека и саждите ,уж там с едно въздушно обдухване ама то няма как да има обдухване защото в камерата има засмукване и този въздух не ходи там където уж теоретично е предназнапен /Пак е повече от нищо .
Мина ми депресията.... :lol: сега новият проект е да направя двуцевка да се включа в двата комина едновременно :mrgreen:

Прикачен файл

troinki.jpg
troinki.jpg (88.85 KиБ) Видяна 30 пъти

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”