• 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gazgenerator - специалист
Сега видях,че си написал,"сваля температурата с 8г".
transportna - специалист
От 8-15.30 си има задачата да поддържа зададената темп. на котела минус 8 градуса.
Ще дам реален пример от днес. Температурата на която съм си настроил котела е 58 градуса. Това е нормалната му температура. Икономичната темп. е с 8 градуса по малка. Тоест от 8-15.30 ще поддържа 50 градуса. Аз съм добавил и допълнителна корекция по външна темп./днес е 0.2 градуса/, която си се добавя автоматично градуси и към иконом. и норм. темп. на котела.
До 8 часа котела си поддържа тези 58.2 градуса, после преминава в stendby защото зададената темп. рязко спада /8 градуса не са малко/ и горелката си почива докато температурата не стане 50.2 градуса и оттам нататък минава в поддържане, докато не стане 15.30 часа. Всичко това е в автоматичен режим на горелката. Тя сама си решава колко гориво и въздух да си пусне.
Ако се вдигне по обяд външната темп. тези 0.2 градуси като корекция ще изчезнат, а надвечер може и да се добавят.

П.С. Помпата на котелната вода си работи постоянно. Направил съм я да се включи при 37 градуса, но реално тя се включва след като правя почистване на котела и се изключва след 3-4 седмици за новото почистване. Разликата между вход и изход на водата от котела ми е 6 градуса.

Този режим на работа по таймер на котела го има от версия 2.17 на софтуера.
gazgenerator - специалист
Благодаря за изчерпателния отговор!
Аз чакам стабилната версия,ама още я няма. Дано да я пуснат скоро.
Версия 2.19В работи стабилно.Изпробвано е.На два контролера съм я качил и работи без забележка.
transportna - специалист
Пусната е нова версия 2.21, която е полуофициалната.
Знаете откъде да си я дръпнете :partyman:
transportna - специалист
Излязоха финалните и официални версии V2.24 за всички контролери SKZP-02.

Знаете откъде да си ги дръпнете :partyman:
P.S. Качил съм и инструкцията за употреба във pdf, но е на полски.
Търсят се преводачи, че полския никак не е лесен :?
transportna - специалист
Летен ъпдейт V2.26 на официалната версия V2.24.
Новото е: във веригата CO1 се добавя работата на смесителя с времева програма.Можете да зададете часовете / дните, в които температурата на смесителя трябва да се понижи.

Знаете откъде да си ги дръпнете :partyman:
transportna - специалист
Нова версия на софтуера - 2.27

Новото е:
- подобрена работа на параметъра "Затвори при изключване на помпата" за смесителя.
- уеб сървърът по подразбиране е променен на 46.41.138.24 (в приложението трябва да го смените ръчно на същия адрес)

Знаете откъде може да си го изтеглите :partyman:
transportna - специалист
Още един ъпдейт - версия 2.28. Знаете къде може да си го изтеглите Ако сте забравили в началото на темата си пише. :partyman:
  • 1
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: