Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Иван П. Иванов - напреднал
Ще стане просто ми трябва инфо за редовете на управлението
daniel.trifonov - специалист
jabata написа:
Иван П. Иванов написа:
П.П Само да добавя за сега отличен 6 за пелетната камина просто не ми изнася високата тем. на изходящите газове.
Изнася ти, не ти изнася това е положението. Както се казва за толкова пари, толкова. И от сега ти казвам че този проблем, неможе да се реши по-никакъв начин, освен с разни доработки да усвоява по-добре топлината. Ни настройки, ни нищо ще ти помогнат. Евентуално с много ръчкане по настройките, може да свалиш температурата с макс 10 градуса, но това е....
Най-ефикасната доработка ще бъде, ако имаш димогарни тръби, да сложиш турболатори в тях.
:?

Може да се настрои повече от перфектно, особено като се има предвид, че продават много по-мощни уреди отколкото трябва да определена площ. Засега на новата 30кВт сме ѝ свалили температурата на изгорелите газове под 170°C само с регулиране на горивния процес. Ще пусна информация, след като разбера още някои важни неща. :mrgreen:
Тъпото е, че reversе engineering трябва да се прави. Като гледам обаче и на доста от другите марки пак е голяма търговска тайна, кое как се регулира. И за Lili-то и други.
Иван П. Иванов - напреднал
Човека от фирмата ме навести промени нещата които исках и толкоз не сподели нищо повече с две думи каза ако имаш проблеми ми звъниш иначе много възпитан и учтив дори не пожела да почерпя :) Надявах се да преснимам от хартиен носител но ц. Хората си пазят хляба :partyman:
jabata написа:
Иван П. Иванов написа:
... Евентуално с много ръчкане по настройките, може да свалиш температурата с макс 10 градуса, но това е....
Вместо да си губя времето в настройките, заради десетте градуса, ще си чистя редовно съоражението, като ще ми ги спести, че и повече.
Бих са напънал в друга посока, само да ни са оакам докато треперя от студ.
Ще ровя настройките, за да я накарам да работи адекватно за мен, както го направи Дани със старото меню.
Производителя мъгляви нещата с комерсиална цел, вместо да е открит и да печели повече.
daniel.trifonov - специалист
Иван П. Иванов написа:
П.П Само да добавя за сега отличен 6 за пелетната камина просто не ми изнася високата тем. на изходящите газове.
Иване, колко е температурата на изгорелите газове, че те притеснява?
Вентилаторът се регулира от параметри U3 до U7. Стойностите са в усреднено напрежение във Волта, ако максималното разрешено е 230. Ако максималното е 2800, то регулирането е в об/мин на вентилатора.
Gоривото се регулира от съответните C03 - C07 параметри. Ако максималното възможно е 60, то това е в секунди въртене на шнека. В случай че максималното е 3000, то това е скорост на въртене на двигателя на шнека в об/мин.
Тези данни са от инструкцията за една от горелките, но нещата са много сходни.
Иван П. Иванов - напреднал
daniel.trifonov написа:
Иван П. Иванов написа:
П.П Само да добавя за сега отличен 6 за пелетната камина просто не ми изнася високата тем. на изходящите газове.
Иване, колко е температурата на изгорелите газове, че те притеснява?
Вентилаторът се регулира от параметри U3 до U7. Стойностите са в усреднено напрежение във Волта, ако максималното разрешено е 230. Ако максималното е 2800, то регулирането е в об/мин на вентилатора.
Gоривото се регулира от съответните C03 - C07 параметри. Ако максималното възможно е 60, то това е в секунди въртене на шнека. В случай че максималното е 3000, то това е скорост на въртене на двигателя на шнека в об/мин.
Тези данни са от инструкцията за една от горелките, но нещата са много сходни.
След промяна на вентилатора и времето на шнека тем. на изходящите газове в процес модулация достигнаха 82* вентилатор 500gm и шнек 0.5s и камината се държи адекватно . :partyman:
daniel.trifonov - специалист
В "модулация" - добре. Напиши, когато можеш, да видим и на степените от 1 до 5.
Това, което са го писали модулация в менюто на контролера, всъщност е поддържаща степен, колкото да не гасне. Модулацията е редуването на степените, за да си регулира мощността.
Фитилчо - майстор
GF са си така, нищо не става от тях. Хората се лъжат по ниската цена.
geniya - специалист
Фитилчо написа:
GF са си така, нищо не става от тях. Хората се лъжат по ниската цена.
Ех, айде ся!
Камина, кат камина!
Друг е въпросът че е дялана с теслата, но за толкова пари такова качество.Ако контролера е хубав и има информация за настройките му, всичко ще е наред.
Фитилчо - майстор
Ако няма КПД и хвърля топлото от пелетите в комина, няма значение кЪф е контролера... ако ме разбираш.
На пълна мощност на камината си държа ръката на комина непосредствено след излизането от камината. Това е КПД. Е да,ама не ми се епаднала в Лъки Бой за момченце :razz:
Това, че се успокоявате, понеже вече сте се набутали с лев, е друга бира.
Както вече казах- за пет лева свирка, за пет лева свири.
Консидерирайки факта, че пелетите полудяха на цени и още по зле ще става.... изводите ги осавям на вас.
Миналата година с 4 тона изкарах зимата, без никаква излоция на къщата и със стара дограма. 14 отоплителни точки - 240 квадрата.

Тема "Проблем след първо палене на GF 24" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: