Най - вълнуващия въпрос зимно време.
preslav - майстор
Добре си ти е системата и са ти го писали двама човека практици. Аз се опитах само да ти акцентирам върху неща, на които да обърнеш внимание, за да си спокоен, че всичко си е в реда на нещата - с термоглави ще имаш ту топли, ту студени, ту хладки радиатори (това им е задачата на гавите), важното е в стаите да имаш зададената температура, а не в хола да си с балтон, а в спалнята по бански. Нямам кой знае какъв опит с такива системи, само 2 входа по 24 апартамента и то за някакви си 2 години. През тези 2 години се нагледах на какви ли не неща, включая един изпълнител си беше развил секретния кран (щото радиатора му бил студен) - резултатът, хол като басейн от водата на 8 етажна инсталация.
Задръж малко топката, изчакай по-студеното време и настрой главите според темометрите в стаите - после пак пиши ако имаш проблеми!
k0st4din - специалист
Здравейте на всички,
значи имам чувството, че във форума се разбираме повече отколкото като ми се обадят по телефона и започнат да ми препредават информация.
Стигнах до прословутата система, радиатори, термоглави - и проблема, който моите родители ми казваха че го има, и аз го споделих с вас ИЗОБЩО НЕ Е БИЛ ТАКЪВ. :)
Имаше малки промени в настройките на камината и всичко си заработи както трябва и радиаторите си заработиха както си трябва и следователно, понеже аз съм лаик в тези системи, им предадох всички тези думи от ваша страна какви да са им очакванията.
Сега съм им наредил само да закупят 4ри термометъра за да проследим температурите в стаите. :)
Ейййй, ЗЛАТНИ СТЕ и добре, че ви има.
Понеже имаше въпрос какви са главите, ще прикача снимки за да ги видите. Впрочем попитах баща ми дали са му оставили книжка от самата термоглава за да мога да погледна на всяка една стойност - 1,2,3,4,5 на какви градуси отговаря, но ми каза че нямал.
Изображение
Изображение
Идеята ми е като се сложат и термометрите да мога да сравня при - например 2 около колко градуса изключва подаването на топло(термостата) по термометъра в стаята. - > Бъркам ли или ще ми се получат нещата?
Последно само да ви попитам, всяка термоглава ли е с различни зададени стойности на показаните числа, т.е би ли следвало, че ако имам две различни марки би трябвало например да изключат на 2, при 16 градуса или ще бъде различно?
И последно ако не успея да намеря книжка, май само термометрите ще ме ориентират?
Благодаря на всички.
Бъдете живи и здрави.
Поздрави
andy_forresite - майстор
Може да се каже че при различните марки маркираните числа отговарят на различна температура. Все пак разликите са малки. Например твоя модел може да е 2 -16 градуса; 3 - 20 градуса и т.н., а моите са 2 - 18°; 3 - 21°; 4 - 24°; 5- 28°.
preslav - майстор
В този случай дори и 4 термометъра не ти трябват, достатъчен ще е и един, но закачен винаги на подходящото място. Няма никакво значение каква температура поддържат главите на 1, 2, 3 и 5, важното е да си осигуриш комфорт, а термометърът ти е просто бърз ориентир. Комфортът е относително понятие, термометърът е безпристрастен - чувството за комфорт може да те подведе, но термометърът не - спомни си за "другарката" навлязла в критическата - "деца отворете прозорците, деца затворете прозорците".

Тема "Проблемно спиране на топлене на радиаторите при намалени винтили" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: