• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Andri01 - майстор
Добре е станало. Самоделка ли е кожуха? Не прави ли конденз от студената вода? А ако спре помпата,няма ли да заври водата? Сигурно има предпазен клапан или е отворена система. Аз го направих по друг начин-без пряк достъп на вода но димохода. :)
alex63 написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Горе писах- върши работа, ма не много. Даже малко.
Абе и тая тема питнайси метра. То да имаши за ко, ма....... ае
Благодаря, изчетох всички препратки и май контейнера ми допадна най-вече понеже сутрин съпруга ми като изсипе пепелника в кофата се вдига такова турло, че през седмицата не се вижда сутрин и вечер, но в събота сутринта ми става лошо като грейне денят!!!Сега има в Практикера за 29 лева.
Миииии, щом е само контейнер и само 29 пари, склоних. И мене ма отпуска шопинга.
martolk - специалист
Аз съм с Cenerix 1200 W. Много е добра. Преди това бях с китайски контейнер, от коментираните по-горе. Нищо не става от него.
alex63 - специалист
Andri01 написа:
Добре е станало. Самоделка ли е кожуха? Не прави ли конденз от студената вода? А ако спре помпата,няма ли да заври водата? Сигурно има предпазен клапан или е отворена система. Аз го направих по друг начин-без пряк достъп на вода но димохода. :)
Изчислява и поръча изработката човека който ни прави камината, връзва бойлера( на тавана над камината), връзва системата с лирите в банята и тоалетната.Има помпа(и UPS) , която се командва от бойлера и той е с две серпантини и живот и здраве догодина ще сложим и панел на покрива и поне за бойлера няма да плащаме на енергото...За конденза няма.В началото докато обгоря шлаката от заварката цвърчеше,но ние ремонтирахме целия етаж и не живеехме там и не беше проблем да не я затвяреме (обличаме) една зима.Сега поне не чуваме да цвърчи.За информация, ние сме по цял ден на работа и я палим само вечер и понеже в големия студ не можем се стопли имаме и климатик който поддържа 16
градуса денем и вечер с камината вдигаме до 22 за половин час, а за събота и неделя водата се топли до 55 градуса и бойлера не се включва сам, а през седмицата с два-три часа до 40 градуса които са ни достатъчни за по един душ и битови нужди.Ако има други въпроси, насреща съм.

ПП: Между другото скоро гледах в брошури на строителните хипермаркети такова нещо като нашия нагревател на въздуховода.
Andri01 - майстор
Моята система съм я направил така,че да не се нуждае от UPS. Даже и най "набримчена" камината ,не може да заври водата. Серпентината ми е от неръждавейка . Системата и тази на слънчевия колектор са вързани. За разширителен съд се ползва този от Дрейн Бек системата.
bmahob - майстор
Така за максимален ефект да не задръства филтъра и да не се къса, аз ползвам контейнер чийто филтър съм облякъл с торба от прахосмукачка/в горният край със свинска опашка/ така смуче по дълго време, като приключиш само тръскаш над контейнера :-D
alex63 - специалист
martolk написа:
Аз съм с Cenerix 1200 W. Много е добра. Преди това бях с китайски контейнер, от коментираните по-горе. Нищо не става от него.
Това "Много е добра" значи ли, че смуче и жар и след като я разгори хубаво от кислорода не изпуска дим в стаята :? ?
alex63 - специалист
bmahob написа:
Така за максимален ефект да не задръства филтъра и да не се къса, аз ползвам контейнер чийто филтър съм облякъл с торба от прахосмукачка/в горният край със свинска опашка/ така смуче по дълго време, като приключиш само тръскаш над контейнера :-D
Всичко това е ясно, само дето не разбирам за прахосмукачка ли става дума или за контейнер към който се включва прахосмукачката?
martolk - специалист
Не съм я пробвал с жар. С пелетна камина съм и след изключване има само пепел не мисля, че е добра идея да дърпаш въглени с която и да е прахосмукачка. Ако пък толкова държиш, може да наливаш по малко вода в контейнера. Така не би трябвало да има проблем.
bmahob - майстор
alex63 написа:
bmahob написа:
Така за максимален ефект да не задръства филтъра и да не се къса, аз ползвам контейнер чийто филтър съм облякъл с торба от прахосмукачка/в горният край със свинска опашка/ така смуче по дълго време, като приключиш само тръскаш над контейнера :-D
Всичко това е ясно, само дето не разбирам за прахосмукачка ли става дума или за контейнер към който се включва прахосмукачката?
Контейнер :drinkers:
  • 1
  • 2

Тема "Прахосмукачка за камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: