• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет окт 05, 2018 1:18 pmВалтер Желязков написа:
Контролера може да работи с външен термостат с нормално отворени контакти, без напрежение. Свързването става с двупроводен кабел към клемите на зелената букса отзад. Маха се моста на СО1 или СО2, в зависимост коя помпа ще се управлява. Термостата ще включва или изключва помпата в зависимост от зададената температура. Този термостат няма да изведе информация на дисплея на контролера и не влияе на управлението на горелката. Контролера не получава информация от външния термостат. Под външен термостат имам в предвид, който не е от комплекта. Може да си го направите, като прочетете второто мнение на автора на темата, от първата страница.
Оригиналния стаен термосензор, представлява това.
Изображение
Благодаря за изчерпателния отговор..ще се обадя там от където взех горелката за оригиналния термосензор
itu
Поздрави на всички във форума.
Въпросът ми е:
"Каква е точната последователност при калибриране екрана на контролер SKZP-02" ?
Пробвам според инструкцията, но контролерът остава неуправляем. Появяват се кръгчета с различни цветове, много рядко пулсиращи.
Контролерът съм го ползвал един сезон и не съм имал проблеми.През лятото беше изключен от ел.мрежата.
Ще съм ВИ благодарен, ако можете да дадете съвет, как да го вкарам в правия път!
itu
Поздрави на всички във форума.
Въпросът ми е:
"Каква е точната последователност при калибриране екрана на контролер SKZP-02" ?
Пробвам според инструкцията, но контролерът остава неуправляем. Появяват се кръгчета с различни цветове, много рядко пулсиращи.
Контролерът съм го ползвал един сезон и не съм имал проблеми.През лятото беше изключен от ел.мрежата.
Ще съм ВИ благодарен, ако можете да дадете съвет, как да го вкарам в правия път!
itu
ср окт 24, 2018 9:04 pmВалтер Желязков написа:
Благодаря Ви за помощта г-н Желязков. За съжаление въпреки настойчивостта ми /от 16,30 часа до 23,00 часа борба без прекъсване/ контролерът не
проработи. Много трудно успявах да задам някакви стойности, защото скалите играеха. Уж вече въведени стойности се променяха без моя намеса, а отварянето на някои прозорци ставаше с много пъти връщане. Все пак успях да изпробвам работата на един стенен конвектор, но трябваше да играя ролята на контролер. Нямам идеи за утре, просто защото вярвах, че с правилно извършената калибровка всичко ще си дойде на мястото, но уви.
Желая Ви здраве и лека вечер!
Валтер Желязков - специалист
Пробва ли да му дадеш заводски настройки?
Следващата стъпка е преинсталация.
transportna - специалист
@itu, според мен контролерът ти изобщо не е калибриран и затова ти прави тези магарии. Според инструкцията:
Натиснете /жълтият бутон/ 10 пъти през интервал от 1 секунда, за да се визуализира червен екран за калибриране на дисплея. Показва се мигаща точка. Докоснете точката. Показват се две точки. Докоснете всички точки, за да завършите калибрирането.
То се вижда и на клипчето което Валтер ти е пратил,но може пък да не си разбрал, че се натиска няколко пъти жълтият бутон. Не забравяй после да натиснеш бутона SAVE, за да си запази настройките.
Успех!
rcmodeli - специалист
Колеги от опита ми с тъчове на монитори... Не се калибрират, ако са притиснати по някакъв начин и ако са мръсни (по ъглите под ламарината) разглобяване почистване и са готови.
Валтер Желязков - специалист
itu, какво стана с контролера?
energo - специалист
пон авг 20, 2018 4:16 pmRadoslaw написа:
Трябва ми един контролер Тимел за един познат.За една бройка,не си заслужава доставка.Ако има желаещи ,мога да организирам
доставка,както направих и зимата.

Има излишен Тимел колега 0887753238
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: