• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
klintan написа:
Благодаря, аз съм с четирипътен вентил който има и ел.задвижка но така и не можах да подкарам задвижката и стои на ръчен режим.
Какъв е проблема с вентла, да търсим решение?
Какви са резултатите след корекцията на въздуха?
klintan - специалист
След корекцията падна с един килограм а за вентила трябва да си поиграя отново че от миналата година съм го зарязъл.
Валтер Желязков - специалист
Обмисляме групова поръчка на интернет модула за контролера.
До тук са четири модула и два контролера. Ако има и други желаещи. За информация и цени: http://costerowniki.pl/pl/c/AKCESORIA/1
За контакти на ЛС или телефон.
gazgenerator - специалист
Здравейте и поздравления за темата!
Аз имам Defro EKR PZ с горелка Екоенергия и мисля да му сменя управлението с SKZP-02. Моето е от най калпавите.
transportna - специалист
Вчера ъпгрейднах софтуера на контролера си. Има доста промени в посока на повечко параметри за контрол. Интересното е, че си беше запазило разхода на гориво, но пък си беше изключил наличието на датчика за димни газове. Наложи се да влизам през администратор за да си пусна датчика. Горя слънчогледови пелети и настройките все още ги налучкваме. Благодаря на Валтер Желязков за идеите и загрижеността.Тези дни очаквам и точната стойност на калоричността им от фирмата производител. Пелетите държат жар над 3 часа и разпалването на горелката стана за 30 секунди. Това е за сега от мен. По нататък ще споделям пак.
Emil Inanov - специалист
Пелетите държат жар над 3 часа и разпалването на горелката стана за 30 секунди.
Какво имаш предвид това?
След три часа палиш ръчно котела ли?
Или си държат най-нормално в режим на поддържане и не е проблем разпалването на горелката?
transportna - специалист
Колега Emil Inanov изключих котела изцяло. През това време върших други неща, после ъпгрейднах софта на контролера, изчистих котела и дойде време за пуск. Като си погледнах часовника се оказа, че са минали три часа. В горивната камера си имаше жар, подадох ръчно гориво, въздух на 40% и след 30 секунди огъня лумна. След това го превключих на автом. поддръжка по зададените настройки и те така.
transportna - специалист
Колеги, докато препрочитах инструкцията за работа с контролера установих следното за настройката на мощността: POWER (мощност) – задава мощност на котела в KW (например 19KW).
За пример ще използвам данните на колегата
Валтер Желязков написа:
Аз съм с 15 kw котел, горелка ЕКО 19 kw.
Неговата настройка на контролера, както личи от снимковия материал също е 19 kW. Според мен той е сложил мощността на горелката си вместо мощността на котела.

При мен нещата са следните: котела има мощност 18 кW, а горелката ми е Екоенергия 25 кW. Аз поставих като стойност за контролера 18 kW. Логиката ми: ако горелката подаде 25 kW пък котела може да усвои само 18 останалите киловати са ми в излишък.

Вие как мислите кое е правилното решение в случая?
Не са ти излишък, а загуба, защото котела няма да може да ги усвои. Ще излитат през комина.
Може да го установиш, като мериш температурата на пушека близо до изхода на котела.
Според мен, нормалната температура е между 90 и 130 градуса. Моя котел, като достигне 130, значи е за чистене. Обикновено държи 110-120, когато работи на пълна мощност. На ниските мощности съм го виждал на 80-90, но за мен това не е критерий за високо КПД.
filmatoplo - майстор
Някога ще смениш котела с по голям ,нещо поне 30 киловата ,така ще усвоява макс от горелката .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: