• 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб яну 27, 2024 6:13 pmZuRi4i89 написа:
Здравейте, може ли настройки за автоматичен режим за горелка APR 35 kw, котел 35 kw 6 ходов , управление Timel , слънчогледови пелети Добрич , топлинен товар на системата 20 kw
Системата ще се ползва постоянно без гасене и се търси почти автономна работа. Благодаря предварително и моля обясненията да са като за "индианци" :) :-D
Здравей,

Ако все още не си се справил, а аз вярвам че си!, все пак мога да дам приблизителни настройки - позиция от която да започнеш:
Настройиките са за слънчогледови пелети, от мой собствен опит - нямам претенции за най-голяма точност и прецизност - вършат ми работа. Горелката ми е тотално различна от твоята. Поствам моите настройики, които вероятно няма да ти помогнат много. Не познавам никого с такава горелка.
Fuel correction: следиш самият куп материал в чашата - ако е по-голям леко коригираш в минус, докато достигнеш ниво, малко над чашата. Аз съм на (-3)
Burner min air/max air - започни със 7 - 22, виж когато е в положение на модулация 100% дали не ги издухва, или пък дали не спада с течение на времето нивото на купа с материал
Efficiency: 20 kg/h; Feed time (min) 2.0; Auto mode feeding time 10.0
Burner nominal power - в твоят случай 35
Burner modulation min 5, max 100, overheat max time 9
Burner standby - - perod 20, blower time 15, air% - 40; feeding time - 10; standby exit(s) - 20;
Burner options - fire timeout - 120, use cover sensor - 0, clean burner per min - 60; cleaning time (s) - 20;
Burner Batch - container capacity - 150; alarm below 30;
[/img]https://postimg.cc/4HXDshB9[/img]
Веднъж на ден(или пократък период) трябва да премахваш зоната, която съм оградил. Тя е в непосредствен досег с въздуха за горене и ако не се премахва пречи на кислорода да достигне до прясното гориво. Въпреки че горелката ти е друг тип, предполагам ще образува подобна шлака.
Почистване на чашата(виж снимката) веднъж на ден, почистване на пепелника веднъж на 3 дни и почиствне на димогарната част веднъж на седмица. Обикновенно Събота сутрин преди бирите и ракията!
При мен разхода е около 3 торби на ден, при теб зависи много от условията - изолация, дограма, инсталация, малки деца, дори температурен комфорт. Препоръчвам да отделиш време да се запознаеш с цялата тема!
Повтарям - това са ориентировъчни данни за старт, взети от горелка с разична мощност от твоята. Ако нямаш друго, започни от там и в последствие коригирай, съгласно поведението на системата.

Успех!

Прикачен файл

burning picture.jpg

Прикачен файл

burning picture.jpg

Прикачен файл

burning picture.jpg
Здравейте
От 2018 ползвам екоенергия 25 КВ монтирана в кутия под някакъв украински секционен котел.
Горелката я закупих с контролер ИРИД ПИТ, но сега съм решил да го сменя с Тимел. Надявам се в пролетно есенния период да мога да сваля разхода с него. горя някакви Алтайски въглища доста скъпи. Продадоха ми ги за по_високо калорични от Донбаските и с по-ниско пепелно съдържание.
Нямам никаки оплаквания от тях/ освен цената 950 лв/т миналата година/ При спиране на тока след 10 часа се сморазпалиха сами след пускане на инсталацията ръчно. Контролерът ИРИД няколко часа може да издържи без сахранване и след което да влезе направо в режим работа. След 10 час обаче не пожела.
Купих си модела SKZP-02 FZ, но нямаше наличен интенет модул.
Попаднах на темата търсейки упътване на Български.
Благодарности за публикацийте.
И сега по същество.
От изчетеното до тук разбрах следното:
1. Преди да започна заигравката с контролера да калибрирам екрана.
2. След всяка инсталация на софтуер се налага последващо вкарване на параметрите за работа.
3. И ако има нещо неясно препрочитам темата :?
Моля поправете ме ако бъркам
Въпрос:
1. Как мога да разбера каква е текущата версия на софтуера на контролера?
2. Искам и интернет модул да монтирам, в България не намерих, ако някой знае от къде или се подготвя поръчка към Полша ще се включа
Поздрави и Честита Баба Марта!
Бъдете здрави!
Валтер Желязков - специалист
Здравей!
За версията иди на меню - информация.
За интернет модул https://ekotoplina.com/bg-catalog-details-10.html
пет мар 01, 2024 4:00 pmВалтер Желязков написа:
Здравей!
За версията иди на меню - информация.
За интернет модул https://ekotoplina.com/bg-catalog-details-10.html
Благодаря,
Версията ми е 2,47, за сега мисля да не пипам нищо по нея. Опитах се да калибрирам дисплея ,но не ми се получи. Може би защото вече е калибриран от продавача.
Интернет модул в екотопия няма, от там си купих контролера, но намерих в "ecoplam.bg".
Тази сутрин отделих количеството въглища от 15 мунутна работа на шнека, вътрешния и външния темперетурни датчици са монтирани.
По топлообменна площ котела ми е 1.3 кв/м, това е около 40 кВ мощност според специалистите около мен. Още не ми е ясно това с модулацията, какво е това животно.
Може ли да се сложи стаен панел които да показва работната темперетура на котела?
Не знам защо но от вкъщи не мога да вляза във форума.
Поздрави
Валтер Желязков - специалист
За калибриране на екрана:
viewtopic.php?f=10&t=58453&start=340
Модулацията е плавно увеличаване и намаляване на мощността, а не старт-стоп.
Стаен панел:
https://www.costerowniki.pl/pl/p/Panel- ... 1-szary/13
Топлобменната площ 1.3 кв/м е около 12-13 киловата.
  • 1
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: