• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
boyanak написа:

Благодаря за отговора,но доколкото разбрах при въглищата ламбдата не върши работа!Наистина така ли е?
Колега, попитай в тази тема viewtopic.php?f=10&t=35553&p=907307&hilit=%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%B4%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB+%D0%BD%D0%B0+%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB#p907307
boyanak - напреднал
Колеги,доколкото видях в функциите на skzp-02,няма управление на шнек за транспорт на гориво!Моля ако греша да ме поправите?
6osi6 - майстор
Валтер Желязков написа:
Колега, попитай в тази тема ...
Не може да се сложи ей така ламбда, която да управлява съотношението, заради конструкцията на горелката.
Ако се увеличи въздуха в ретортна горелка и се намали подаването на гориво ще мине много време докато нивото на
горящите въглища спадне под отворите на решетката, а това ще доведе до повишаване на температурата на шнека и
образуване на нагар в коляното и отворите за въздух. Горивото трябва да е 3 сантиметра над решетката.
Автоматична настройка, но по ниво на гориво имат Heiztechnik eco и red eco, Defro Sigma E,
Racozy Cortina Carbo, SAS Solid, със сигурност и други.
В другия форум съм му казал какво управление може да постави за автоматично настройване на горивото,
само че, то няма да стане за горелката, ако е Екоенергия, защото настройката е по ниво на горивото.
Може да стане с Ecoenergia 19 и само с качествени въглища, но в повечето случаи се слагат на горелки с въртящи решетки,
за не се лъже сензора за нивото от образуваните буци шлака.

Тук на малка мощност гори с ламбда около 1.05 - 1.1
Не е нужно повече защото няма вторично горене. Нормално е горенето е с ламбда от 1.2 до 1.01.
Прикачен файл:
ACF3772.JPG
Прикачен файл:
ACF3775.JPG
Стойностите се намаляват с керамика около горелката
Прикачен файл:
ACF3784.JPG
над нея - около дефлектора
Прикачен файл:
ACF3780.JPG
над скарата за въглища
Прикачен файл:
ACF3798.JPG
ACF3798.JPG (32.26 KиБ) Видяна 1984 пъти
Валтер Желязков - специалист
Снимки от ъпгрейда на системата:

Прикачен файл

IMG_20180328_124145.jpg

Прикачен файл

IMG_20180328_124131.jpg
maistora1965 - специалист
Валтер Желязков написа:
Снимки от ъпгрейда на системата:
Много добре а да попитам системата пожарникар дето я виждам може ли да се купи отделно и от къде/как/ и как се активира.
Валтер Желязков - специалист
maistora1965 написа:
Валтер Желязков написа:
Снимки от ъпгрейда на системата:
Много добре а да попитам системата пожарникар дето я виждам може ли да се купи отделно и от къде/как/ и как се активира.

Моята е купена с котела от Полша.
Взимаш пластмасова туба плюс http://www.thermoeconomic.com/predpazen ... bvts-p475/ и маркуч. Сондата се монтира в основата на бункера. Входа за водата при мен е от страни на бункера.
Последна промяна от Валтер Желязков на ср мар 28, 2018 10:42 pm, променено общо 1 път.
maistora1965 - специалист
Извинявам се но пак не разбрах сигурно е от дюлевата :lol: това нещо само ли се активира че искам да съм спокоен като остане жената сама с котела.Извинявам се писали сме заедно.
Валтер Желязков - специалист
maistora1965 написа:
Извинявам се но пак не разбрах сигурно е от дюлевата :lol: това нещо само ли се активира че искам да съм спокоен като остане жената сама с котела.
Да!
Rlulchev - напреднал
Пред хидравличния изравнител има още една помпа или бъркам.
Валтер Желязков - специалист
Rlulchev написа:
Пред хидравличния изравнител има още една помпа или бъркам.
Да, има на връщането.
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: