• 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
transportna - специалист
Да, настройвал съм го да работи по седмична програма. Има го обяснено и в ръководството което е превел колегата ag-ro. Идеята е да спреш/пуснеш помпата която подава водата към радиаторите за определеното от теб време /програма/. Трябва да зададеш работа на помпата по таймер - страница 22 в ръководството. По същият начин става и ако искаш да ползваш стаен термостат. Температурата се поддържа, като включва и изключва помпата - в ръководството е на сраница 23.

P.S. Не се притеснявай от това че ще спре помпата. Котела няма да гръмне. Котела ще почне да си вдига температурата до тази която му е зададена плюс 5 градуса и контролера ще изключи подаването на гориво от шнека и ще мине в режим stendbay.
Emil Inanov - специалист
P.S. Не се притеснявай от това че ще спре помпата. Котела няма да гръмне. Котела ще почне да си вдига температурата до тази която му е зададена плюс 5 градуса и контролера ще изключи подаването на гориво от шнека и ще мине в режим stendbay.[/quote]

Днес го подкарах по часови зони - наистина че премина в режим stendbay , но температурата в котела стана 73,8 градуса
(логиката е че спира помпата)?
Вярно, че в този режим не подаваше гориво и въздух , но нормално ли е да е толкова висока температурата?
Настроил съм го на 62 градуса на котела и максимум на 70 градуса?

П.С. Контролера има зачита от обратен огън - разбрах го с помоща на един сешоар - нагрях датчика на шнека до 70 градуса и защитата се включи:
1.Шнека започна да изтиква въглищата по зададено време ( при мен е 15 минути).
2.Вентилатора спря да духа
3. Започна да пищи през цялото време ( пищенето няма как да го чуя през ноща, т.к. котела е в мазата).
шоп - майстор
Emil Inanov написа:
защитата се включи:
1.Шнека започна да изтиква въглищата по зададено време ( при мен е 15 минути).
2.Вентилатора спря да духа
3. Започна да пищи през цялото време ( пищенето няма как да го чуя през ноща, т.к. котела е в мазата).
Това го прави и контролера Титаник, който струва почти 10 пъти по-малко от модерните цветни и шарени контролери.

Тествал съм го докаде ще доведе всичко това и извода е възможен пожар. Когато шнека започне да подава непрекъснато нови и нови въглища то те преливат в пепелника. Обикновенно в него има пепел и обема му не е голям. Жарта, която първа изпада отдолу запалва следващото количество въглища, които шнека избутва. :idea: :idea: :arrow:

:arrow: Колкото и да си мислим, че всико е 100% херметично тези килограми въглища се пялят в пепелника и резултата е неизвестен.

При мен теста бе контролиран, но въпреки, че кутията ми е висока 1 метрър щеще да доведе до пожар в бункера и неизвестни последици. Лиснах 2 кофи вода.

Да поясня:
шнека ще избутва нови и нови въглища, за да спадне температурата във фидера, обаче те горят под горелката. Купчината нараства и се запълва на 100%
Шнека работи, но няма къде да избутва :arrow: ... :arrow: къса се защитния щплент и дотам със скъпия контролер.

Въпрос на минути или часове обратният огън да стигне до бункера :snakeman:

Горното го пиша от опит, тествано е, затова дали скъп или евтин контролер една туба вода си е крайна защита.

Добре е и един димен датчик със серозна аларма в котелното. Алармата от контролера е мижи да те лажем.
Поздрави!
a44o - напреднал
[quote="Emil Inanov"]

Днес го подкарах по часови зони - наистина че премина в режим stendbay , но температурата в котела стана 73,8 градуса
(логиката е че спира помпата)?
Вярно, че в този режим не подаваше гориво и въздух , но нормално ли е да е толкова висока температурата?
Настроил съм го на 62 градуса на котела и максимум на 70 градуса?

Емиле това ще бъде избегнато в новия ъпдейт версия 2.12, там помпата няма вече да спира а ще намаля температурата на котела
Иначе послушай Шоп хубаво е човек да се обезопаси примитивно ли ,професионално ли важното е да няма изненади, че както казват хората
празна пушка един път гърми
Малкия - специалист
Някой желаещ да се сдобие с котел виадрус 9 секции, повдигнат на кутия с горелка екоенергия и контролер Тимел с всички датчици :) ?
a44o - напреднал
Продължава добрата работа на горелка Екоенергия 25кв, управлявана от - SKZP-02 , все още има остатъци от въглищата и загрявам успешно БВГ
ето на какви настройки съм сега
Прикачен файл:
20180507_113500.jpg
Прикачен файл:
20180507_113511.jpg
20180507_113511.jpg (114.15 KиБ) Видяна 3136 пъти
Прикачен файл:
20180507_113540.jpg
Прикачен файл:
20180507_113639.jpg
Прикачен файл:
20180507_114040.jpg
Валтер Желязков - специалист
Слънчогледови пелети, 6 мм - 230 лева/тон в мелницата в гр. Мизия.
energo - специалист
пон май 28, 2018 10:46 amВалтер Желязков написа:
Слънчогледови пелети, 6 мм - 230 лева/тон в мелницата в гр. Мизия.
А 320(Перник) дървесни,кой е луд да храни мишоците...
filmatoplo - майстор
:) Мишките не ги закачат .
a44o - напреднал
В App Store се предлага приложението TIMEL SKZP MONITOR за iOS.
Вече и през айфон е възможeн контролa на SKZP-02
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: