Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, от скоро имам пелетна камина и бойлер на сънсистем 150л с две серпертини подов монтаж, камината е свързана към бойлера през електрическа задвижка която управлям с дт-1, камината работи на 60 градуса, Т1 на дт ми е настроена на 47 градуса, а дТ съм я направил на 3 градуса, всичко е точно при достигане на температура от 47 градуса в камината се отваря задвижката но веднъж отвори ли се повече не се затваря докато не спадне температурата какъв е проблема, опитва ли се да изравни Т на бойлера с Т на камината или нз и аз, но не мисля че трябва да е така. Според това което прочетох в указанието на дт при моята настройка и достигане на темепратура от 50 градуса трябва да спре да циркулира през бойлера така ли е?
шоп - майстор
Да не сте разменили местата на двата датчика?
шоп написа:
Да не сте разменили местата на двата датчика?
Проверих първо за това, когато махна датчика от бойлера показанието на ДТ започва да спада когато е в режим да показва температурата във бойлера. Датчиците са на правилните си места.
filmatoplo - майстор
В случая когато камината вдигне 50 гр ще отвори клапана и ще седи отворен докато температурата на бйлера не се повиши или изравни с тази на камината .
Последна промяна от filmatoplo на пон дек 25, 2017 3:26 pm, променено общо 1 път.
Добре, значи това изяснява проблема, а има ли начин да поддържам една температура без да се налага да достигам температурата на камината, и нещо друго в такъв случай dT каква роля играе?
filmatoplo - майстор
Чети упътването ,там е за слънчев панел то е същото ,делта те е разликата в температурата между панела (камината ) и бойлера .ако задаваш по голямо число - вентила ще отвори при по голяма температура между камината и бойлера .Ако Делтата е 3 градуса - вентила ще включи когато бойлера е по студен с 3 градуса от камината ,а ще се затвори когато бойлера се затопли.

Тема "Диференциален темостат дт-1 настройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: