Най - вълнуващия въпрос зимно време.
titingo - напреднал
Купих си пелетна камина Виттория В* ,след като достигне зададената температура примерно от 70 градуса, после работи още около час,два и загасва,като изписва грешка NO FLAME.Радиаторите ми са с термоглави и съм ги настроил на по 22-23 в четерите стаи,другите два съм ги изключил,защото не ползвам стаите ,има и една лира в банята.Забелязвам,че радиаторите се изключват за дълго време защото в стаите в това топло време се достига лесно желаната температурата.Но,но не трябва ли камината ако се загаси ,после сама пак да се запали,а не да влиза в грешка?
Когато я рестартирам след загасяне трудно се запалва . Появява се пламък, но на дисплея се показва BLOCK_FI/NO Start,според опътването
1.Проверка от инсталатора дали термодвойката е изправна;
2Настройката на стартовата температура в параметрите.
Някаква идея за тази настройка ? какво да задам ?
n.ganev - майстор
Потърси инсталатора. Трябва да се бута доста по настройките и ще работи и без да гаси което е и най-добре.
martolk - специалист
+1 Трябва да й се бутнат настройките спрямо твоята инсталация. Ще се радвам, ако споделиш по-нататък мнения, въз основа на придобит опит за камината. Този модел беше един от възможностите ми за покупка, но така и не се реших заради липса на информация. Предполагам ще е от полза за колегите в дилема.
n.ganev - майстор
Камината е добра. Трябва да се бутнат настройките от тук от там и е 6 :yawinkle:

Тема "Пелетна камина Виттория В*" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: