Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон окт 08, 2018 3:56 pmДимитър Димов написа:
пон окт 08, 2018 3:35 pmbalin написа:
съб окт 06, 2018 2:29 pmlpoik написа:
Продавача ти казва това пале е 1 кубик па ти си ги прекарвай както искаш дали в чували,колички,ремаркета и си ги реди както искаш,но винаги ти ще бъдеш ощетения .Аз съм сигурен,че ако се наредят както трябва с сигурност дърва ще са по малко. :? :partyman:
Да обаче продавача не е търговец и са му наредени 20 кубика дърва под една стряха и няма на палета :)
След като са под стряха наредени,виж на каква дължина са рязани, след това си смяташ дължина по височина и намираш колко ти е един кубик.Ако са по 33 см,взимаш един ред 1,5 м. х 2 м. и караш в къщи.
благодаря :yawinkle:
radius - майстор
Варненски кубик - 0,8/0,8/0,8 видимо кубик, а като умножиш 0,512 кубика. Честито.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
На палета се нарежда външният контур само, при това дървата са и кръстосани. Уж за устойчивост!!!
След това се нахвърлят в образувалата се в средата кухина и само най-отгоре се подреждат за да изглеждат че са редени.
И реално стават към 0,7кубик, нищо че размерите отговарят горе-долу!
Жоро Георгиев - специалист
http://www.e-shop-bg.eu/blog/%D0%BE%D0% ... %BD%D1%82/

Според тая таблица един кубик дъб (аз разбирам плътен кубик) е 890 кг. Защо при това положение дървата не се продават на килограм/тон? Преди години дървата във Варненското "Топливо" се продаваха на тон. Може и сега да е така.
infomar
Дървата в чували не ги продават на кубик, а на килограм. Обикновено един чувал без значение големината му се продава с обявено тегло 20 кг и цена в зависимост от продавача и дали дървата са бук, дъб, бор, или др. 3-5-7 лв.
-- дъб - летен дъб – средно 790 кг./м3 - зимен дъб – средно 810 кг./м3 -
-- бук средно 720 кг./м3.
-- бял бор средно 520 кг./м3.
-- черен бор средно 590 кг./м3.
-- орех средно 680 кг./м3

Има и информация която е с други данни.
http://darvaruse.com/polezna-informaciq/
Жоро Георгиев - специалист
съб окт 20, 2018 9:09 aminfomar написа:
Дървата в чували не ги продават на кубик, а на килограм. Обикновено един чувал без значение големината му се продава с обявено тегло 20 кг и цена в зависимост от продавача и дали дървата са бук, дъб, бор, или др. 3-5-7 лв.
Сега вече ми се изясни въпросът в заглавието на темата. Колегата е видял някъде да продават дърва в чували на килограм и иска да направи сравнение на тази цена с цената на кубик.

Тема "колко чували нарязани и нацепени cа 1 кубик дърва" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: