• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bmahob - майстор
Пробвах на Анди стойностите, ма напротив влоши се процеса, май моята си сака по често пускане. Снощи пробвах да скъся паузата без да пипам дозите/Цикъл 7,2секунди/
1. 1,5/пауза 5,7сек-1,5кг/ч ~7kw
2. 2/пауза 5,2сек-2кг/ч~10kw
3. 3/пауза4,2сек-3кг/ч~15kw
4. 4/пауза 3,2 сек/-4кг~20kw
5. 4,5/пауза 2,2 сек/-4,5кг~22,5kw
Ма като се замисля трябва да намаля 4 и 5 3,5кг и на 4кг че ще спържа нещо :-D иначе снощи сравнително топла вечер към 10тина градуса работи на втора основна след това първа и след 3 часа почна да модулира и гасне, но охлажда сравнително бързо 5-10мин :?
andy_forresite - майстор
Значи си си направил извод как трябва да бъде. Действай, но имай предвид че пелетите са с много различно качество. Миналата година ми хареса само една партида, от която купувах по няколко чувала на връщане от работа с колата. С тези иглолистни пелети горелката мъркаше и то с всякакъв въздух. На 4 киловата можеше да се направи да гори като за 8. Смятай в колко широк интервал имаше хубаво горене. И топлеха, хем ги даваха 4,7 кw. А преди тях се измъчих с едни букови по 5 и 5,3 kw. То не бяха дълги пелети, то не беше черен мазен лепкав пепеляк, бавно разпалване, стихване на огъня ... и ме нервираше всеки път като гледах как горят...
bmahob - майстор
Малейй на тая 5 степен дето е сега/4,5кг-час/ стопли до 60гр за половин час и от 5та директно мина на 2ра :-D :-D :-D
bmahob - майстор
Сега намерих един мой пост от лани от сръбския форум, имаме меню където шнека работи за 90секунда и пълни кошницата, мерил съм пелетите с кухненска везна излезна 140грама
ilko-gd - напреднал
Имам и аз един въпрос. И при мен го имаше проблема със загасването на огъня при пускане на пелети със заводските настройки. Това, което промених беше да увелича времето, през което не работи шнека от 2сек. на 5сек., повече не може и същевременно намалих дозите.

В тази тема говорите за общо време на цикъла от 8сек. и то е фиксирано, но аз си мисля, че времето на цикъла се определя от сбора на времето на дозата + времето, в което не работи шнека /макс. 5сек./ ако разбирам правилно този параметър.

Всъщност какво имате предвид с тези 8сек. време на цикъла?
bmahob - майстор
Да логато шоад пелет ти на 0 цикъла е 8сек
ilko-gd - напреднал
В такъв случай какво определя параметъра "време през което не работи шнека" с максимална стойност 5сек., фабрично е настроен на 2сек.?
bmahob - майстор
ilko-gd написа:
В такъв случай какво определя параметъра "време през което не работи шнека" с максимална стойност 5сек., фабрично е настроен на 2сек.?
Настройката е 0,2сек не 2 сек
ilko-gd - напреднал
А какво значи тази настройка, какво се променя с нея?
bmahob - майстор
Това в интерес на истината не съм го пипал... води се време за което шнека не работи..... не знам дали като заводски е 0,2 сек има общо с това че параметъра на Load pellet e 0,2 сек за всяка степен +/-
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Съвети за настройка на горивен цикъл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: