• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
a44o - напреднал
Браво,Валтер много добро изгаряне и разход. И при мен от два дни се вдигна разхода стигна до 30кг. Тоя проклет студен вятър влияе зле на
моят неизолиран дом. Настойките ми са
6.9kw. 0 корекция
14.7 капацитет на шнека
въздух 7-17
10-100 модулация
4сек. подаване на шнека
:x :x :x
Валтер Желязков - специалист
[quote="a44o"][/quote]

Имаш ли регулатор на тягата на комина?
a44o - напреднал
Не нямям, клапата на котела е затворена на цяло,фабрично същата е с четвъртинка отвор, но пък и изходящите газове се движат добре според мен от 70 до 95
Валтер Желязков - специалист
Така изглежда могилата и пламъка при мен. Модулация 23%.

Прикачен файл

IMG_20171205_224602.jpg
IMG_20171205_224602.jpg (66.25 KиБ) Видяна 1989 пъти

Прикачен файл

IMG_20171205_224606.jpg
IMG_20171205_224606.jpg (66.17 KиБ) Видяна 1989 пъти
Малкия - специалист
На първата снимка ми е около 15% модулацията, втората близо 40%
Вече четири пъти ми се случва нещо отвратително, гасне ми поради липса на гориво, оакзва се, че въглищата в някакъв момент спират да пропадат в бункера и се образува въздушен джоб, шнека не захапва въгища да подаде към горелката.

Прикачен файл

WP_20171208_16_17_28_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171208_12_57_33_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171208_12_56_33_Pro.jpg
Валтер Желязков - специалист
Въздуха за 15% е много, при 40% вече е добре.
Горелката постоянно ли работи или влиза и в изчакване? Защо подаваш толкова въздух в началото?
Изгореното гориво по показание от контролера ли е, или по сипаното гориво в бункера? Може да се получи разминаване от некоректно въведен капацитет на шнека. Изчислението е на базата на консумирания ток от електромотора. При по старите версии имаше бъгове при изчислението, във версия 2.08 вече е коригирано.
Зависването в бункера, обикновено се получава от влажно гориво. Ако е така, може да си направиш изсушител. Аз имах проблем с конденз в бункера, след направата на системата за изсушаване, конденза изчезна. По напред в темата съм качил и снимки.
Малкия - специалист
Валтер Желязков написа:
.
Въздуха за 15%-те процента изглежда много защото съм го снимал в такъв момент в който явно е започнало да си понижава мощността. Иначе е по-малък пламъка. Ако му задам по-ниска скорост на вентилатора, нямам горене в предната част на гривната и въглищата си падат неизгорели. Забелязвам, че при теб горенето е в центъра на могилата, докато при мен е по периферията..?. Горелката мнооого рядко влиза в изчакване, обикновенно пада до 10% и там му зададох 20мин overheating за тези 20 минути температурата в котела пада и започва да си дига мощността. Изгореното гориво го засичам и по контролер и по сипано гориво, шнека съм го мерил два пъти и двата пъти 15,5-16кг. И аз си мисля, че зависването е причинено от влажно гориво...Аз не знам с коя версия на контролера, не съм обърнал внимание. Сега целта ми е да изгарям тея гадни въглища :) . На снимката на котролера изходящите газове са 80+, много рядко ми вдига толкова, обикновенно ако модулацията е до към 25% изходящите газове са с температурата на водата, и при вдигането на мощността още и те тръгват нагоре. Днес изчистих котела и сега газовете са с по- ниска температура.
Валтер Желязков - специалист
За да не влиза в изчакване, увеличи времето за прегряване на 30-40 минути.
С колко градуса подминава зададената температура? При мен модулира в диапазона от 57,7 до 58.3 градуса.
Пробва ли с по малко време за подаване?
Ако може, качи графиките за 6 и 12 часа.
Малкия - специалист
Валтер Желязков написа:
"
Бях го пробвал на 30 мин, но ми подминава зададената температура с около 4 градуса, котела ми е голям и бавно реагира на промяната в мощността. При мен сега модулацията е в рамките на градус. 65,5-66,5. Качвам снимки на графиката за 6 и 12 часа и как изглежда могилата при продължителна работа на 10%.

Прикачен файл

WP_20171210_16_00_57_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171210_16_00_45_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171210_15_19_04_Pro.jpg
Валтер Желязков - специалист
Добре си го докарал. Това с прегряването, контролера би трябвало да се справи, но му трябва повече време.
Може да пробваш да вдигнеш минималната модулация на 12-15%, без да пипаш въздуха. Би трябвало да се подобри съотношението гориво въздух, а от там и изгарянето, и графиката да се по изпъне.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: