• 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
съб ное 02, 2019 8:14 pmgazgenerator написа:

Код: Избери всички

Не включвам помпата постоянно да работи за да не става прекалено горещо . Ще пробвам да му задам 40 градуса
Не знам как ти е изградена системата,но ако си с подово отопление,трябва да имаш поне трипътен смесител,две помпи,хидравличен изравнител. Иначе контролера може да ги командва тия неща. Според мен не може да подаваш 50/60г към подовото,има много писано по тая тема във форума :?
Ами аз никъде не съм писал , че подавам 50-60 градуса към подовото .
Валтер Желязков - специалист
Последната стабилна версия за свободно стоящия е 2.28, а за вградения е 2.24.
съб ное 02, 2019 8:54 pmВалтер Желязков написа:
Последната стабилна версия за свободно стоящия е 2.28, а за вградения е 2.24.
Преди малко я качих .
transportna - специалист
Искам да помоля колегите, които горят антрацитни въглища да споделят и мощността на вентилаторите си. Например моят вентилатор е 140 вата и 22% няма да са същите като например 22% от вентилатор 80 вата. Друго хубаво уточнение би било за работата почасово е да се уточнява дали се спира помпата за времето в което котела не трябва да работи или се намалява с определени градуси за времето в което трябва да "не работи" и помпата остава постоянно включена.
Успех на всички и нека да е топло!
gazgenerator - специалист
пон ное 04, 2019 10:20 amtransportna написа:
Искам да помоля колегите, които горят антрацитни въглища да споделят и мощността на вентилаторите си. Например моят вентилатор е 140 вата и 22% няма да са същите като например 22% от вентилатор 80 вата. Друго хубаво уточнение би било за работата почасово е да се уточнява дали се спира помпата за времето в което котела не трябва да работи или се намалява с определени градуси за времето в което трябва да "не работи" и помпата остава постоянно включена.
Успех на всички и нека да е топло!
Здравей
Вентилатора ми е WPA 06 75 ват. а системата ми е с два кръга с хидравличен изравнител и трипътен смесител със задвижка. Горелката е Екоенергия 15/25кват.Помпите работят постоянно без значение дали е по вътрешна или външна температура,когато е по топло навън съм по вътрешна,а при по студено време съм по външна,щото котела работи по плавно с малка делта и модулацията е почти еднаква плюс минис 5%. Почасово не съм го пускал,работи 24ч. Смесителя може да пусне вода 25гр може и 45гр но помпите не изключват!
transportna - специалист
Благодаря на колегата @gazgenerator за уточненията. В началото си мислех да го питам на Л.С. но после си помислих, че и други колеги може да са с различни ватове на вентилаторите и информацията да е полезна. :supz:
Валтер Желязков - специалист
Голяма хала е твоя вентилатор, ако искаш, мога да ти пратя WPA 07 за проба.
gazgenerator - специалист
Здравейте
Колегите които ще горят антрацит да имат на предвид,че е доста по тежък от въглищата!
Направих замерване на шнека и се оказа,че вместо 15кг на час,трябва да коригирам подаването на 25кг. Замерването го направих по формулата която колегата Желязков е поснал петнайсетина страници назад.
Преди два дни промених настройките на горелката и за в момента всичко е наред. Ето какви са сега плюс параметрите на редуктора и мотора,може да са полезни на някой със същата горелка,Екоенергия 15/25
https://photos.app.goo.gl/NQ5FaxeiKgVQ1wP26
Антрацита е от Топливо фракция 6/13
transportna - специалист
@gazgenerator, благодаря от името на всички за споделените настройки. Забелязвам обаче разлика в калоричноста. Сега си я въвел 7 кWh/kg. а в предишните снимки е 9 кWh/kg. Кое наложи тази промяна?
gazgenerator - специалист
пон ное 11, 2019 9:19 amtransportna написа:
@gazgenerator, благодаря от името на всички за споделените настройки. Забелязвам обаче разлика в калоричноста. Сега си я въвел 7 кWh/kg. а в предишните снимки е 9 кWh/kg. Кое наложи тази промяна?

При предишните настройки горелката работеше много добре,но брояча показваше много по малко от реално изгореното гориво. След като изчислих по формулата разбрах колко точно подава шнека и въведох 25 кг.Ако не променя калоричнноста контролера ще подава по малко гориво и могилата малко по малко ще се загуби и горелката ще угасне. За сега всичко е нормално,когато направя новото замерване пак ще споделя. Аз също горя антрацит за първа година,миналата пробвах само със стотина кг. Сигурно има и недостатъци,но за в момента виждам и доста предимства,като едно от най важните е малкото сажди и по малкия разход
  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: