Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Брао, Румба!
Ко ши муй кът му разбираш?!
Още една GirlFriend упраена. Ай чиститу!
tweety.vr - напреднал
Rumen72 написа:
Няма Туйти - няма резултат - възможни 3 сценария
1 сц- Стана мазало и Туити няма как да пише
2 сц - Нищо не стана и Туити е заета да чисти горелка през 3 часа
3сц - Сичко е ОК и Туйти се разкарва по фрашки из къщи и не и пука ни за котел ни за форум!!!
а дано да е третият :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
:lol:
Тук съм, разбира се, че ще пиша, нали затова е форума, за обмяна на безценно инфо :tonqe:
Но сценария е горе долу №2, тествам я и намалям през - 0,2, за да видим резултата, но не се оправиха нещата. И днес вече стигнах до ефекта, че вече няма накъде намалям, защото не може да вдигне вече градусите. Стигна на режим Р2 до 58 градуса и не минава на Р1, не може да премине в режим модулация. :|
Да пробвам в обратен ред, от моите стойности да вдигам нагоре с по 0,2, но до колкото разбрах, така ще се вдига температурата :?:
Rumen72 - специалист
tweety.vr написа:
Rumen72 написа:
Няма Туйти - няма резултат - възможни 3 сценария
1 сц- Стана мазало и Туити няма как да пише
2 сц - Нищо не стана и Туити е заета да чисти горелка през 3 часа
3сц - Сичко е ОК и Туйти се разкарва по фрашки из къщи и не и пука ни за котел ни за форум!!!
а дано да е третият :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
:lol:
Тук съм, разбира се, че ще пиша, нали затова е форума, за обмяна на безценно инфо :tonqe:
Но сценария е горе долу №2, тествам я и намалям през - 0,2, за да видим резултата, но не се оправиха нещата. И днес вече стигнах до ефекта, че вече няма накъде намалям, защото не може да вдигне вече градусите. Стигна на режим Р2 до 58 градуса и не минава на Р1, не може да премине в режим модулация. :|
Да пробвам в обратен ред, от моите стойности да вдигам нагоре с по 0,2, но до колкото разбрах, така ще се вдига температурата :?:
Не ти трябва да пише модулация/ грешен превод/ като напише модулация значи е в режим поддръжка, с най малко въздух и пелети и без самопочостване! Самото автоматично променяне на степените от горелката е същността на модулацията!
Караш на режим авто и дигни Р05 на 40, макар , че така ще има „играене” на осветеността, пробвай!
Rumen72 - специалист
Ето ти логиката на горене и поддръжка в оригинал

Прикачен файл

Screenshot_2017-11-18-16-38-20.jpeg
tweety.vr - напреднал
Добре, на режим auto е. До колкото разбирам е добре изобщо да не влиза в режим Модулация и Режим на готовност - това искаме да постигнем, така ли :?
Ето шлаката:
Прикачен файл:
23732663_10210912828761544_1502306505_o.jpg
Rumen72 - специалист
tweety.vr написа:
Добре, на режим auto е. До колкото разбирам е добре изобщо да не влиза в режим Модулация и Режим на готовност - това искаме да постигнем, така ли :?
Ето шлаката:
Прикачен файл:
23732663_10210912828761544_1502306505_o.jpg
Лошо , че те мойте клас В, дето са с кора вътре, правят по малко шлака! Това ми прилича на калпави пелти с кора, ама нейсе, казваш е на други горелки няма проблеми стях, а горелките като твоята ли бяха?, Със супло във вид на леген и почисване само с вентилатор или с хоризонтално супло?Това им е кофтито на тези одели супла, че не могат да се чистят само с продухване , виж вентилатора на продухване колко е и пробвай да го вдигнеш малко!
Rumen72 - специалист
tweety.vr написа:
Добре, на режим auto е. До колкото разбирам е добре изобщо да не влиза в режим Модулация и Режим на готовност - това искаме да постигнем, така ли :?
Ето шлаката:
Прикачен файл:
23732663_10210912828761544_1502306505_o.jpg
Тя си модулира горелката , щом сама си намаля мощноста и си я увеличава сама, значи модулира, ако изпадне в поддръжка , значи е вкарала повече мощност отколкото ти е необходима в момента! Изпада в поддръжка и исписва модулация , ако и са завишени стойностите на пелетите, особедно на степен едно и две!
tweety.vr - напреднал
Първата снимка и последната са горелките, които пробваха с моите пелети.Сега разменихме с още един човек. Но при мен с три вида пелети все едно и също...Въздуха от заводското-вентилатор нагнетателен и параметри U01...там ли се вдига и кой параметър да пипам?Другия е вентилатор нагнетателен 2 с параметри F01...
Rumen72 - специалист
tweety.vr написа:
Първата снимка и последната са горелките, които пробваха с моите пелети.Сега разменихме с още един човек. Но при мен с три вида пелети все едно и също...Въздуха от заводското-вентилатор нагнетателен и параметри U01...там ли се вдига и кой параметър да пипам?Другия е вентилатор нагнетателен 2 с параметри F01...
Пипаш само U09, там ти е вентилатор пр самопочистване! Провай на 200 и после на 220!
Ама да си знаеш, за твоя модел супло, само хубави пелети, щото инак се получава като при тебе, пък ако си добре финансово, сменяй горелката с първата най добре!
И аз имам като твоята в другата къща , само че с упрвление ейзипел, води се РВ 40, със същите пелети пали до трипъти и се пълни с шлак, чисти се сутрин и вечер сллед 22 час, щот инак не пали, на лято сигурно ще я сменя със 858 като тази която е при мене.

Прикачен файл

Screenshot_2017-11-19-15-26-14.jpeg
Rumen72 - специалист
Туитииии, има ли ефект от цялото ръчкане, или клечиш до горелката денонощно?

Тема "Проблем с котел Голдън файър 35 kw и горелка GF35" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: