Най - вълнуващия въпрос зимно време.
imegogo - специалист
от опит мога да кажа,че на ток няма по-добро от вентилаторен конвектор
Електрическо подово.
pondzi - напреднал
kvd74 написа:
Привет пак,
все още не съм си взел нищо, но благодаря за съветите.
pondzi написа:
Аз съм с такава печка.Не е изстина как топли.И много бързо изсушава банята след ползване.
https://vimax.bg/otoplitelni-liri-za-ba ... r507b.html
Да попитам колегата как точно ползва този отоплител, нонстоп и на каква степен, или само преди къпане?
Само преди къпане.Примерно се пуска 10 минути преди къпане.Много бързо загрява.
kvd74 - специалист
Привет пак,
в края на годината взех една малка (25/25см.) немска печка за баня с 500 Вт. мощност и термостат. Тя е втора ръка, но си бачка идеално, лека е и има вид, беше на символична цена. Направих една импровизирана стойка от ал. профил и мисля, че пасна добре. Реотана в тъмното свети и е от типа на тези горните във кухненските фурни. Вече е много приятно и в моята баня.

Прикачен файл

IMG_20180321_212550.jpg
Няма по хубава баня от топлата баня. Останалото са екстри.
Дано е на защитено, от пръски място, че ми настръхва малкото останала четина, на вратът, като трябва да пръскам вода, в огъня, и не знам дали тока е спрян.
fbr - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Няма по хубава баня от топлата баня. Останалото са екстри.
Да ти кажа имаш право. Котела ми е инсталиран в бивша баня на първия етаж, и зимно време населението се пренася с хавлиите, от 2-ия и третия етаж надолу, на баня.
burd - специалист
kvd74 написа:
Привет пак,
в края на годината взех една малка (25/25см.) немска печка за баня с 500 Вт. мощност и термостат. Тя е втора ръка, но си бачка идеално, лека е и има вид, беше на символична цена. Направих една импровизирана стойка от ал. профил и мисля, че пасна добре. Реотана в тъмното свети и е от типа на тези горните във кухненските фурни. Вече е много приятно и в моята баня.

Краска,
Ама ти нямаш ли свестно централно парно с лира в банята или поне с 3 ребра на Н600 ?

п.п. Аз съм един 2 метров идиот с бавно комби, дето вече си има къща и ще разбира тепърва какво е студ. :drinkers:
maistora1965 - специалист
burd написа:
kvd74 написа:
Привет пак,
в края на годината взех една малка (25/25см.) немска печка за баня с 500 Вт. мощност и термостат. Тя е втора ръка, но си бачка идеално, лека е и има вид, беше на символична цена. Направих една импровизирана стойка от ал. профил и мисля, че пасна добре. Реотана в тъмното свети и е от типа на тези горните във кухненските фурни. Вече е много приятно и в моята баня.

Краска,
Ама ти нямаш ли свестно централно парно с лира в банята или поне с 3 ребра на Н600 ?

п.п. Аз съм един 2 метров идиот с бавно комби, дето вече си има къща и ще разбира тепърва какво е студ. :drinkers:
Хубавото на къщите е че зимата са студени а лятото топли. :lol:
kvd74 - специалист
Ами, честито за къщата. Лятото ще караш там, зимата в града, и ще ти се размине запознанството със студа. Имам въглищарско парно, но не го ползвам.
Трифон П.Трифонов написа:
Преди да напрая парното, опитвах да са топля с http://eldominvest.com/bg/product/329.html
Топли горкото, ама трябваше да го включа преди изборите, че да ми е готино къпането. В малка или топла баничка в апартамент, сигурно ще е добре.
1800 вата са по малко от 1300, мамка му!
Банята е в къща и е 6 метра на квадрат.
Конвектор сякаш ще е по добре.
с духалка е най- добре

Тема "Отопление на баня с ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: