Най - вълнуващия въпрос зимно време.
radius - майстор
Здравейте,
Подготвил съм за свързване ТП към бойлера. Избирам трипътен вентил и се чудя колко да е голям. Т.е. с какъв Кvs би ми бил достатъчен? Гледам разни на данфос и хъниуел с Kvs 7-8. В Англия масово ползват с прес фитинги на 22мм ( 3/4цола) , което ми се вижда малко. МОже би за радиатори е добре, но за подово, където се търси голям дебит с малко делта т, са малки. Поне според мен. Затова гледам такива с 28мм връзки (или 1 цол), но и те ми малеят.

Системата ми е: 9кВ максимум, само с подово, пълна с пропиленгликол-вода 1:1, обичайно делта т 4-6С, дебит около 1,2-1,4 куб.м./ч (макс) и помпата е алфа15-60, работи на втора или трета степен. Щранговете са 32мм ( 25мм светъл отвор), фитингите са по 1 цол. Най-тесните места са сферичните кранове 1 цол.

Работата е там, че сега помпата е на ръба, т.е. не ми се иска да я затруднявам много с добавянето на трипътен. По таблици ми излиза 0,04-0,06 бара пад на налягане, което ми се вижда малко. Но като видя вентила с Kvs 8 и със светъл отвор 13-14мм, нещо интуитивно ме спира.
Прикачен файл:
honeywell.jpg

Какво ще ме посъветвате, естествено ако успях нещо да обясня като хората?

Тема "Избор на превключващ трипътен вентил за подово/бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: