Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dari__1 - помощник
filmatoplo написа:
Добре бе хора ,на мен кой ми казва настройките като отида да монтирам такива котли ,сядам и за полувин час наблюдавам и рагулирам и готово .Някой насоки може да даде някой с горелка Екоенергия ,въпреги че въобще няма едно с едно .Не си спомням какви ми бяха настройките на последния котел .Ами примерно му подаваш пелети 5 секунди през пауза 60 секунди ,гледаш как гори и коригираш - или вдигаш леко дозата или намаляш паузата .Цифрите които дадох са образно казано.Вентилатора ако е по силен на отвора му сложи една ламаринка да се притвори въздуха .Гледай горивото да се уцели точно ,нито да прелива ,нито да е малко ,тоест да гори стабилно но не и в несвяст .
колега прав си, но колегата "fbr" го каза много по точно
ако знаех точно какво да очаквам от горивния процес може би и да несъм имал нужда от помощ, но пак не се знае де.
никога не съм се сблъсквал с такава техника, слушам хората казват "аз моето го чистя на 10 дена","гори малко и програмите са ми направени заводски","моето така моето онака", е да ама при мен НЕ 4 дена да не го чистя и почва да връща пушек през бункера(първия път шаш и паника докато се усетя какво става), майстори при мен няма за турско котле да вкарат настройки и затова реших да попитам тук понеже гледам учени хора ,препати ли и разбиращи от това да видя някой ако може да удари едно рамо, а не да упрекват и едва ли не да се карат все едно всеки трябва да го знае ако беше така нямаше да има нужда от форума.
извинявам се ако засягам някого ,но това е виждането ми.
топли радиатори на всички и лека нощ
dari__1 - помощник
ако все пак някой реши да помогне нека сподели какви настройки ползва може и на лични
gnt69 - майстор
Ако споделиш откъде си може да се намери някой колега наблизо с подобен котел да погледне. Кой бяга от една бира. :partyman:
dari__1 - помощник
от вършец съм колега да и две шишета вино давам
filmatoplo - майстор
В момента колко секунди подава пелети и колко секунди почива шнека при работа .
dari__1 - помощник
filmatoplo написа:
В момента колко секунди подава пелети и колко секунди почива шнека при работа .
последните дни работи на 15 сек подава през 90 сек пауза при зададени 60 градуса и ако му задам по висока температура не може да я достигне при тези интервали
прави ми впечатление ,че при тези темпове прави предимно бяла сажда (ако има значение де), но пък разхода е висок според мен около 85-90кг на 24часа (не знам може и нормален да е просто на мен така да ми се вижда че е много)
filmatoplo - майстор
Значи имаш вече поглед на горенето ,плюс минус ще го подобриш тоест то може и да е точно .Ако с това гориво се стопляш виж дали може да добавиш стаен термостат ,при тези котли когато са свързани с него и той изключи остават в режим на жар до нов старт .
dari__1 - помощник
filmatoplo написа:
Значи имаш вече поглед на горенето ,плюс минус ще го подобриш тоест то може и да е точно .Ако с това гориво се стопляш виж дали може да добавиш стаен термостат ,при тези котли когато са свързани с него и той изключи остават в режим на жар до нов старт .
по принцип има място за допълнителен термо датчик, но от контролера няма настройки за друг освен този на водата, а той пуска помпите от 30 градуса нагоре, мислех него да кача в стаята, но не върши работа.
според теб сега какво трябва да се намали или усили за да се одобри горенето ,понеже ме притеснява това ,че когато е на 55 градуса при тези настройки достига тази температура и влиза в режим на жар както казваш,а като я вдигна желаната температура примерно на 65 градуса не спира и подава непрекъснато.
filmatoplo - майстор
Всеки котел така работи до достигане на зададената температурата ,ако го свалиш на 60 гр достига ли ги .За горенето изглежда добре на цвят сив ,ако не работи ще е жълт кафяв до черен .Не помня над горелката имаше ли отражател да не се качва много пепелта горе .
dari__1 - помощник
60° ги достига и спира подаването, но реша ли да вдигна градуса неспира за една минута и неможе да достигне температурата
Сега последните два дни саждата вече е почти бяла(както казваш е добре значи)
Плоча нямам ,има място за нея,но дали ще има полза да я монтирам

Тема "котел saypet" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: