• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 60
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Валтер Желязков - специалист
Малкия
Каква мощност е котела?
Малкия - специалист
Валтер Желязков написа:
Малкия
Каква мощност е котела?
Котела е виадрус преправен на 9 секции..
шоп - майстор
Валтер Желязков написа:
"Малкия"

Калоричността за сега остави така.
Хм, не съм съгласен. Нямам опит с тези модерни контролери, но съм изгорил автоматично в екоенергията над 20 тона пернишки въглища през годините. Зададените калории са почти като за донбаски, а пернишките са с калориност 1/3 по-малко. 1000% съм сигурен, че колегата гори не бобовдолска, а пернишка фракция. Познавам шлаката и сгурията. 99% е измама да Ви докарат бобовдолска фракция с камион с рег.номер РК вместо КН :-)))))))))))))))))

Въглищата от мина "Бела вода" са с калоричност 4000-4200 kcal/kg. Като тези с показател 4200 се водят обогатени. Който е запознат с технологията, знае как се обогатява. Няма ситна обогатена фракция, така, че калоричността е 4000kcal/kg

Относно уплътняването на ретортата. Вече 4 ти отоплителен сезон започвам с екоенергията. 2 са били с уплътнена с черен термосиликон гривна и 2 без. Разлика няма..

Относно подаването Препоръчвате 3 сек подаване. Моя контролер е античен, Титаник. От близо 4 годишният ми опит мога да кажа, че най-доброто горене постигам с подаване около 15 секунди. Въглищата не са като пелетите и не обичат чести подаваня. Изпробвал съм подаване от 2 сек до 99 сек.
Последното го пиша с уговорката за моя контролер, където ръчно се задават и подаване и пауза.

Относно въздуха 100% съм съгласен. Дори на око се различава когато има недостиг или излишен въздух. И едното и другото оказват супер негативно влияние. Плямъка трябва да е спокоен, висок, без дим и сажди и никога форсиран като в бензинова и пропанова горелка както е на снимките на @малкия.

Успехи!
Последна промяна от шоп на нед ное 19, 2017 6:42 pm, променено общо 1 път.
Валтер Желязков - специалист
Честно казано, нямам опит с горенето на ниско калорично гориво.
Разговарях с колега, който гори в момента брикетна пепел и е с настройка 7.1 kwh/kg и подаване 2 сек. Капацитет на шнека 12.5 кг., но това зависи от фракцията. Горелка Екоенергия 25. Относно запечатването, може и без него, но има и много "реплики", при които качеството куца.
Все от някъде трябва да започне. Трябва да има достатъчно гориво, след това да настройва самото горене.
При този контролер можем да изберем времето за подаване, но времето между подаванията се избира автоматично от контролера и зависи от силата на модулация, температурата на водата.
Това е за автоматичния режим, но може да работи и в ръчен, като Титаника.
Валтер Желязков - специалист
Малкия написа:
Валтер Желязков написа:
Малкия
Каква мощност е котела?
Котела е виадрус преправен на 9 секции..
Това е около 50 kw?
Защо си ограничил горелката на 20 kw? Колко и е максималната мощност?
Малкия - специалист
Валтер Желязков написа:
Валтер Желязков написа:
шоп написа:
Горелката е 25kW. Ами не знаех как ще реагира горелката на котел със значително по-голяма мощност от нея. А и толкова си беше по дефолт. Горелката е екоенергия 25кВ.

Радвам се, колегата шоп се е включил. Той ми помогна доста за направата на котела.
Шоп, би ли казал какъв ти е капацитета на шнека.
При мен за момента се наблюдава като че ли излишък на гориво.
Валтер Желязков - специалист
Направи си измерване на твоя шнек. Има различни двигатели и редуктори, различно предавателно число, от там и разлика в оборотите на шнека за минута, и разлика в килограмите.
шоп - майстор
Малкия написа:
Шоп, би ли казал какъв ти е капацитета на шнека.
При мен за момента се наблюдава като че ли излишък на гориво.
Да ти кажа честно-не знам. Никога не съм замервал този параметър.

При управлението Титаник, ако има излишък гориво ще изпадат недоизгорели въгленчета. Относно настройки не мога да ти бъда полезен, защото сме с различни поколения управления.
Малкия - специалист
Здравейте,
Днес направих някои промени по настройките на котролера. Може би за сега нещата са по-добре.

Горивото съм го задал калоричност 4200kWh/kg , и аз мисля че са пернишки. В менюто fuel има и една корекция която е изразена в проценти, знаете ли за какво служи тя. Към момента имам в повече количество подавани въглища. Трябва да го намаля, защото падат неизгоряли въглища. Дали тази корекция не е за това?
Вентилатора ми е 5-22%.
Шнека ми е 15кг/час , измерено и въведено вече. На 5 секунди подаване.
Котеа съм го задал 25кВ колкото е горелката (иначе самия котел е около 50кВ, не знам какво може да стане ако го задам толкова)
Модулацията си ми е 10-100%
Валтер Желязков - специалист
Малкия написа:
Здравейте,
Днес направих някои промени по настройките на котролера. Може би за сега нещата са по-добре.

Горивото съм го задал калоричност 4200kWh/kg , и аз мисля че са пернишки. В менюто fuel има и една корекция която е изразена в проценти, знаете ли за какво служи тя. Към момента имам в повече количество подавани въглища. Трябва да го намаля, защото падат неизгоряли въглища. Дали тази корекция не е за това?
Вентилатора ми е 5-22%.
Шнека ми е 15кг/час , измерено и въведено вече. На 5 секунди подаване.
Котеа съм го задал 25кВ колкото е горелката (иначе самия котел е около 50кВ, не знам какво може да стане ако го задам толкова)
Модулацията си ми е 10-100%
Единия вариант е да увеличиш калоричността с една, две десети. Другият е да дадеш % на минус, като почнеш от 1%, изчакваш няколко часа и така, докато ти хареса.
И да напишеш 50 kw на горелката капацитета е 25, няма от къде да изкара повече.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 60

Тема "Контролер SKZP-02 настройка и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: