• 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
Контролерът управлява, 3 и 4-пътни, вентили със задвижки на 230V. Аз съм с 3-пътен на Херц, има и на ESBE.
a44o - напреднал
Аз също съм с трипътен Херц със задвижка-трета година . Нямал съм проблеми до сега. SKZP -02 си го управлява добре.
Благодаря за отговорите колеги, и все пак кой модел точно на Herz използвате? Ако може снимки или линк. Весело посрещане на новата година! Живи и здрави!
Валтер Желязков - специалист
https://herz.bg/index.php?p=27&id=606
https://herz.bg/index.php?p=88&id=607
В зависимост от инсталацията може да ти трябва и анти-кондензен вентил и втора помпа.
https://herz.bg/index.php?p=27&id=620
gazgenerator - специалист
Здравейте и за много години!
Ако някой иска да си контролира контролера от компютъра- има възможност, стига да имате интернет модул.
Зареждате тази страница http://wojszym2244.usermd.net/. За да влезете първо трябва да промените
сървъра и порта в контролера MENU/INTERNET на сървър пишете 91.185.185.41 на порт 8800 след това SAVE.
Aко ви изпише грешка в конфигурирането вадите захранващия кабел от интернет модула, за да се рестартира.Забелязах,че зелената светлина за статус мига ту в червено, ту в зелено ,но пак изпраща данни.
След като направите промените зареждате страницата и се логвате, за ID номерa от интернет модула,за NIK отваряте оргиналното приложение и като натисните трите точки горе в дясно ще видите как сървъра ви разпознава,обикновенно ако не сте го променяли е Kotlownia1, за PIN пишете пина който сте въвели в контролера, когато сте си настройвали приложението.
Оригиналното приложение също работи,но и там трябва да се въведе същия сървър и порт. Има и приложение за Андроид което може да се изтегли от тук
http://wojszym2244.usermd.net/pliki/
Едно уточнение,по добре е да промените в оригиналното приложение ника си с някаки латински букви,защото може да не ви пусне заради тяхната буква l ,която е по-различна
Прикачен файл:
Screenshot_20210112_170559_com.google.android.apps.photos.jpg
Валтер Желязков - специалист
https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/ ... /#comments
Линка е към форума от където съм черпил информацията. Един от потребителите е описал своите наблюдения и заключения при работа с контролера. Преведох и подредих основните, според мен, неща.
Преди да свържете контролера към захранването, проверете изправността и правиното свързване на контакта.
Правилното позициониране на сензорите е показано в ръководството.
Как се фиксират сензорите в инсталацията.
Датчика за котела се поставя във фабричната потопяема гилза. Сензорите за смесителя, връщането и БГВ е добре да се монтират в потопяеми гилзи, но може и монтаж на тръбите.
При фабричен термометър на котела е възможна разликата в показанията на термометъра и сензора. Препоръчва се използването на топлопроводима паста и навиване на медна лента, за по-добър контакт и отчитане, като това ще намалии времето за реакция на сензора към температурни промени - контролера реагира по-бързо.
След инсталирането на сензорите задължително калибрирайте този на котела и връщането, те оказват най-голямо влияние на модулацията. При грешни показания може да имате и отрицателна делта.
Желателно е да се изолират тръби, клапани и помпи.
Каква мощност да се зададе?
Номиналната мощност на котела информира, колко киловата енергия може да усвои топлообменника при 100% мощност на горелката. Мощността на горелката, от-до, показва колко енергия е в състояние да произведе и до каква мощност на котела се използва.
Почти всяка горелка работи добре от 30% мощност, може и по-ниско с SKZP-02. Горелката с мощност 15-25 kw ще работи добре от 4,5 kw, следователно, при котел 20 kW и 15-25 kW горелка, може да се въведе мощност от 15 до 20 kW в контролера и модулация до 100%.
Първоначални настройки на вентилатора, пренебрегвайки скалата, което е за действителната му мощност.
За вентилатори до 40 w, старт от 15-17% и задание за 10% - 20 и за 100% - 55.
За вентилатор по-голям от 60w, старт от 1-2%, задание за 10% - 6 и за 100% -30.
Въвеждаа се калоричната стойност на горивото от сертификата.
В по-стария софтуер има и корекция на дозата на горивото +/- %, поставя се на нула.
Първоначално изчисление на капацитета на шнека.

Изчисление на капацитета по време на работа.

Имайки две постоянни стойности, т.е. мощността на котела и капацитета на шнека, може да се премине към настройка на горенето и въздуха.
Добре е настройките да се правят, когато котелът и системата за топла вода са охладени, например след почистване на котела. Настройването на гориво и въздух ще отнеме 1-2 часа и ще изисква постоянен прием на топлина.
Настройката започва, като “заключим” модулацията на 100%.
След около 15-20 минути ние вече се виждат ефектите.
Ако има агломерации и могилата се срутва - понижава се въздуха за 100% модулация.
Когато няма агломерация и могилата се срутва - намалява се калоричната стойност.
Когато няма агломерация и могилата расте - увеличава се въздуха за 100% модулация.
Когато има спичане, могилата расте и пада неизгорено гориво - увеличава се калоричната стойност.
Увеличаването на калоричната стойност намалява подаването на гориво и обратно.
Ако не се успее, преди котела да достигне зададената температура и да влезе в стендбай, тези дейности трябва да се повторят докато се получи правилния процес на горене. Едва когато се постигне, ще имама точното количество гориво за въведената мощност на котела и правилния въздушен поток за 100% модулация.
Сега може да се продължи с настройката на минималните модулация и въздух.
В началото може да се блокира модулацията на 10% и да регулира въздушния поток, така че могилата да остане на подходящата височина (3-5 см.).
ВНИМАНИЕ!
По време на този етап не трябва да се променя калоричността и настройката на дозата на горивото. Това ще промени количеството гориво за целия диапазон на модулация, също и за 100%, които вече са зададени.
Ако могилата се срути и намаляването на въздушния поток причинява дим, това означава, че горелка не е в състояние да работи при толкова ниска модулация и трябва да се увеличи. Проверява се при 15% и т.н.
Модулацията, при която могилата ще бъде стабилна и не пуши, е най-ниската, която може да се въведе за минимална.
kacelovo - помощник
@transportna, би ли споделил настройките на stendbay режима при горене на сл.пелети и антрацит. Приблизително горя в същото съотношение. Намерих такива по назад в темата, но са само за антрацит. Не мога да налучкам правилната комбинация и гасне.
transportna - специалист
@transportna, би ли споделил настройките на stendbay режима при горене на сл.пелети и антрацит:
Period <4>, Blower time <50>, Air% <25>, Feeding time <2>, Standby exit <80>. За да задам Feeding time <2> влязох като админ. Но от версия 2.43 май можеше само да поставиш стойност 3 сек. Успех! :partyman:
Привет на всички - абсолютен новак съм относно котли игорелки затова моля да ме извините ,ако въпроса ми е смешен ,но маже ли някой да ми каже ако си купя горелка Екоеенергия от сайта -http://www.sklep-witkowski.pl/ -модула за управление на котелла влизали в цената и доставката или се закупува отделно - благодаря предварително :?:
Валтер Желязков - специалист
При покупка на комплект за автоматизация е включен. Цената се калкулира от избора ти в падащите менюта, доставката е отделно. Може да си закупиш всичко и от България.
  • 1
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 55
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: