• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
За мен правилно е да държиш решетката в мазето в затворено положение (без да виждаш отвори). Когато намаляваш тягата въртейки да се виждат отворите към комина, на камината ѝ е по-трудно да си изхвърли пушиляка и затова вдига димните газове и от това ти се опушва по-бързо джама на камината. Знаеш как да регулираш димния вентилатор. Не ти трябват такива клапи в мазътъ.
Е па хубаво си е комото.
bmahob - майстор
Да прав си затворих го отдолу, събота неделя ще побвам другия комин, днес бях при един познат и при него стъклото на V , пробивам дупка в розетката и включвам тамрозетката е уплътнена ще облепя и с алум тиксо, комина е чистен и ще видя дали има разлика в горенето и стъклото. Иначе на комото мисля че е доста добра сглобка за парите си.... то вече има нови модели от тая година усъвършенствани гледам в сайта им
filmatoplo - майстор
Камината не и трябва комин с много тяга 10-15 паскала предостатъчно .така или иначе докато има и въгленче в нея се върти вентилатор и изсмуква пушека и го набива в комина .Моя комин е мн широк 35/25 висок над камината поне 8 -9 м тегли като луд ,вчера имаше вятър и камината свистеше - увеличава засмукването същевременно пламъка гори буйно .Ако има регулираща клапа няма да е така но няма къде да я сложа ,не искам да ми изсмуква топлото от етажа ако я сложа тук .
filmatoplo написа:
Камината не и трябва комин с много тяга 10-15 паскала предостатъчно .така или иначе докато има и въгленче в нея се върти вентилатор и изсмуква пушека и го набива в комина .Моя комин е мн широк 35/25 висок над камината поне 8 -9 м тегли като луд ,вчера имаше вятър и камината свистеше - увеличава засмукването същевременно пламъка гори буйно .Ако има регулираща клапа няма да е така но няма къде да я сложа ,не искам да ми изсмуква топлото от етажа ако я сложа тук .
Филме, слабо четеш. Подарявам патента. Клапа можеш да монтираш на комина, в подпокривното.
Можеш даже и външно на комина, но е малко по сложно. То, за външно, има къде къде по прост и лесен начин от разните клапи, регулатори......
Ти си сръчко, ама напъни акъла малко!
filmatoplo - майстор
Аз не се оплаквам от тягата ,нека си свисти ,е някога ще се запали комина ама нали трябва и пожарната да има работа . :lol: нямам подпокривно ,с този туризъм всичко е стаи . :-D
bmahob - майстор
Играх си днеска 2_3 часа преместих в другия комин, него като отворих видимо си почва от моя етаж...... ама ефект за сега не усещам, стъклотп пак жапа птгоре надолу..... отказвам се :x
filmatoplo - майстор
Ама ти само заради да не черни стъклото ли си играеш ,ако бях разбрал по рано щеше да ти кажа че не е от комина .Виж Грейко се опитват да не се цапа но пак се черни ,стъклото е стена с най ниската температура в камерата - познай къде ще се залепи пушека и саждите ,уж там с едно въздушно обдухване ама то няма как да има обдухване защото в камерата има засмукване и този въздух не ходи там където уж теоретично е предназнапен /Пак е повече от нищо .
bmahob - майстор
Мина ми депресията.... :lol: сега новият проект е да направя двуцевка да се включа в двата комина едновременно :mrgreen:

Прикачен файл

troinki.jpg
troinki.jpg (88.85 KиБ) Видяна 695 пъти
bmahob - майстор
Днес намерих тройник+ъгъл неръждавейка премерх ги довечера ще меря и в неделя пак да се мъча да местя 200кг сам :-D
filmatoplo - майстор
Това свързване съм го виждал Зачертнато като Неправилно .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Съвети за настройка на горивен цикъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: