• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Малкия - специалист
Вече няколко пъти ми се случива, да ми връща пушак през бункера. На вас дали ви се е случвало?
Обикновенно ми се случва когато остане малко гориво в бункера, обаче би трябвало да има друга пеичина. Можи би гадните въглища затискат вентилатора и той от немай къде избутва дум през бункера? Мислех, че може да е от малко количество подавано гориво, но аз и сега изхвърлям неизгоряли въглени и пепел.
Промених малко въздуха, намалих го на 5-20%.
шоп - майстор
Малкия написа:
Вече няколко пъти ми се случива, да ми връща пушак през бункера. На вас дали ви се е случвало?
Обикновенно ми се случва когато остане малко гориво в бункера
Винаги ми е задимен бункера, когато останат 2-3 щепи въглища на дъното и шнека се вижда.
Не виждам проблем в това, нали бункера има уплътнен капак.
transportna - специалист
Случи ми се яко опушване с дим през бункера. Котелното се беше задимило напълно, но горелката си работеше. Даже обсъдихме въпроса с колегата Валтер Желязков, дали ще е добре към контролера да не се свърже димен датчик. Проблема за задимяването се оказа в уплътнителната гума на ревизионния капак на бункера. Когато се пристегне здраво с двата болта гумата хлътва навътре с 2-3 мм и оттам пропускаше дима. Сложих силикон и алум. тиксо и се кротна за сега, но оставиш ли по-дълго капака отворен се мъчи да пропушва през горивото. Също забелязах, че ако първо вадя пепелта /сгурта/ от кутията под котела и после отоворя бункера за да досипя гориво, по-бързо се мъчи да пропуши.
Малкия - специалист
шоп написа:
Малкия написа:
Винаги ми е задимен бункера, когато останат 2-3 щепи въглища на дъното и шнека се вижда.
Не виждам проблем в това, нали бункера има уплътнен капак.
При мен явно не е толкова добре уплътнен, защото пропуска дим от капака на бункера...

транспортна - при мен също се получи като отворих да дозареждам, тогава тръгна дима. Затворих го, но започна да излиза през капака и реших да пусна шнека да пробута въглища, защото си помислих, че може много ниско да е паднала жарта, но не се оправи. Минаха няколко минути и тогава спря да пропушва, дозаредих и така...Но за мен е неприемливо да пропушва без значение от условията...
шоп - майстор
:!:
Колеги, ако бункера пропушва от капака за зареждане това е сериозен проблем. Може да доведе до пожар.

Добре уплътненият бункер е предпоставка да не се образува обратен огън... Ако нямате и система автоматичен пожарникар... :shock:


:shock: :shock: :shock: нали ако пропушва по същата логика и кислород може да влезе от там и като се запалят 200 кг въглища нощно време....
колегите ще гасят вместо да спят:-) :x
Малкия - специалист
Вие къде сте си монтирали температурния датчик за шнека? За защитата против обратен пламък.
a44o - напреднал
При мен на Екоенергията си има определени места > ляво,дясно> за датчика,а този на пожарникара е "прилепен" до корпуса на шнека
Валтер Желязков - специалист
Малкия написа:
Вие къде сте си монтирали температурния датчик за шнека? За защитата против обратен пламък.
На моя монтаж имам снимка в началото на темата.
a44o - напреднал
Благодарности на Валтер Желязков за осъществената поръчка от Тимел,днес си получих коледния подарък за котелното!
В следващите дни ще последва и свързването на модула.
шоп написа:
:!:
Колеги, ако ....
...колегите ще гасят вместо да спят:-) :x
Шопе, в МВРто не се спи.
Провежда се специализирана операция или се носи дежурство.
Особено второто, ако да си псува народа. По добре тъй, вместо да му се гаси имот или да бъде спасяван.
Първата ми Нова година гасих комин и котелно, час преди Часът.
Надявам се тая да е спокойна!
.......еее, споко де, не само за мен, а и за сите българи!
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: