• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
Пробва ли да рестартираш контролера? Изключи го от захранването за няколко минути, върни му заводски настройки. Пусни шнека от меню диагностика и провери на изхода за напрежение, двата крайни пина. Пробвай да го преинсталираш, в една от версиите имаше бъг с работата на шнека.
Пробвах с рестарт и заводски настройки, не става. Пускам диагностика-не. Единствено не съм мерил напрежение, но по-скоро съм за диагнозата с изгорял симистор на колегата. Защото на дисплея се вижда графиката когато трябва да подаде шнека но нищо не се случва, а всичко останало си работи нормално.
kabel96 - специалист
вт дек 01, 2020 4:32 pmStoyanov79 написа:
Колега kabel96, какво представлява този симистор, къде се намира и кой би могъл да го смени?
От къде си.
От София съм. Къщата ми е в Извор-близо до Сливница.
kabel96 - специалист
ср дек 02, 2020 8:08 amStoyanov79 написа:
От София съм. Къщата ми е в Извор-близо до Сливница.
Ако не намериш кой да ти го оправи може да ми го пратиш с куриер.
Благодаря колега! Ти от къде си?
blackrapter - напреднал
съб дек 05, 2020 1:40 pmВалтер Желязков написа:
Да.
Би ли споделил повече?
Валтер Желязков - специалист
На мен ми харесва. Помага ми да оптимизирам горивния процес. Имам постоянно наблюдение на процента кислород в изгорелите газове, колко е в момента и колко трябва да бъде. Работи съвместно с контролера, като прави корекция на въздушния поток, но може да се ползва и като самостоятелно устройство на всякакъв котел на твърдо гориво. Не очаквайте чудеса, няма да коригира грешните настройки и да даде голяма икономия на гориво. Все още не съм качил последната ведсия 2.43, в която има добавена функция на стабилизация и промяна на работата на контролера с анализатора и го ползвам само за наблюдение.
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: