Най - вълнуващия въпрос зимно време.
rady88 - помощник
Здравейте пускам тази тема с надеждата да помогнете както на мен така и на някой друг новодошъл в форума. На всички ни е ясно , че зимата си идва всяка година , но някои като мен все си повтарят, ааа има време още е лято ето , че вече не е и ми се налага да отреагирам бързичко за зимния сезон. Налага ми се да отоплявам къщичка по точно втори етаж 50 кв.м. , първият , който е и като мазе не мисля да го отоплявам . Тъй като все си повтарях, че зимата е далече сега ми се налага да отреагирам с ограничен бюджет от заплата и половина :). Реших да сложа комбиниран котел в мазето и четири радиатора на втория етаж засега съм се спрял на котел Бисолид или Бурнит. Та въпросите ми са от ваш опит коя от двете марки да избера , другото което ми казаха в единия магазин е че площа за отопление била много малка и горелката нямало да работи нормално щяла много да харчи , постоянно да се гаси и тем подобни и затова ми препоръчаха друг котел на който цената му беше два пъти по голяма от този за който ги разпитвах. Разбира се им обясних , че повече от 3,500 лева за котел не давам , но не те си продължават с теориите за как щял по скъпия да се изплати и тем подобни глупости. Ще Ви бъда изключително благодарен ако изкажете компетентно мнение за тези две марки котли или други добри , но в посочения от мен ценови диапазон , а също и вярно ли е това че ще е проблем малката площ за отопление. Благодаря ви предварително.
gnt69 - майстор
Защо не помислиш за камина.
rady88 - помощник
Мина ми през ума това за камината , но просто нямам къде да я сложа на етажа , не ми се кърти , не искам и да ми се мятат тръби из стаята , че съм хвърлил пари сигурно за десет котела по този етаж. Другия вариант е да сложа тази камина в мазето , но ще губя доста от това че ще топля и едно мазе.
filmatoplo - майстор
За 50 квадрата супер ,Екоспар В12 .
rady88 - помощник
Благодаря на всички за съветите , но взех един турски котел Emtas и да видим какво ще се получи . Малко като очукан и заварен в някой гараж изглежда , но в крайна сметка ще си покаже що за стока е при работа. Е със сигурност ще го понарежа малко , но напролет. В общи линии не е много зле , но малко са си оставили ръцете по управлението , а и разчиташ само на едното задушаване , за да не се самозапали бункера така че има си работа по него. А и най важното тези които го вкарваха в мазето решиха че могат да поемат цирколационната помпа :) , че щях да им счупа главичката с нея като я извадих от куфара им с инструменти.
ktch_1964 - специалист
Здравей , дай информация колко киловата е котела , да не се окаже твърде мощен за твоята квадратура.
По нагоре пишеш , че искаш комбиниран котел е този не е такъв , това е котел с всеядна горелка.
Ако по нататък смятъш да правиш нещо по него , то първата ти работа е да направиш система "автоматичен пожарникар".
rady88 - помощник
Този от когото го взех каза че работи в диапазона от 3 до 30 киловата , но по скоро е от 10 до 30 . За ,,автоматичния пожарникар,, си напълно прав и да спрях се на всегоривна горелка , защото при мен се намира чипс и подобни боклуци за без пари трябва само да видя как ще се справя конусния бункер ако трябва ще го преправя и него . Но засега ще сме на въглища и пробички с различни боклуци и различни пелети . Иначе трима човека взехме такъв котел единият от снощи вече работи но на пелети , а аз сега слизам да връзвам боклуците около котела.
ktch_1964 - специалист
Желая ти успех с чипса , аз поне не можах да науча моята горелка да гори чипс , все зависваше в бункера. За чипс трябва
специален бункер с бъркалка " по модел на котлите херц". Побързай с инсталацията на котела, че стана студено.
rady88 - помощник
Така всичко е готово , но гори като за последно то дори и на въглища ще е солено. Но какво да се прави каквото такова.

Тема "Помощ при избор на пелетен или комбиниран котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: