• 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
energo - специалист
maistora1965 написа:
Извинявам се но пак не разбрах сигурно е от дюлевата :lol: това нещо само ли се активира че искам да съм спокоен като остане жената сама с котела.Извинявам се писали сме заедно.
Това нещо активира ли се (ако е чугунена горелката) можеш да си спокоен горелката отива за скрап! :?
Иначе представлява туба с маркуч накрая затапен с восък. :rolleyes:
Валтер Желязков - специалист
energo написа:
maistora1965 написа:
Извинявам се но пак не разбрах сигурно е от дюлевата :lol: това нещо само ли се активира че искам да съм спокоен като остане жената сама с котела.Извинявам се писали сме заедно.
Това нещо активира ли се (ако е чугунена горелката) можеш да си спокоен горелката отива за скрап! :?
Иначе представлява туба с маркуч накрая затапен с восък. :rolleyes:
Този от линка не е с восък.
Кое е по приемливо, 1000 лева на боклука или пожар у дома?
energo - специалист
Валтер Желязков написа:
energo написа:
maistora1965 написа:
Извинявам се но пак не разбрах сигурно е от дюлевата :lol: това нещо само ли се активира че искам да съм спокоен като остане жената сама с котела.Извинявам се писали сме заедно.
Това нещо активира ли се (ако е чугунена горелката) можеш да си спокоен горелката отива за скрап! :?
Иначе представлява туба с маркуч накрая затапен с восък. :rolleyes:
Този от линка не е с восък.
Кое е по приемливо, 1000 лева на боклука или пожар у дома?
Не мога да повярвам,че Тимел няма функция ,,обратен огън,,.Ако е е така-нямам думи! :toimonster:
шоп - майстор
Защита от обратен огън има дори и най-евтиния и елементарен контролер, като моя Титаник.

Но системата пожарникар е крайна защита и според мен много сигурна. Може да работи и без ток :idea:

При мен е самоделна. 10 литрова туба с вода и парафинова тапа.
energo - специалист
шоп написа:
Защита от обратен огън има дори и най-евтиния и елементарен контролер, като моя Титаник.

Но системата пожарникар е крайна защита и според мен много сигурна. Може да работи и без ток :idea:

При мен е самоделна. 10 литрова туба с вода и парафинова тапа.
Поляците просто връзват пластмасово шише с прах за пожарогасител в бункера...,но един контролер има ли защита от обратен огън-това не е нужно!
шоп - майстор
energo написа:
но един контролер има ли защита от обратен огън-това не е нужно!
Не мисля така!

какво ще се случи и с най-модерният и скъп контролер, ако се получи обратен огън във фидера и в този момент спре тока! :idea: :arrow:

:arrow: ми контролера за 1000 лева ще изгори в пожар. Лошо ако изгори и къщата.

Сега някой ще каже: обратен огън се случва рядко, какъв е шанса да спре и тока. Ми то и 6ца от тотото се пада рядко, но има и "късметлии" Закона на Мърфи. :snakeman:

Затова за мен, всяка горелка с един хоризонтален шнек трябва да има и система пожарникар. 5-10 лв струва самоделната и направата.

Моята парафинова тапа е от месингов щуцер 1/2" на ф5мм
Ше обясня, защо реших да мина на толкова малко Ф и маркуч 5мм
Ако недай си боже тръгне обратен огън и парафина се стопи през фидера ще тръгне малка струйка вода, която достигайки бавно до нагретите части ще започне да образува пара. Парогасенето не е силно и рязко, при него нямаме рязко спадане на температурата на чугуна и МОЖЕ БИ няма да се спука отливката.

Постепенното темпериране и спадане на температурата ще доведе до угасване на огъня без критични последствия.

Горното само си го мисля като професионален пожарникар и не мога да го твърдя на 100%. Може и корпуса на горелката да се спука :evil:
Едва ли някой го е тествал:)
Emil Inanov - специалист
И все пак Тимела има ли защита от обратен огън?
Валтер Желязков - специалист
Emil Inanov написа:
И все пак Тимела има ли защита от обратен огън?
Има.
Прочети пак инструкцията и си отговори на въпроса: За какво е датчика за температурата на шнека?
transportna - специалист
Да Тимел SKZP-02 има защита от обратен огън. Идеята е, че при образуването на обратен огън, ще се повиши рязко температурата на фидера/шнека/. Информацията идва от датчика който се слага на фидера. Като се повиши температурата на фидера/шнека/, контролера спира работата си.
Колегата шоп предлага много елегантно решение при спиране на тока. =D> Двойна сигурност не е излишна.
Emil Inanov - специалист
Някой настройвал ли е контролера да работи по седмичен програматор?
Или да казано да работи по часови зони?
Може ли пълното ръководство на контролера - в начало на темата има превод, но там не е обчснено напълно.
  • 1
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: