• 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
transportna - специалист
Нова версия на софтуера 2.31 която е валидна за всички. Интересното е че са вградили словашко меню. :supz:
За българско меню сигурно доста ще почакаме или сами ще трябва да си го преведем.
a44o - напреднал
2.31 все още не е официална версия
transportna - специалист
Да вярно е че 2.31 е тестова версия, но за сметка на това глезотийките кефят.
Адмирации за новите пиктограми и творчеството от Timel. Бяхме го коментирали навремето с Валтер Желязков да се понапънем да преведем менюто на български и да го пратим за вграждане, но идеята се позагуби нейде във времето. Не се оправдавам, аз просто нямам време. Сложил съм го да ми говори на английски, но графичния интерфейс ми помага много повече. За по-удобно съм си написал на един бял лист настройките и ги възстановявам след всеки ъпдейт за около 2-3 мин.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Чудех се къде да пиша за един дребен проблем с датчик.
Контролера е Titanik+ model:500.08
Датчиците (3-те) са модел DS18B20 : https://components101.com/sites/default ... asheet.pdf
Опитваме се да свържем още един за външната температура. - предполагам че трябва да е същият, нямам инфо какъв трябва да бъде.
И трите датчика измерващи температура са свързани с по 2 кабела - "In addition, the DS18B20 can derive power directly from the data line (“parasite power”), eliminating the need for an external power supply."
Пробвах с 2кОма, пробвах с 10кОма, пробвах и с купен DS18B20. - липсва датчика ми пише или подобно. Пробвах и със преместване на единият оригинален датчик, на мястото на датчика за външна температура - пак няма датчик вика.
Новият DS18B20 го слагам на мястото на оригинален и ми казва че е превишена температурата, т.е. отчита повече от 95гр.(колко точно повече не се знае) при 20гр. реално.
Стигам до извода, че май трябва да се програмира някак. Стандарно работел с 12 бита, пък вероятно контролера търси примерно 9 бита.
Не е голям зор да връзваме управление по външна температура. Мислех, че за резервен датчик ще стане поне.
Някакви идеи?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Малко развитие с датчика. Оказа се, че оригиналните три датчика са ваимозаменяеми.
Дръпнах датчика за БГВ и го сложих на мястото на датчика за външна темп.
Изключих БГВ от менюто, ресет на контролера и нещата заспаха.
Температурата на котела се определя според външната температура + седмичният таймер ако е настроен.
Датчика за външна действа бавничко и обира случайни колебания на външната.
В упътването пише, че показва средна темп. за предните 2 часа.
transportna - специалист
И аз да споделя двуседмичен "опит" с антрацита. Първо искам да благодаря на всички, които помагаха: Валтер Желязков, gazgenerator, Еmil Inanov.
С две думи антрацита е хубаво гориво, но му трябва повече въздух и нацелване на стойностите за поддръжка. Аз използвах стойностите по средата между тези на колегите gazgenerator и Еmil Inanov. Разликата се появи в стойностите на параметър въздух. Ами моя вентилатор е 140 вата, но пък бях му притворил клапата на 50% и нещата не се получаваха добре. Отворих клапата с още 10-15% позасилих мин. и макс. параметър на въздуха, сложих количеството гориво като на gazgenerator, щото не съм правил опитната постановка с измерване на горивото. Настройките и промяната на параметрите протече от 24.11. до 01.12. До днес не съм бутал нищо.
Равносметката: за периода от 01.12. до 07.12. - изгорени 83 кг. антрацит. Горене 24 часа. Температура за поддържане от 05 до 7.30 и 15.30 - 20.30 часа 52 градуса на водата през останалото време 44 градуса. Събота и неделя от 06 до 21.30 часа е 52 градуса. Сгурия керемиденочервена на цвят една бака за боя от железните 20-25 кг. Голям кеф да си напълниш бункера в събота и да го допълниш чак следващата събота.
blackrapter - напреднал
Здравейте,
от около седмица се сдобих с екоенергия 25кв с контролер SKZP-02 монтирана на котел грейко 30кв. Мъча се да горя донбаска пепел 0-6мм около 7000ккал/кг, няколко пъти замерих капацитета на шнека излиза около 15-15.5 кг въздух 10-26% при тия настройки много неизгорели частици падат в пепелника и за 7 8 часа се запълва до степен преливане като отворя врата се изсипват на земята и става страшен пепеляк(буквално ядрен взрив в котелното).При повишаване на калоричността до 9000ккал/кг и капацитета на шнека до 25кг въздух 10-30 с допълнително добавяне на 5 при подаване долу горе се получава добро изгаряне но мощността недостига горелката е на 100% температурата на котела 46гр.Някой има ли опит с горене на пепел в екоенергия?
transportna - специалист
@blackrapter, почти съм сигурен че пепелта ти няма 7000 ккал. Сложи си я на 5500 - 6000 и си увеличи подаването. Задай си реалните кг. на шнека, които си измерил. Пусни я на автоматичен режим. "Могилка" от горивото върху главата прави ли?
blackrapter - напреднал
Да прави могилка и започва да прелива,пробвах с подаване от 3 до 15 сек. Затова съм вдигнал калоричността да може количеството подавано гориво да намалее да има време да изгори
gazgenerator - специалист
ср дек 11, 2019 12:16 pmblackrapter написа:
Здравейте,
от около седмица се сдобих с екоенергия 25кв с контролер SKZP-02 монтирана на котел грейко 30кв. Мъча се да горя донбаска пепел 0-6мм около 7000ккал/кг, няколко пъти замерих капацитета на шнека излиза около 15-15.5 кг въздух 10-26% при тия настройки много неизгорели частици падат в пепелника и за 7 8 часа се запълва до степен преливане като отворя врата се изсипват на земята и става страшен пепеляк(буквално ядрен взрив в котелното).При повишаване на калоричността до 9000ккал/кг и капацитета на шнека до 25кг въздух 10-30 с допълнително добавяне на 5 при подаване долу горе се получава добро изгаряне но мощността недостига горелката е на 100% температурата на котела 46гр.Някой има ли опит с горене на пепел в екоенергия?
Здравей
Аз мисля ,че въздуха ти е малко!
С какъв вентилатор си,колко вата е? Преди време горих едни ситни въглища и си спомням,че вентилатора ми беше на 15/50,тая пепел иска по голям напор на вентилатора за да може да влиза въздуха между пепелта,доколкото е възможно.Може да пробваш примерно с шнек 15-15,5кг, калории 6000-6500,въздух 15/50. Не ти се вдига температурата на котела ,щото пепелта пада неизгоряла или шнека пуска малко гориво поради завишените калории и не може да се вдигне температурата.
  • 1
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • 40
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: