• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
Поради интерес от колеги към закупуване на контролер и интернет модул, може да организираме групова доставка. Някой, ако вече организира нещо да звънне, за да му препращам обажданията.
unikalen88 - напреднал
Здравеите,малко не е за тук но да попитам.За тая зима се реших да слагам екоенергия.Но се колебая каква да е като мощност.В момента съм с котел Бош 32 киловата и отоплявам 2 етажа по 120 квадрата-общо 240.На единия етаж са притворени защото не се живее постоянно но трябва да може да смогва защото след време ще се отоплява на макс.Котела при запалване гори добре и при достигане на температура зададена 60 градуса започва едвам да тлее,почти изгасва и като падне температурата се разгаря.По това съдя че котела идва голям.И е нормално защото 120 квадрата са притворени(половината ) радиаторите.Мисълта ми е каква по мошност горелка да взема.25 или 35 киловата.Има ли вариант 35 киловата да ми идва прекалено мощна и както при котела да не гори добре и само излишен разход на въглища.При еднакви условия да речем с консумирана мощност 20 киловата еднакъв разход ли ще дават 25 и 35 киловата или не.колко са минималните киловати при които могат да горят горелките. Страх ме е че 25 може да доиде слаба а 35 да гори като ламя това ми е питането.Иначе ми е ясно че котела вече става топлообменник.Реално при достигане на градусите на водата да речем 60 горелката намаля и започва да поддържа само и гори с примерно 10 киловата мощност.Къщата няма външна изолация,само пвц дограма и гипсокартон в стаите по таваните и загубите ще са големи.Реално 35 киловатова може ли да се ограничи на 25 и да гори със същия разход на въглища като нея или не.Ако е дълго за обяснение може и телефон на някои колега да ми обясни,защото съм пред дилема а трябва да поръчвам тези дни.Може ли 35 да доиде голяма и вместо да гори равномерно да влиза в стенбаи и да пали постоянно.Посъветваите ме. :prayer:
шоп - майстор
@unikalen88, а какво ще е горивото?
unikalen88 - напреднал
Донбас фракция засега си мисля.но пък след време може да опитам друго.Ако 25 с донбас ще е на границата а с пелети ще кляка май по-добре 35. Какво ви е мнението.като консуматори имам 25 киловата това с боилер и радяторите.
sian - специалист
Отоплявам с 35Кв Екоенергия 90 м2 . Случва се да отоплявам само една стая и не съм имал проблеми. В преходните сезони спирам помпата а котела оставям да поддържа 60С и при нужда системата загрява по лесно.
Валтер Желязков - специалист
Тази зима отоплявах 86 кв. с 15-ка котел и 19-ка горелка. Отоплявам 24 часа. Работила е средно на 30 процента от мощността си. За този сезон съм приготвил екоенергия 10 киловата. Според мен, голямо значение има начина на отопление, почасово или нонстоп
maistora1965 - специалист
Прикачен файл:
DSC_1491a.jpg
DSC_1491a.jpg (53.76 KиБ) Видяна 2194 пъти
пон юни 11, 2018 5:52 pmВалтер Желязков написа:
Тази зима отоплявах 86 кв. с 15-ка котел и 19-ка горелка. Отоплявам 24 часа. Работила е средно на 30 процента от мощността си. За този сезон съм приготвил екоенергия 10 киловата. Според мен, голямо значение има начина на отопление, почасово или нонстоп
От два дни съм собственик на горелка Рондо 10 киловата и понеже от миналата година ми останаха близо тон слънчогледови пелети въпросът ми е някои горил ли е с подобна само слънчоглед и как се справя/предполагам че е почти същата като екоенергия само дето ретортата е кръгла/.Питам защото се чудя дали да докопувам слънчоглед или да минавам на въглища за които е сигорно че ще горят добре отоплявам 24 часа в денонощието без прекъсване.Ако може Валтер да каже за изминалата зима колко въглища е изгорил защото отопляемата площ е почти същата за да се ориентирам.
filmatoplo - майстор
Ще ги гори ,ама ти пробвай и двете горива та което ти хареса .
Валтер Желязков - специалист
Запалих на 27.09.17, изгасих окончателно на 27.04.18, изгорени точно три тона въглища. Да допълня, че в този разход е включена и БГВ 200 литра.
transportna - специалист
Тази година горих и слънчогл. пелети и въглища. Няма разлика кой знае каква. При поддържането на една и съща зададена температура разликата се явява в количеството на подаваното гориво. Ориентировъчен пример: За постигане на 55градуса на изх. вода са необходими или 1.6 кг сл. пелети или 1 кг въглища. Разликата се получава от "качеството" на горивото. На сл. пелети е 4500 Кj/кг а на въглищата 6200 Кj/кг. Разбира се тези стойности варират за различните пелети и въглища. Другата съществена разлика е в съдържанието прах и това, че пелетите не могат да са дълго време във влажно помещение.
Най-хубавото на тези горелки е, че бързо и лесно се сменя горивото.Успех!
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: