Най - вълнуващия въпрос зимно време.
joroY - напреднал
Чираче , щом след рестарт тръгва без каквато и да е физическа намеса от твоя страна ... и според мен проблема е в електрониката , викай си подръжката и да си го правят .... а защо този котел не се използва рационално си е твой проблем , дали ти ще го ползваш с 2 или 10 радиатора пак си е твоя прищявка .... запалката все ще изкара 2 години , а преразхода излиза само от твоя джоб , щом така ти е кеф :-D
preslav - майстор
Докато си в гаранция не можеш да пипаш нищо, само можеш да гледаш, за да насочиш сервизния в правилната посока. Евентуално (по твоя преценка и на твоя отговорност) можеш да разхлабиш крепежите на моторчето, което движи решетката, ако това помогне винаги можеш да ги законтриш, така че да не се саморазвиват, а моторчето леко да играе в основата си. Говоря малко на изуст защото не съм се занимавал точно с такава автоматика, но съм имал подобни случаи на други машини.
zz_stefanov - майстор
joroY написа:
Чираче , щом след рестарт тръгва без каквато и да е физическа намеса от твоя страна ... и според мен проблема е в електрониката , викай си подръжката и да си го правят .... а защо този котел не се използва рационално си е твой проблем , дали ти ще го ползваш с 2 или 10 радиатора пак си е твоя прищявка .... запалката все ще изкара 2 години , а преразхода излиза само от твоя джоб , щом така ти е кеф :-D
То няма разлика между преоразмерения котел и преоразмерената ядрена мощност. И двете ти бъркат излишно в джоба и създават ненужни грижи.
djendov - специалист
Я почвай да играеш по техните правила. Пускай всички радиатори, отвори прозорците и чакай. Заработи ли нормално, то проблема е конструктивен(котела не може да работи под някаква минимална натовареност). Излезе ли ти същата грешка, викай доктора на науките и да си оправя котела по гаранция.
Ако се окаже първия вариант, купуваш буфер и си готов.
filmatoplo - майстор
Чираче написа:
filmatoplo написа:
Трябва да се провери кога затяга студена итра гадая ли загряла.
Не очаквах подобен въпрос точно от теб. Но вероятно имаш нещо в предвид, за да питаш.
Ситуация буквално от преди час. Пускам системата, достига температура около 60 градуса, работи на 15 kW, не включва индикация, че помпата работи/а тя работи/, и температурата започва да пада. Отивам при котела, и ....грешка в скрапера. Решетката е в затворено положение. Рестартирам, и всичко е нормално.
Когато имам готов отговор го казвам да помогна ,но в случая от 300 километра гадая като теб ,питах за да отпадне температурното разширение .
Чираче - майстор
djendov написа:
Я почвай да играеш по техните правила. Пускай всички радиатори, отвори прозорците и чакай. Заработи ли нормално, то проблема е конструктивен(котела не може да работи под някаква минимална натовареност). Излезе ли ти същата грешка, викай доктора на науките и да си оправя котела по гаранция.
Ако се окаже първия вариант, купуваш буфер и си готов.
И това съм го мислил, но не виждам смисъл. Разсъжденията ми са за това, че инсталираната мощност на котела няма никакво значение каква е външната температура. Самия котел се управлява с датчици по температурата в помещенията. Когато температурата в помещението, където е инсталиран датчика достигне зададената стойност/в случая 20 градуса/, то датчика подава сигнал, котела угасва, и остава в положение на ПАУЗА. След изстиване на помещението до някаква температура, датчика подава сигнал, и котела заработва. Това е автоматичното управление по температура в помещенията. И, за да няма често палене и гаснене на котела от датчика, допълнително съм задал през реле-време кога да се изключи и включи захранването на управлението. Този режим е следния: от 7-12 ч. котела има захранване; 12-17 ч. няма захранване; 17-22 ч. има захранване; 22-7 ч. няма захранване. Т.е., от 24 часа котела има захранване 10 часа, и изключено захранване 14 часа. Значи, 10 часа котела се управлява автоматично от температурния датчик, а 14 ч. този датчик не играе в схемата.

Дано правилно съм го обяснил. :?
filmatoplo - майстор
Според мен не трябва да се изключва управлението ,това може да е причината ,включи си го постоянно и виж дали ще дава грешка.
djendov - специалист
Въобще не прочетох последния ти пост, както и повечето в темата. Исках да ти кажа, че от сервиза са те отсвирили с някакъв довод. Твоята работа е да докажеш, че не са прави и има технически проблем, който трябва да отстранят. Това при условие, че не искаш да разваляш гранцията.
Ако си решил да си я оправяш сам, или с помощ на съфорумниците, придължавай с размишленията и обясненията. Аз горелка не съм виждал на живо..
П.п. в това което ти предлагам(и дето казваш, че и ти си го мислил) няма логика, но няма и нужда. Важното е, като ги извикаш, да не могат да ти откажат сервиз с довода, че е топло още и не натоварваш горелката.
Последна промяна от djendov на нед ное 19, 2017 10:01 am, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Ти много правилно си го обяснил, но точно в това може да ти е проблема - на практика ти имитираш така наречените "токови удари" т.е. спиране и подаване на захранване в някакви си неизвестни моменти. Не е изключено таймерът ти да прекъсва захранването точно, когато решетката ти отработва някакъв ход, а после се появява грешка, която след "рестарт" изчезва.
Понеже съм забелязал, че си заядлив ще поясня, че "токов удар" не включва в себе си само има/няма захранване, може да е свръх напрежение, може да е ниско напрежение, може да си бръкнал в контакта, може да те е фраснала с тигана жената. Изключи си доработките и наблюдавай как ще са нещата, всеки контролер изисква време да си зареди програмата и да дойде в положение готовност, в това време ако му "сецнеш" тока може и да забрави къде се намира, не се обиждай, но ме разочароваш - с това трябваше да започнеш!
При условие, че преди повече от 20 години съм виждал контролери, на които можеш да зададеш от кога, до кога да топлят с еди каква си температура се съмнявам, че сегашните контролери се нуждаят от включване и изключване на захранването. Прочети си книжката, настрой си контролера и си свиркай!
Последна промяна от preslav на нед ное 19, 2017 10:08 am, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
filmatoplo написа:
Според мен не трябва да се изключва управлението ,това може да е причината ,включи си го постоянно и виж дали ще дава грешка.
Каква е логиката за това? Когато релето прекъсне захранването, горелката си изпълнява зададените команди/ почистване и продухване, и чак след това спира. При подаване на захранване се правят предвидените тестове/ двукратно излизане и влизане на скарата и продухване/, и след това следва запалване. Дали това прекъсване и подаване на захранване ще е от температурния датчик, или от релето, какво значение има? Не мисля, че това е проблема с решетката. Извинявай за апострофа.

Тема "Аз ли греша" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: