Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп написа:
dani68 написа:
Температурата в стаята където е печката / 25 кв.м/ сутринта беше 30 градуса,
Ох!!!

А пък аз се оплаквам, че жената под 25 градуса и е студено!

Доста хора се отопляват с топлоносител 28-30 градуса, а Вие в помещението имате тези и над тези градуси!
Не обичам въобще да е много топло, но за измерванията трая. Апартамента ни е много топъл, даже тая вечер не искаха да я палим, но трябва.
шоп - майстор
dani68 написа:
Температурата в стаята където е печката / 25 кв.м/ сутринта беше 30 градуса,


dani68 написа:
Не обичам въобще да е много топло, но за измерванията трая. Апартамента ни е много топъл, даже тая вечер не искаха да я палим, но трябва.
Има доста евтини и работещи решения за контрол на температурата в помещенията. Например ст. термостат или термоглави на радиаторите.
Купих "котка в чувал" , не се допитах първоначално тук, но....Затова днес се престраших да питам тук и да чуя съветите ви. Явно нещо ще се променя, но този път не трябва да греша :?
andy_forresite - майстор
22 по стаите е добре. Проблемът са 30-те в стаята. Тях какво може да ги направим? Не може ли от вратата да пратиш топло към съседна стая, коридор :?
По принцип камината трябва да има датчик за стайна температура. "От копчетата" трябва да я нагласиш на желаната температура в стаята, да вдигнеш градусите на водата за да може да отопли и другите стаи. Защото тя ще достигне стайната, където е тя ... да кажем 24° и ще почне гасене. Значи другите помещения трябва да са стигнали поне 22, нали така. Следователно по-висока температура на водата.
За градусите в комина - приемливо е до 130 градуса на най-високата степен. Хайде може и 140 на моменти. Ако са над, ще направиш "тунинг" с навита като пружина арматурна пръчка по 2 м всяка 6 мм дебела, стъпка 30-35 мм с диаметър 14-15 мм под диаметъра на димогарните тръби. И си готов :yawinkle: Ама виж как да й направиш поносима стайна от настройките че това 30 градуса е ужас.
andy_forresite написа:
22 по стаите е добре. Проблемът са 30-те в стаята. Тях какво може да ги направим? Не може ли от вратата да пратиш топло към съседна стая, коридор :?
По принцип камината трябва да има датчик за стайна температура. "От копчетата" трябва да я нагласиш на желаната температура в стаята, да вдигнеш градусите на водата за да може да отопли и другите стаи. Защото тя ще достигне стайната, където е тя ... да кажем 24° и ще почне гасене. Значи другите помещения трябва да са стигнали поне 22, нали така. Следователно по-висока температура на водата.
За градусите в комина - приемливо е до 130 градуса на най-високата степен. Хайде може и 140 на моменти. Ако са над, ще направиш "тунинг" с навита като пружина арматурна пръчка по 2 м всяка 6 мм дебела, стъпка 30-35 мм с диаметър 14-15 мм под диаметъра на димогарните тръби. И си готов :yawinkle: Ама виж как да й направиш поносима стайна от настройките че това 30 градуса е ужас.
Имаме си едно 3 годишно слънчице и всички врати са отворени, коридор 12кв.м + тераса /кухня/ 5 кв.м. Когато всички врати са отворени температурата в стаята е около 26-27 гр. при 50 гр. на водата. Кюнците въобще не могат да се пипнат. Една позната фирма занимаваща се основно с това, обещаха другата седмица да дойдат да замерят тези газове.
jabata - специалист
Ами какво искаш повече. В стаята където е камината, температурата е 30 градуса. Ами ако имаш радиатор в тази стая, го изключи. Ако нямаш, значи камината има много загуби.
Не можеш да си държиш ръката на кюнеца - ами това говори че камината е неефективна, и праща голяма част от топлинната енергия навън. Което извинявай че ще го кажа, ама явно говори че камината е един огромен боклук. Неслучайно търговеца не иска да дойде, защото знае какво ти е продал. И е радостен че е намерил поредния балък да си купи огромния боклук който продава.
Това вече го разбрах, за жалост.
Здравейте колега. Ще се опитам да ти помогна до колкото имам скромни познания в тази област придобит от работата ми на сервизен техник на такива съоръжения 4 сезон.
Ще се опитам и да развенчая различни митове относно пелетните съоражения.
Зад любимия ми израз " ава мноо ми гори ,, се крият доста много фактори и грешки и в мн.редки случаи вината е в камината котела или горелката.
Конкретно в твоя случай. 110 квадрата селската изчислено 11 кв. Бойлер 80л. 3 кв. Запас 3 -4 кв. Ей ти ги 17 18 кв. Сиреч караш камината да работи на ръба на възможностите си. Отворена система. Абсурд. Това смъква кпд то.. При пелетите имаш контролирано изгаряне-постоянен огън. Не като при дървата колкото сложиш. Така, че манометърчето и затворен съд. Не е по- опасно. Друго. Ако не ти е добре балансирана системата също имаш зягуби. Ако си навързал последователно всички радиатори или поне 2 големи то и котела на ТЕЦ-а да ти докарам няма да те стопли.
Предполагам си изхвърлил въглищарката и с 2 холендъра си сложик новия котел.
И последно. Пелетните камини са умни устройства. "Кат гури мноо" не са ръчкат параметри и да са слушат диванни специалисти ами се търси добър майстор дето разбира. Ама не такъв дето носи анцунг а лятото е гол до кръста и обеснява 30 години как сямо туй е прайл на от как са помни е все таксиджия. Постоянно ходя подир такива и виждам как ефтинкото става скъпо.
nikolov333 - майстор
Явно, само ти си му спасението на човека.. :-D
sian - специалист
Колега Peletmaistor на отворената система с колко и пада
КПД то спрямо затворената и защо.
А според мен колегата със злополучната камина може да подобри положението ако сложи допълнителен топлообменник на изхода надимните газове на камината . Топлообменник ще доподгрява водата.
Все си мисля че съм срещал готова решения, а може и да греша. Стига да има достатъчно място между камината и комина.

Тема "Пелетна камина Сизоматик 18 А проблеми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: