• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Имам един въпрос към "батковците" във форума :-D понеже зад камината ми минават 3-4 комина/въпреки че къщата е на два етажа ние сме единствените обитатели+дядката на първия но той се топли на ток вечер та.............. в момента съм се включил в комин дето почва от мазето така че той е с дължина поне 10м/комините са зидани с единички и са измазани до горе или има комин до този който почва на 50см от пода до камината /там е ревизията за почистване и стига до горе 5-6м/ чудя се дали да не направа отвор ф80 в ревизията и да пробвам с него как ще гори? притеснявам се дали със сегашния тягата ми е ОК?/смисъл прекалено голяма/ Друго нещо на всички с каминин като моята стъклото се зацапва отстрани и долу като английското В /V/ а на мене е на обратно :-D :?
Височината на кой и да е комин, в сградата, в който можеш да се включиш от твоето жилище, е равна на разстоянието от твоят под, до ръбчето на комина, батьовото. Това е, дето те касае като тяга.
Тягата на различните комини, на един етаж, може да е толкова различна, че........
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб дек 02, 2017 5:11 pm, променено общо 1 път.
bmahob - майстор
Говорим за еднофамилна къща строена на два етапа началото на 70те+началото на 80те втажа където живея...... да пробвам ли в другия комин? Това че тозидето ползвам слиза до мазето пречи ли, иначе и двата чистени миналата година основно
Разбирам, че искаш леко да влошиш тягата, да я намалиш де, за да подобриш горенето. Аз бих пробвал. Ясно е, че ще го направиш и ти.
Няма ли по лесен начин?
......На колко дни чистиш стъклото и това често или рядко е, сравнено с други пелетни камини?
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на съб дек 02, 2017 7:45 pm, променено общо 1 път.
bmahob - майстор
Притесняваме стъклото и това че въпреки сложените допълнителни шини в турболатори т на изгорелите са малко високи, от 100—105гр на първа до 150—160 на пета и ме гложди ,
Стъклото гочиста веднъж седмично като 30_40%долу си стои.чисто нагоре отстрме черно а в средата до.горе прозрачна бяла пепел дето пада с прахосмукачка
bmahob написа:
Притесняваме стъклото и това че въпреки сложените допълнителни шини в турболатори т на изгорелите са малко високи, от 100—105гр на първа до 150—160 на пета и ме гложди
Вместо да дупчиш ревизии и местиш димоотвод, що не ограничиш малко дебита на въздуха, като намалиш вентилатора?!
Тогава пък стъклото ще се цапа повече, сякаш.
Какъв е цветът на стените на горивната камера?
bmahob - майстор
Стъклото гочиста веднъж седмично като 30_40%долу си стои.чисто нагоре отстрме черно а в средата до.горе прозрачна бяла пепел дето пада с прахосмукачка
Където падат пелетите се получава бял нагар а отстрни има кафенакаава пепел с малко бяли ,същата ми и пеплта, ако намаля вентилатора образува меки буци, иначе чистя пеплника веднъж седмично без проблем с паленето
bmahob - майстор
Ето го стъклона 2_3 дена

Прикачен файл

IMG_20171202_180629.jpg
Lomski - помощник
Не знам дали тук е мястото но ште попитам .виадрус фуриа25 комби-автомат.за110квадрата .какво ште кажете за котела и
Гор
елката
Последна промяна от Lomski на съб дек 02, 2017 7:33 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Съвети за настройка на горивен цикъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: