• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Здравейте, колеги искам да оптимизирам горивния цикъл, защото в момента почти на всички степени огънят се резгаря, и в един момент намалява..... почти угасва и след малко пак се усилва, като при намалянето когато пуска пелети почти го гаси. Моята камина горивния процес е организиран онсновният цикъл е направен 8 секунди, имам параметър coclea power/от първа до пета степен/ той определя колко секунди ще пуска пелети и колко секунди ще прави пауза. Например на пета степен ако съм задал 4,5, то 4,5 секунди ще пуска пелети, 3,5 секунди ще затвори шнека./8сек-4,5=3.5сек/
Така имаме параметър LOAD PELLETS от -8 до +8 всяка степен увеличава или намалява основният цикъл 0,2секунди, при LOAD PELLET- 0 е 8 секунди ако направим -8 основния цикъл става 9,6секунди и така. Ако LOAD e 0 това означава че в един работен час имаме 3600/8=450цикъла, капацитета на нашата камина около 2гр в секунда на шнека. Ако съм на пета степен/4,5/ имаме 450х4,5=2025секунди х2гр=4кг пелети на час. Това е принципа при Алфа Плам. Мога д апроменям стойностите на шнекана всяка степене и времето на цикъла така определям мощността. Помогнете ми как според вас да направя че да не се получават тези импулси в горенето , а да бъде по равномерно спрямо дози и време. :-D Дано не съм ви объркал
bmahob - майстор
:-D колега в тая тема няма отговор на моя въпрос, за.това искам чисто практически съвети от понапредналите
gnt69 - майстор
bmahob написа:
:-D колега в тая тема няма отговор на моя въпрос, за.това искам чисто практически съвети от понапредналите
Колко квадрата топлиш.
bmahob - майстор
Отоплявам 65м2 някъде втори етаж от къща на калкан със северно изложение :-D имам тази година външна изолация 8см стиропор. Под мене .... няма топло...... над мене....таван като съм в процес на лепене на 3см фибран на плочата на тавана....
filmatoplo - майстор
Точен отговор няма ,иска сядане пред камината и наблюдение какво се случва и коригираш .Щом с по големи дози огъня се стъписва ,направи така че да пуска по малки дози на по често ,при мен е така .Точно в момента съм пред камината ,абе с новите пелети палеше по трудно и бавно,забелязах че пълни кошницата повече - намалих дозата с 2 секунди и запали от раз .И ти ще се справиш ,преди това си запиши на лист сегашните настройки че ако ги оплескаш нещо да ги върнеш .успех :wink:
gnt69 - майстор
bmahob написа:
Отоплявам 65м2 някъде втори етаж от къща на калкан със северно изложение :-D имам тази година външна изолация 8см стиропор. Под мене .... няма топло...... над мене....таван като съм в процес на лепене на 3см фибран на плочата на тавана....
+1 за съвета на Филма, ръчкане му е майката. Малко ти е голяма според мен. Гледам какво и дават като минимална мощност,
консумация на пелети мин/макс 1,7 / 5,05 kg/h. При 1.7 кг на час са 7кв топлина които няма как да вкарваш постоянно в жилището и тя се чуди да гори ли да гасне ли, ама сядаш до нея и гласиш мощностите около минималната. Например 1.7кг, 2кг, 2.3, 2.6, 3кг/час.
andy_forresite - майстор
65 квадрата по това време ги топля на първа степен (от три) с котел. 23 градуса съм задал за стайни температури. На първа пуснатите пелети съм ги задал като 1100 грама, а реално подава ... различно 1,3-1,5 кг/ч. А, и бойлера е закачен, 60° на водата. С 1,7 стига да гори правилно, трябва се стоплиш над 23°. Сега е топло и не паля, но когато го включвах, гореше от 18:20 до 23:40 часа - 5 часа и 30 минути.
Без да знаеш какво подава шнека за единица време не виждам друг начин за настройка, освен както ти казаха - да гледаш, да прецениш кое не е наред и да коригираш. При мен подаването е през 45 сек. за 1,7 секунди за I степен, а с предишния котел подаването беше на ~20 секунди. Забелязах, че бързо запалващите се и горящи докрай пелети не се интересуват от цикъла, т.е. може да е кратък, може и на голям интервал да се сипят повече, не е проблем. Но ако се разпалват бавно, цикълът трябва да е на често и по малко. Буковите ми бяха доста капризни.
Ако може, измери колко пелети подава шнека. Трябва да има функция запълване на шнека. Когато знаеш колко пелети се подават, можеш да направиш първа 1,5 кг/ч. и нагоре да увеличаваш с по малко секундите на усет.
bmahob - майстор
Имам функция при изгасена камина шнека работи колко секунди не помня ще проверя, и пълни, това количество може да се измери.
andy_forresite написа:
65 квадрата по това време ги топля на първа степен (от три) с котел. 23 градуса съм задал за стайни температури. На първа пуснатите пелети съм ги задал като 1100 грама, а реално подава ... различно 1,3-1,5 кг/ч. А, и бойлера е закачен, 60° на водата. С 1,7 стига да гори правилно, трябва се стоплиш над 23°. Сега е топло и не паля, но когато го включвах, гореше от 18:20 до 23:40 часа - 5 часа и 30 минути.
Без да знаеш какво подава шнека за единица време не виждам друг начин за настройка, освен както ти казаха - да гледаш, да прецениш кое не е наред и да коригираш. При мен подаването е през 45 сек. за 1,7 секунди за I степен, а с предишния котел подаването беше на ~20 секунди. Забелязах, че бързо запалващите се и горящи докрай пелети не се интересуват от цикъла, т.е. може да е кратък, може и на голям интервал да се сипят повече, не е проблем. Но ако се разпалват бавно, цикълът трябва да е на често и по малко. Буковите ми бяха доста капризни.
Ако може, измери колко пелети подава шнека. Трябва да има функция запълване на шнека. Когато знаеш колко пелети се подават, можеш да направиш първа 1,5 кг/ч. и нагоре да увеличаваш с по малко секундите на усет.
Знам колко дава нали съм го описал в първия пост!!! :?
В момента съм на 1-ва -1,4кг/1,5сек пуска 6,5 почива/, 2-ра 1,8кг/2сек пуска 6 почива/, 3-та -2,7кг/3сек пуска 5 почива/, 4-та 3,6кг/4сек пуска 4 почива/, 5-та 4,1кг/4,5сек пуска 3,5 почива/ :-D цикъла е 8 секунди. е са в топлото работи на основна 1ва и 2ра,
andy_forresite - майстор
Баси шнека. Подава по 125 грама бонбони в минута.
Ми опитай с:
Първа - 2 секунди подаване; 8,5 сек. пауза
Втора - 4 секунди подаване; 12,0 сек. пауза
Трета - 7 секунди подаване; 12,0 сек. пауза
.
.
.
Тоест опитваме да разредим интервалите давайки време на пелетчетата да се запалят.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Съвети за настройка на горивен цикъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: