• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
transportna - специалист
Излезе нова версия 2.08 за ъпдейт софтуера на контролера.
Новото на пръв поглед е корекции във времената за аларма Няма гориво - NO FUEL и е добавена функция за автоматично почистване на дюзите чрез продухване, както и деактивиране на функцията за следене на отворен/затворен капак на бункера.
Успех на всички!
Валтер Желязков - специалист
При мен нещата са следните: котела има мощност 18 кW, а горелката ми е Екоенергия 25 кW. Аз поставих като стойност за контролера 18 kW. Логиката ми: ако горелката подаде 25 kW пък котела може да усвои само 18 останалите киловати са ми в излишък.

Вие как мислите кое е правилното решение в случая?
Какъв е диапазона на модулацията, но не зададените стойности, а от графиките?
transportna - специалист
Преди две седмици си пуснах горелката и контролера за пръв път. Версията на софта беше 1.86. Мощността си беше настроена на 20 kW. и оцветяването на бутоните беше в сиво. Тоест не ми се даваше възможност да си я променя. Направих старт и всичко си тръгна, като за Макс мощност настроих 80% за Минимална - 10 %. Тоест горелката ще работи в модулация от 2kW до 16 кW. Котела ми е 18 kW значи всичко си е в границите.
После смених софтуера на 2.04 и се светнах, че мога да коригирам всички стойности които са в сиво, като мина в администраторски режим. Речено-сторено. Поставих си този път мощността да е 18 kW, колкото е котела ми /така пише в превода/. Този път за модулацията Макс мощност настроих 90% за Минимална - 5 %. Тоест горелката ще работи в модулация от 0.9 kW до 16.2 кW. Котела ми е 18 kW значи всичко отново си е в границите на нормалното. От този пример се вижда как контролера може да бъде настроен с различни параметри и пак да постигнем почти еднакви резултати.

Точните параметри за мощност на горелката, котела, калоричноста на горивото помагат за по правилното изчисление на количеството изразходвано гориво.

Сега отговарям на колегата Валтер Желязков: Модулацията ми е 10% - 40% от графиките ми за последните 2 часа. Отново му благодаря за съдействието. Ние поддържаме връзка по телефона и сме ги прокоментирали нещата, но описвам нещата с примери за тези, които ще четат по-късно за да им е по-ясна материята. Успех на всички!
Валтер Желязков - специалист
Сега отговарям на колегата Валтер Желязков: Модулацията ми е 10% - 40% от графиките ми за последните 2 часа. Отново му благодаря за съдействието. Ние поддържаме връзка по телефона и сме ги прокоментирали нещата, но описвам нещата с примери за тези, които ще четат по-късно за да им е по-ясна материята. Успех на всички!
Това имах в предвид, ако сега модулира 10-40 то при 25 kw ще модулира 10-30, иначе казано, и в двата случая дава една и съща мощност.
Точните параметри за мощност на горелката, котела, калоричноста на горивото помагат за по правилното изчисление на количеството изразходвано гориво.
Освен изброеното, искам да добавя и точния капацитет на шнека. Да не се приема като обида, ако някой не знае как да го направи, може да обясня.

Друго, което съм забелязал при мен е, че при въведена мощност на горелката 19, а не 15 /мощността на котела/ се наблюдава по плавно покачване на мощността. Има по добро насищане с гориво и по добро изгаряне. По този начин разполагам с по голяма мощност още в началото на модулацията, като софтуерно съм ограничил горната граница на 80% и горелката няма да развива повече от 14 kw.
Модулирането в ниския диапазон води и до по ниска температура на изгорелите газове, а от там и по малки загуби.
Малкия - специалист
И мойте настройки.

Прикачен файл

WP_20171115_21_55_43_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171115_21_55_23_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171115_21_55_01_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171115_21_54_55_Pro.jpg
Валтер Желязков - специалист
Малкия написа:
И мойте настройки.
Качи всички настройки модулация и т. н...
Много голям капацитет на шнека имаш.
Каква калоричност на горивото си задал?
Минималния въздух е доста.
Запечатена ли е гривната и спазена ли е посоката при монтажа?
Може и някоя снимка по време на работа.
Малкия - специалист
Здравейте,
Не разбрах дали ме питате за горивната камера или за някаква гривна

Въглищата са ми лоши, и ако не им се подава въздух гаснат.
На котела съм му задал 20кВ.
Капацитета на шнека не е мерен. Гледам да намеря баланса между количеството подавано гориво и подаването на въздух. Опитвам се да постигна оптимално горене.

Прикачен файл

WP_20171117_11_27_01_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171117_11_26_20_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171117_11_22_02_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171117_11_21_51_Pro.jpg

Прикачен файл

WP_20171117_11_21_44_Pro.jpg
Валтер Желязков - специалист
"Малкия"
Върху главата на горелката, дето става горенето, има гривна /реторта/ на която се намират дюзите за въздуха. Бутни я леко и виж дали мърда на горе, ако мърда трябва да се запечати със термоустойчив силикон. Гривната се слага с по малкото дупки към бункера.
Направи си измерване на капацитета на шнека и вкарай реалната стойност. Времето за подаване го направи на три секунди/ по малки порции, по на често/.
Модулацията е добре, само увеличи времето за прегряване поне на 20 минути. Намали долната граница на въздуха на 5%. Колко вата е вентилатора и клапата му отворена ли е?
Калоричността за сега остави така.
Преди да правиш каквито и да е настройки си запиши старите, след това влизаш, като администратор, даваш фабрични настройки, калибрираш екрана и въвеждаш новите.
Подаваш гориво докато се получи могила 1, 2 сантиметра над най горните въздушни дюзи на ретортата. Горенето става върху ретортата, а не в нея. Пламъка трябва да е спокоен, наситен жълт, а не да е като реактивен двигател. Могилата трябва да стои и при ниска, и при висока мощност, без да се разпада. Ако се получава дупка в могилата /обикновено при ниска мощност/, намали калоричността на горивото с една, две десети/kwh*kg/, ако прелива увеличаваш. След получаването на устойчива могила, направи вече по фините корекции на въздуха. Малко въздух /пушек и сажди/, много въздух/шлака/.
След промяната на някой параметър трябва да изчакаш няколко часа, контролера да стабилизира работата на горелката, за да видиш и разбереш какво се е променило.
Малкия - специалист
Малкия написа:
"Валтер Желязков"
Със сигурност не е уплътнена гривната, защото я слагах аз, а когато ми я доставиха не ми казаха , че изобщо трябва да се уплътнява някъде. Уплътнението става само на дъното ли, или и по периферията?
Вентилатора е 80W, клапата му е отворена на 100%.
Валтер Желязков - специалист
Малкия написа:
Малкия написа:
"Валтер Желязков"
Като обърнеш гривната трябва да има канал за силикона. Внимавай с количеството силикон да незапушиш някоя дюза за въздуха. Виждал съм и допълнително запечатени и от външната страна.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: