• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Нуждая се от малко помощ при избор на пелетна камина суха за стопляне на 30 квадрата отделна къщичка. Представлява стая коридор и малка кухничка. До сега се е отоплявало с камина на дърва Прити, ама старците вече искат дистанционно и копчета не щат дърва. Цял ден гледам из нета и до сега съм се спрял на EcoSpar Solara 6 kW. Екоспарите по малко ги плюят от Бърнитите. Интересува ме шумна ли е. Отворен съм и за други предложения. :partyman:
andy_forresite - майстор
Lazar Ganev беше пускал снимка на едно подово конвекторче на пелети. Дребно и ситно, предполагам и с не голяма вместимост на резервоарчето. Можеше да цикли с 400 грама на час или нещо такова, но не мисля че беше чак 6 киловата.
И според мен добре си се ориентирал. Във форума сухите камини се броят на пръстите на едната ръка.
gnt69 - майстор
Благодаря за мненията ама много скъпи тия италианските. Последно се загледах в екоспар солара 6kW, ама няма продавачи само прекупвачи тука из Русе. Никъде няма една камина в наличност да я видя какво представлява. То и във склада няма само една черна в Шумен.
http://store.eraterm.com/%D0%BF%D0%B5%D ... olara-6-kw
Имам агент провокатор в Италия който праща по автовоз на седмица с дрънги. Обеща във петък да се разходи по магазините да види какво има и да праща снимки по viber, така че като ще я купуваме по снимка поне да е италианска. Миналата зима му поръчвах да провери и праща снимки поне са налични плащаш и вземаш с безплатна доставка.

Прикачен файл

image-0-02-05-e7f9f053b8e6dfa6dc3d7dee65c39679bfee6e416b59cd7d24fe5a30eb9bda07-V.jpg
image-0-02-05-e7f9f053b8e6dfa6dc3d7dee65c39679bfee6e416b59cd7d24fe5a30eb9bda07-V.jpg (107.35 KиБ) Видяна 10689 пъти

Прикачен файл

image-0-02-05-a57009da69bce0a99540c603d28ea6cd23fad164fb8df0d7b60cbe8c5969c6cc-V.jpg
image-0-02-05-a57009da69bce0a99540c603d28ea6cd23fad164fb8df0d7b60cbe8c5969c6cc-V.jpg (115.97 KиБ) Видяна 10689 пъти

Прикачен файл

image-0-02-05-5aca8a8ccfaa4ae1d40d3df17a4f57c3010f0eee7bf2d401285959f87b3d1db2-V.jpg
gnt69 - майстор
Пак искам помощ за избор. Моя агент днес се разходил по магазините в Италия и излезе с някои предложения. Пак съм в терзания какво да хвана за старците, Екоспар Солара македонска директно от България или да поръчвам някоя от тези без гаранция но със безплатна доставка.
https://photos.app.goo.gl/1LZAanZZHsciuJY62
joroY - напреднал
Ще следя с интерес какво ще вземеш.
Преди време щях да изграждам парно с пелетна камина или котел , но плановете се промениха и сега ми е най - лесно да сложа някаква суха камина на пелети . Помещението ми е около 45 квадрата . Затова и ще ти бъда благодарен ако споделяш тук за експлоатацията на камината която вземеш ... и най- вече разхода на пелети и при какви режими на работа
gnt69 - майстор
joroY написа:
Ще следя с интерес какво ще вземеш.
Засега изчаквам, старците не дават зор, пускат един климатик вечер да постопли ама и то топло още. Не обичам да купувам нещо което не съм видял на живо. А във Русе камини Екоспар никой няма, всички имат само картинки и брошури. Никой от моите познати не ползва въздушна пелетна камина да видя на живо или да приказвам с човек ползвател а не продавач, даже не продавач а прекупвач защото никой я няма да ми я продаде а иска аз да я платя и да ми я препроде. Ама ще чакаме аз съм забелязал че ако не мога да взема едно решение категорично на момента явно не е правилното. Правилното решение ще дойде по късно. Поздрави и ако ме изпревариш дай отзиви. :partyman:
radius - майстор
Ще извиняваш, че не отговарям на питането ти директно, но това не искат ли? Няма да се налага да четеш безкрайната тема за избор на пелети.
Какво не ги устройва в момента, за да са на ток и зимата?
joroY - напреднал
О няма да те изпреваря
От сега мисля за следващата зима , понеже за тази вече се подготвих с дърва и въглища ..... с две думи прекарах се.
В интерес на статистиката това помещение вече втора година го отоплявам с едно чудо и около 300 -350 лв ми излиза отоплителния сезон, а температурата рядко пада под 23 градуса ( от 17:00 до около 22:00 часа е над 26 градуса ) . Но ми омръзна носенето и чистенето :?
gnt69 - майстор
Уфф те и сега си имат климатик и мрънкат че им духал ама не ги топлел. Трябвало нещо да гори да имало огън. До сега са топлели на камина прити ама и дървата станаха скъпи, и старците не ги бива вече да носят и по зле ще стават. Та моите терзания са дали да им пусна една тръбичка с топла вода от моето парно но е 60м от моята къща до тяхната или да им купя камина с пелети. Според мен ще изкарат с тон и половина, или да им купя дърва. Тъща какво да я направиш все ще мрънка.
  • 1
  • 2

Тема "Избор на суха пелетна камина за 30 квадрата 2017" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: