• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
papagala - напреднал
пон мар 01, 2021 10:46 pmgazgenerator написа:
Имам кухненска от Лидъл до 5 кг :-D
Важното е да тегли. А правят ли много шлака и буци?
6osi6 - майстор
пон мар 01, 2021 5:40 pmgazgenerator написа:
.
Ред четвърти е този, който те интересува с калоричност на работно гориво - 5754 ккал.
Горните три реда са за сухо и работно гориво с кондензната топлина и долна топлина на изгаряне на сухо гориво.
По този сертификат се определя акциза на горивото, а търговецът при поискване е длъжен да ти представи декларация за съответствие където трбва да има % на влагата на горивото, която се изчислява на база на работното гориво Wr, (какъвто в този сертификат няма) за всяка партида. Това значи, че за да се определи % на влага, изследване като горното трябва да се направи и в българска лаборатория и същото да го има и при търговеца.
gazgenerator - специалист
ср мар 03, 2021 2:41 pm6osi6 написа:
пон мар 01, 2021 5:40 pmgazgenerator написа:
.
Ред четвърти е този, който те интересува с калоричност на работно гориво - 5754 ккал.
Горните три реда са за сухо и работно гориво с кондензната топлина и долна топлина на изгаряне на сухо гориво.
По този сертификат се определя акциза на горивото, а търговецът при поискване е длъжен да ти представи декларация за съответствие където трбва да има % на влагата на горивото, която се изчислява на база на работното гориво Wr, (какъвто в този сертификат няма) за всяка партида. Това значи, че за да се определи % на влага, изследване като горното трябва да се направи и в българска лаборатория и същото да го има и при търговеца.
Благодаря за изчерпателния отговор!
Това са 6,69 кВтч
Честит празник на всички!
gazgenerator - специалист
вт мар 02, 2021 2:36 pmpapagala написа:
пон мар 01, 2021 10:46 pmgazgenerator написа:
Имам кухненска от Лидъл до 5 кг :-D
Важното е да тегли. А правят ли много шлака и буци?
Не,и пепелта е сравнително малко
Прикачен файл:
pepel.png
papagala - напреднал
ср мар 03, 2021 2:41 pm6osi6 написа:
пон мар 01, 2021 5:40 pmgazgenerator написа:
.
Ред четвърти е този, който те интересува с калоричност на работно гориво - 5754 ккал.
Горните три реда са за сухо и работно гориво с кондензната топлина и долна топлина на изгаряне на сухо гориво.
По този сертификат се определя акциза на горивото, а търговецът при поискване е длъжен да ти представи декларация за съответствие където трбва да има % на влагата на горивото, която се изчислява на база на работното гориво Wr, (какъвто в този сертификат няма) за всяка партида. Това значи, че за да се определи % на влага, изследване като горното трябва да се направи и в българска лаборатория и същото да го има и при търговеца.
Затова предпочитам да купувам въглища лятото в жегите. Съхранявам под сайвант, за два-три месеца изсъхват яко.
papagala - напреднал
ср мар 03, 2021 6:16 pmgazgenerator написа:
вт мар 02, 2021 2:36 pmpapagala написа:
пон мар 01, 2021 10:46 pmgazgenerator написа:
Имам кухненска от Лидъл до 5 кг :-D
Важното е да тегли. А правят ли много шлака и буци?
Не,и пепелта е сравнително малко
pepel.png
Като моите са ,явно са копани от една дупка :-D
Валтер Желязков - специалист
Здравей gazgenerator, направи ли стендбая на антрацит?
gazgenerator - специалист
Здравей
Не съм ,защото не се получава нищо,много бързо изгасват и съм се отказал.Работи си постоянно котела и разхода ми е сравнително добре,около 8кг сега в по топлото време. От както си инсталирах анализатора BCA-02 ,съм много доволен,разхода ми спадна с 1,5-2кг на денонощие.Голямо удобство е тоя анализатор :weedman:
Валтер Желязков - специалист
Някой пробва ли работа с датчик на Хол-впечатления?
kacelovo - помощник
Миналата година актуализирах софтуера на контролера SKZP-02. Днес реших отново да го пусна до най новата версия, но не става, в поле Port на актуализатора не ми излиза нищо и стои заключен. Какво пропускам.. !? Спазвам стъпките в описанието по описания ред. Кабел е същия работещ от предходния ъпдейт.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: