• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Малкия написа:
Вие къде сте си монтирали температурния датчик за шнека? За защитата против обратен пламък.
Малкия, датчикът се монтира в патрона, тръбичката над шнека. При мен показанията са му 19 -25°С, но горелката ми е друга. Eкоенергия загравя повече, така си излиза от завода. Шнекът се охлажда само от горната страна. При малка мощност охлаждането е лошо и не разпределя развомерно въздуха. При висока мощност ще ти охлажда нормално. За да намалиш температурата на шнековата тръба трябва да уплътниш напълно капака на бункера, всякакви ревизиони отвори, долната му част- връзката с горелката със силикон и да има достъп на достатъчно външен въздух в котелното.
Ако си решил да гориш слънчоглед с тази горелка, тя не е за него, няма условия за вторично горене, но ще го гори. Шнекът няма да загрява, защото олиото не гори толкова жаресто.
Малкия - специалист
6osi6 написа:
.
Добре де, при мен или не го намирам този патрон или го няма...Аз съм си залепил една медна тръбичка отстрани на шнека колкото се може по-близо до горелката, обаче там е висока температурата, самия метал си се загрява кондуктивно. Сега монтирах друга тръбичка по-близо до бункера, да видим какво ще излезне. А на останалите какви са им показанията на шнека?

Е добре де, нали беше всеядна горелката, аз ако ще горя дървесни пелети, по-добре да си бях взел направо един пелетен котел...
mirochukov - напреднал
Гори слънчогледови пелети та песен пее!! Не ги мисли!
mirochukov - напреднал
Няма патрон. Има маркирани два центъра от двете страни до отворите за вентилатора където да пробиеш отвор за датчика.Пробивай вертикално да не си видиш свредлото отстрани! :-D
Малкия - специалист
Здравейте,
На мен темепратурата на шнека ми е около 40-42 градуса, като съм си залепил една медна тръбичка отстрани на шнека.

При промяна на мощността при мен се получи следното: преди бях задал 45кВ, сега го свалих на 25кВ, сега горелката предимно работи около 30%, докато преди се държеше предимно около 10-15%. Сега разхода е малко по-висок, и в стенд бай изпада дали и веднъж на денонощие. Не съм сигурен, че работата се е променила заради промяната в тази настройка или просто съм хванал от чувалите с по-лоши от лошите въглища :)
От настройките е.
Увеличеният разход да не те плаши. Няма как да е оптимално горенето в горелка 45 клв. на 56% скопена. Всъщност 44%. Но пък ти е комфортно,
Малкия - специалист
Горелката е 25кв, но котела е голям, а в тази настройка на контролера си мисля, че се задава мощността на

Котела(power)
6osi6 - майстор
Малкия написа:
Горелката е 25кв, но котела е голям
Намали ги на 15 кВ. Времето е топло. В долната част остави прегради за три хода, в последния ход сложи турбулатори. Ако котелът ти е с 8 секции, няма нужда от 6 хода, достатъчно голям е за горелката 25 кВ.
40°C на шнека е добре.
Валтер Желязков - специалист
Малкия написа:
Горелката е 25кв, но котела е голям, а в тази настройка на контролера си мисля, че се задава мощността на

Котела(power)
Разгледай си менюто. От горе пише BURNER /горелка/, номинална мощност на горелката.
Задава се мощност на котела, когато имаш обратната комбинация, малък котел-голяма горелка, за да ограничиш мощността на горелката.
За правилното изгаряне е определящо правилното насищане на горелката с въглерод /гориво/. Върху това оказват влияние следните параметри:
- мощност на горелката /котела/-увеличаваш мощност, увеличаваш подаването /насищането/, намаляваш ....
- капацитет на шнека-увеличаваш капацитета-намаляваш подаването и обратно
- калоричност на горивото-увеличаваш стойността-намаляваш подаването и обратно
- корекция гориво /+, -/ увеличаваш, намаляваш с толкова %
Дозата винаги е една и съща, според зададеното от потребителя. Контролера автоматично изчислява и подава необходимото гориво, като се регулира времето между подаванията.
Контролера модулира по температурата на водата, като следи и измененията на температурата на димните газове, и сам определя необходима мощност и плавно регулира оборотите на вентилатора.
При правилно калибриран шнек, зададена калорична стойност на горивото и стойност на вентилатор се наблюдава могилата, която трябва да е винаги еднаква и при ниска и висока мощност.
Височината се коригира с калоричността на горивото или корекция на горивото, но бавно и постепенно. Променяш параметър и изчакваш няколко часа да стабилизира работата, за да се разбере как е повлияла промяната.
Като се постигне постоянна могила се преминава към регулирането на въздуха при минимална и максимална мощност. Това може да се направи, като се даде минимална и максимална модулация на 10% и се регулира въздуха /спокоен пламък без сажди и дим/, за 100% вече е по лесно.
Другото е работа на контролера.
Друг важен момент е да се осигури малка делта между вход и изход на котела и плавно протичане на водата през него/нито бързо, нито бавно/, за да имате плавна работа/модулация/, което също се отразява на изгарянето.
Горе, долу това съм научил до този момент, ако може да помогне на някого.
gazgenerator - специалист
Здравейте!
Монтирах и моя контролер,благодарение на колегата Валтер Желязков и груповата поръчка.
Котела ми е Дефро с горелка Екоенергия.
Ето някой от настройките на първо време;
https://photos.app.goo.gl/gtNCtYTEbOCxK35m1
Има още доста неща,които трябва да се пипнат,но като цяло съм много доволен. :supz:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: