Най - вълнуващия въпрос зимно време.
tweety.vr - напреднал
Здравейте, от тази година направихме парно с комплекта котел Голдън файър 35 kw и горелка GF35. Мъжа ми е в чужбина, виках представителите на фирмата, за първоначален пуск и настройка, които естествено ми направиха заводски настройки и нищо повече. Така и не ги убедих, че не е от пелетите. Тестваха ми пелетите, поставени във вода и казаха, че били хубави /иглолистни от Ракитово са/.
Виках майстора, който ми направи парното и куп други хора, но никой не може с точност да ми помогне. Проблема е, че се събира като сбита пепел в пепелника много бързо и блокира. Всички казват, че това не е нормално.Трябва всеки ден да се чисти.
Не е от пелетите, категорично. Разменях пелети по няколко чувала с други хора, при мен си е все същото, при тях няма проблем с моите пелети. До колкото разбирам трябва да се направи по фина настройка, да се мерят пелети на секунда с ръчно зареждане....Не знам вече кой да попитам. С малки дечица съм и точно когато трябва да е топло се оказва, че парното е спряло.
Порових се доста и тук, но нищо конкретно не открих.
Ако някой има подобен проблем и е успял да го разреши, моля да пише #-o :? [-o< [-o<
naskov - майстор
Ако се увеличи въздуха какво се случва?
tweety.vr - напреднал
naskov написа:
Ако се увеличи въздуха какво се случва?
Аз не знам от къде да го увелича, майстора на парното ни идва два пъти да го увеличава и си работеше по същия начин, шлаката се натрупва в пепелника за ден.
naskov - майстор
По принцип с увеличаването на въздуха образуването на шлака се намалява. Ако иска колегата нека да пробва с по-високи обороти.
tweety.vr - напреднал
naskov написа:
По принцип с увеличаването на въздуха образуването на шлака се намалява. Ако иска колегата нека да пробва с по-високи обороти.
То ми омръзна да му звъня на човека,и той май вдигна ръце,защото ме препраща към производителите... С две думи ще трябва да си поиграя сама.
В потребителското меню ли е за увеличаване на въздуха-управление на горене-калибриране на вентилатор-стойности от 5 до -5 или си има в заводското?Чудя се дали е възможно да е замърсен фотосензора на горелката, /и да е това причината/ защото майстора ми беше махнал защитната клапа от отражателен огън на котела.Човека от голден файър я постави отново и каза,че трябва да си е на мястото,за да работи на пелети. Махала се, ако е на твърдо гориво. Затова котела отвътре бил в сажди... :sad:
tweety.vr - напреднал
Никой ли няма котел на пелети и горелка Golden fire 35 KW да обменим малко опит? [-o<
Rumen72 - специалист
tweety.vr написа:
Никой ли няма котел на пелети и горелка Golden fire 35 KW да обменим малко опит? [-o<
Има, ама ни е малко изходната информация, какво управление /унипел, ейзипел, ейзитех или нещо друго/, с какви стойности работи в момента, температура на изхода, тяга , височина кумин , все едни нужни неща дето без тях е трудно да дадеш съвет :-).

viewtopic.php?f=10&t=48270&start=100
Виж какво съм писал там

Това е за 858 vip - 48 кв. - намалена около 28 кв. - период на пауза на шнека 36 секунди и стойности за работа на шека като на снимките по степени - 35 кв котел - горелка 48 квл управление EasyTech - MB250 idro

Прикачен файл

степен 2,2.jpg
степен 2,2.jpg (15.05 KиБ) Видяна 3583 пъти

Прикачен файл

степен 2.jpg
степен 2.jpg (16.99 KиБ) Видяна 3583 пъти

Прикачен файл

степен 1,1.jpg
степен 1,1.jpg (18.45 KиБ) Видяна 3583 пъти

Прикачен файл

степен 1.jpg
степен 1.jpg (12.36 KиБ) Видяна 3583 пъти
Последна промяна от Rumen72 на вт ное 14, 2017 3:10 pm, променено общо 1 път.
Rumen72 - специалист
tweety.vr написа:
Никой ли няма котел на пелети и горелка Golden fire 35 KW да обменим малко опит? [-o<

Прикачен файл

степен 5,5.jpg
степен 5,5.jpg (14.37 KиБ) Видяна 3584 пъти

Прикачен файл

степен 5.jpg
степен 5.jpg (13 KиБ) Видяна 3584 пъти

Прикачен файл

степен 4,4.jpg
степен 4,4.jpg (15.9 KиБ) Видяна 3584 пъти

Прикачен файл

степен 4.jpg
степен 4.jpg (16.54 KиБ) Видяна 3584 пъти
Rumen72 - специалист
tweety.vr написа:
Никой ли няма котел на пелети и горелка Golden fire 35 KW да обменим малко опит? [-o<

Прикачен файл

степен 3,3.jpg
степен 3,3.jpg (16.51 KиБ) Видяна 3585 пъти

Прикачен файл

степен 3.jpg
степен 3.jpg (15 KиБ) Видяна 3585 пъти
tweety.vr - напреднал
Rumen72 написа:
tweety.vr написа:
Никой ли няма котел на пелети и горелка Golden fire 35 KW да обменим малко опит? [-o<
Има, ама ни е малко изходната информация, какво управление /унипел, ейзипел, ейзитех или нещо друго/, с какви стойности работи в момента, температура на изхода, тяга , височина кумин , все едни нужни неща дето без тях е трудно да дадеш съвет :-).

viewtopic.php?f=10&t=48270&start=100
Виж какво съм писал там

Това е за 858 vip - 48 кв. - намалена около 28 кв. - период на пауза на шнека 36 секунди и стойности за работа на шека като на снимките по степени - 35 кв котел - горелка 48 квл управление EasyTech - MB250 idro
ЗДРАВЕЙТЕ, още утре сутрин отивам при котела и ще проверя настройките. Горелката е GF45, дисплея и управлението са същите като на снимките /за вида на управлението не знам как се нарича,защото са ми дали стари инструкции-така каза техника от фирмата им/. Линка не се отваря, не е активен.
[img]
Прикачен файл:
23600696_10210886802710909_1446755711_o.jpg Това са параметрите от протокола-заводските настройки ми направиха
[/img]
Комина е около 6 метра висок, а температура на изхода и тягата не съм мерила /не знам и как де/ :?

Тема "Проблем с котел Голдън файър 35 kw и горелка GF35" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: